Go down
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

10th Sierpień 2019, 22:43
Message reputation : 100% (1 vote)
Temat poświęcony Edomowi czyli "ludowi na który Pan zawsze się gniewa".

Po niedawnych odkryciach związanych z księgą Daniela i odkryciu przez Cyryla że "mały róg" to Edom oraz Henryka o planach zmiany prawa(prawa noahickie) i czasów przez króla Edomu, pomyślałem by założyć osobny temat gdzie będzie można wrzucać wszystko co dotyczy Edomu , jego poczynań i niecnych planów oraz proroctw Bożych na jego temat.

Malachiasz 1:
(1) Wyrocznia. Słowo Pana do Izraela przez Malachiasza.

(2) Umiłowałem was - mówi Pan - a wy mówicie: W czym okazałeś nam miłość?
Czy Ezaw nie był bratem Jakuba? - mówi Pan - a Ja jednak umiłowałem Jakuba,

(3) Ezawa zaś znienawidziłem i spustoszyłem jego góry, i jego dziedzictwo wydałem na łup szakalom pustyni.

(4) Choćby Edom mówił: Jesteśmy wprawdzie rozbici, lecz znowu odbudujemy ruiny, to Pan Zastępów mówi: Oni odbudują, lecz Ja zburzę; i nazwą ich krajem bezeceństwa i ludem, na który Pan zawsze się gniewa.

(5) Wasze oczy będą to oglądać i sami wyznacie: Wielki jest Pan poza granicami Izraela.

Edom mówi odbuduje , co widać teraz - apogeum jego potęgi i całkowitej kontroli nad wszystkimi stronnictwami królestwa smoka.

Ale Bóg mówi- Zburzę!

Ostatnio przeczytałem w artykule który podał czytelnik bloga Cyryla tutaj :

https://cyryl27.wordpress.com/2019/08/05/czym-moze-byc-ostateczne-zwiedzenie-czyli-kult-bestii/comment-page-1/#comment-4376

Link do artykułu:

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/pokolenie-w-kajdanach-szatana-2019-08

Jest tam informacja o rodzinie Rotszyldów, którzy mają być najwyżej w hierarchii smoczego królestwa i otrzymywać bezpośrednio rozkazy od szatana . Myślę że Rotszyldowie to książęta Edomu, jego trzon .
Mają władzę od samego diabła.
W ich rękach jest największy majątek świata, mają ziemię nawet na tzw. "Antarktydzie " .Wielu chciwym okiem patrzy na ich bogactwa.
Ostatnio mało się o nich słyszy, pojawiły się jakieś pogłoski że tracą pozycję ale tak naprawdę nic nie wiadomo .

Wkońcu to z inicjatywy Rotszylda powstał dzisiejszy Izrael czyli Edom siła okupujący ziemię należąca do Boga .

Takie mam przeczucie że Rotszyld macza swe paluchy w planie praw noachickich a jeżeli jest on czysto genetycznie faktycznym księciem Edomu..... i z niego wyjdzie a może już wyszedł król który będzie obmyślał "zmienić prawo i czasy"?..

cdn...
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

11th Sierpień 2019, 10:45
Message reputation : 100% (2 votes)
Izajasz 34:

(1) Zbliżcie się, narody, aby słuchać, i wy, ludy, słuchajcie uważnie! Niech słucha ziemia i to, co ją napełnia, okrąg ziemi i wszystko, co z niej wyrasta!

(2) Gdyż rozgniewał się Pan na wszystkie narody, jest oburzony na całe ich wojsko, obłożył je klątwą, przeznaczył je na rzeź.

(3) Ich zabici nie będą pochowani, a z trupów będzie się unosił smród; Góry rozmiękną od ich krwi.

(4) i moce niebios się rozpłyną, a Niebo będzie zwinięte jak zwój księgi i wszystkie gwiazdy spadną, jak liście z krzewu winnego i jak spadają liście z drzewa figowego.

(5) Gdyż mój miecz zwisa z nieba, oto spada na Edom i na lud obłożony przeze mnie klątwą.


(6) Miecz Pana ocieka krwią, pokryty jest tłuszczem, krwią jagniąt i kozłów, tłuszczem nerek baranów, gdyż krwawą ofiarę urządza Pan w Bosra, wielką rzeź w ziemi edomskiej.

(7) I padną wraz z nimi bawoły i cielce z tucznymi wołami; ich ziemia będzie przesiąknięta krwią, a ich proch przesycony tłuszczem.

(Cool Bo jest to dzień pomsty Pana, rok odwetu za spór z Syjonem.

(9) Toteż potoki Edomu zamienią się w smołę, a jego glina w siarkę, a jego ziemia stanie się smołą gorejącą:

(10) Ani w nocy, ani w dzień nie zgaśnie, jego dym wznosić się będzie zawsze; z pokolenia w pokolenie będzie pustynią, po wiek wieków nikt nie będzie nią chodził.

(11) Pelikan i jeż zagnieżdżą się w niej, a sowa i kruk będą w niej mieszkać; Pan rozciągnie na niej sznur na spustoszenie i ustawi wagę na zniszczenie.

(12) Fauny będą tam mieszkać, nie będzie tam dostojnych narodów, królestwa nie będzie się obwoływać, a wszyscy jego książęta będą niczym.

(13) Jego pałace porosną cierniem, pokrzywy i osty będą w ich zamkach; i stanie się mieszkaniem szakali, siedzibą strusi.

(14) Diabły spotkają się z satyrami i będą płakać jeden do drugiego:  tutaj satyrowie będą odpoczywać znalazłszy dla siebie [miejsce] odpoczynku.

(15) Tam wąż będzie się gnieździł i znosił jaja, wylęgał je i zbierał młode przy sobie, tam tylko sępy skupiać się będą, jeden z drugim.

(16) Badajcie Pismo Pana i czytajcie: Żadnej z tych rzeczy nie brak, żadna z nich nie pozostanie bez drugiej, gdyż usta Pana to nakazały i jego Duch je zgromadził.

(17) On sam rzucił dla nich los i jego ręka im to sznurem mierniczym przydzieliła; na wieki będą to posiadać, z pokolenia w pokolenie będą tam mieszkać."

Kolejne potwierdzenie że Edom jednym słowem ma po prostu przekichane od Boga .

Kiedy pojawi się znak Syna Człowieczego:

Mateusza 24

(29) A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebios zostaną wstrząśnięte.

(30) I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą rozpaczać wszystkie narody ziemi. I ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą.


A także tutaj w Objawieniu gdy nasz Król Isus Chrystus zciąga 6tą pieczęć:

Objawienie 6:
(12) I widziałem, gdy zdjął szóstą pieczęć, że powstało trzęsienie ziemi i słońce pociemniało jak czarny wór, a cały księżyc poczerwieniał jak krew,

(13) I gwiazdy spadły z nieba na ziemię, podobnie jak drzewo figowe zrzuca figi swoje, gdy wiatr gwałtowny nim potrząśnie;

(14) I niebo znikło, jak niknie zwój, który się zwija, a wszystkie góry i wyspy ruszone zostały z miejsc swoich.

(15) I wszyscy królowie ziemi i możnowładcy, i wodzowie, i bogacze, i mocarze, i wszyscy niewolnicy, i wolni ukryli się w jaskiniach i w skałach górskich,

(16) I mówili do gór i skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem tego, który siedzi na tronie,

(17) I przed gniewem Baranka, albowiem nastał ów wielki dzień ich gniewu, i któż się może ostać?

Wiemy że ONI mają podziemne schrony i bunkry , wszystko by się schować przed gniewem Boga i Isusa Chrystusa.

Z tych wersetów wynika że kara na Edom nastąpi przy pojawieniu się Króla Isusa Chrystusa na niebie które zostanie zrolowane jak swój księgi.

Zobaczmy jeszcze raz wersety z Izajasza 34 wskazujący na to że to ten czas :

(4) i moce niebios się rozpłyną, a Niebo będzie zwinięte jak zwój księgi i wszystkie gwiazdy spadną, jak liście z krzewu winnego i jak spadają liście z drzewa figowego.

(5) Gdyż mój miecz zwisa z nieba, oto spada na Edom i na lud obłożony przeze mnie klątwą.



Z księgi Abdisza wiemy że nikt nie ocaleje z domu Ezawa a dopełnienia klątwy pańskiej ma dokonać Dom Izraela

(18) A dom Jakuba stanie się ogniem, dom Józefa płomieniem, dom zaś Ezawa słomą; podpalą go i strawią; i z domu Ezawa nikt nie ocaleje bo tak rzekł Pan.

Jako naród obłożony klątwą pańską muszą zginąć. Przypomnijmy sobie co miał nakazane Jozue gdy Izrael przejmował ziemię od Kaananu .
Mieli wytępić wszystkie te narody jako objęte klątwą.

Podobnie teraz gdy powróci Isus klątwa na Edomie ma się wypełnić , może przy współudziale 144000 ....?
Ale to by oznaczało że Znak Syna Człowieczego pojawi się przy karaniu Edomu i reszty narodów które nie były posłuszne... czyli przed Dniem Pańskim.

Teraz na to wpadłem. bounce

Jeżeli dobrze rozumiem to Znak Syna Człowieczego ma się pojawić przy powrocie Isusa wraz ze 144000 , gdy Słowianie będą na pustyni czyli będzie to okres rządów bestii...

Zastanawia mnie też to
Daniel 12

(11) A od czasu usunięcia ofiary wieczystej, gdy obrzydliwość spustoszenia zostanie postawiona, upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.

(12) Błogosławiony jest ten, kto dotrwa do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni


Kiedyś Henryk o tym pisał.

1290 dni to czas ok 42 miesięcy zaś w wersie 13 jest mowa o dodatkowych 45 dniach .
Jeżeli bestia ma dostać władzę na 42 miesiące to by wychodziło że te dodatkowe 45 dni to będzie czas na usuniecie bestii i zniszczenie systemu przez Boga , Isusa Chrystusa i armię 144000 .


Tak mi się to układa, nie wiem czy dobrze ale tak me myśli się potoczyły i doszedłem do takiej konkluzji... scratch  scratch  scratch
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

11th Sierpień 2019, 21:01
Message reputation : 100% (1 vote)
Tak myślałem dziś dalej w temacie i
skoro nie Znak Syna Człowieczego zapoczątkuje wymarsz ...to co to będzie.

Po wymarszu Izraela na pustynię świat szatana dalej będzie trwał tylko w zmienionej formie (władza bestii) zaś przy pojawieniu się znaku Syna Człowieczego ma nastać sąd nad narodami, wykonanie wyroku na Edom oraz zwinięcie firnamentu niebieskiego tudzież kopuły nieba.

Bóg powiedział w księdze Amosa że nie uczyni nic czego nie zapowie wcześniej swym sługą proroką.

(7) Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.(Rozd.3)

Chciałbym podać wersety z Ozeasza rozdział 11

(Cool Jakże mógłbym cię porzucić, Efraimie, zaniechać ciebie, Izraelu? Jakże mógłbym zrównać ciebie z Adam, postąpić z tobą jak z Seboim? Zadrżało we mnie serce, byłem do głębi poruszony.

(9) Nie wyleję mego srogiego gniewu, nie chcę ponownie zniszczyć Efraima, bo Ja jestem Bogiem, a nie człowiekiem, jestem pośród ciebie jako Święty i nie przychodzę, aby niszczyć.

(10) Pójdą za Panem, który jak lew zaryczy, a gdy tak zaryczy, dzieci z drżeniem przybiegną od zachodu.

(11) Przylecą z drżeniem jak ptaki z Egiptu i jak gołębie z ziemi asyryjskiej; i pozwolę im znowu mieszkać w ich domach - mówi Pan.


Bóg zaryczy jak lew i na dźwięk Jego głosu dzieci Izraela przybiegną...

Dalej mamy w Izajasza 30:
(29) Wtedy zaśpiewacie pieśń jak w noc uroczystego święta i będziecie się radować z serca jak pielgrzym, który idzie przy wtórze fletu na górę Pana, do opoki Izraela.

(30) I odezwie się Pan swoim potężnym głosem, i ukaże ciosy swojego ramienia w zapalczywości gniewu i w płomieniu pożerającego ognia, wśród burzy i ulewy, i ciężkiego gradu.

(31) Bo głosem Pana przerazi się Asyria, gdy On rózgą uderzy.


(32) I stanie się, że każde uderzenie rózgą karania, którą Pan na niego spuści, nastąpi przy wtórze bębnów i cytr, i będzie z nimi walczył ramieniem walecznie wyciągniętym.

(33) Gdyż od dawna jest przygotowane palenisko przeznaczone także dla króla, głęboko i szeroko ułożono stos paliwa i drzewa jest w obfitości; dech Pana jak strumień siarki zapali go.

Znowu mamy że BÓG SIĘ ODEZWIĘ SWOIM POTĘŻNYM GŁOSEM na którego dźwięk zadrży Asyria .Cyryl ukazał czym jest obecne imperium Asyrii tutaj:

https://cyryl27.wordpress.com/2019/06/24/nieznane-proroctwa-cz-1-proroctwo-nahuma-o-nierzadnicy-i-ziemi-murzynskiej/

Asyria to Islam .Izrael będzie musiał przejść przez jego tereny dlatego nasz Bóg będzie musiał to umożliwić o czym czytamy w wymienionym proroctwie.

Jeszcze jedno proroctwo z Izajasza 42 :

(10) Śpiewajcie Panu pieśń nową, pieśń ku jego czci od krańców ziemi; niech zaszumi morze i wszystko, co w nim jest, wyspy i ich mieszkańcy.

(11) Niech się odezwie pustynia i ci, którzy nią ciągną, osiedla, gdzie mieszkają Kedareńczycy; niech się głośno weselą mieszkańcy skalistych gór, niech radośnie wołają ze szczytów górskich!

(12) Niech oddają Panu cześć i niech zwiastują jego chwałę na wyspach!

(13) Pan wyrusza jak bohater, jak wojownik budzi zapał do walki, rzuca donośny zew bojowy, wydaje okrzyk, nad swoimi wrogami odnosi zwycięstwo.

(14) Już długo milczałem, nie odzywałem się, powstrzymywałem się; lecz teraz jak rodząca będę krzyczeć, będę zawodzić i skomleć.

(15) Spustoszę góry i pagórki, i wysuszę wszystką ich zieleń, przemienię rzeki w suchą ziemię i bagna osuszę
.



Bóg wyruszy i sam wyzwoli Swój Lud.
Bóg mówi że długo milczał, powstrzymywał swój gniew lecz teraz wyda okrzyk wojenny i wyruszy.
Będzie równał ziemię i utoruje drogę na pustynię dla nas Słowian !

O nic nie będziemy musieli się martwić bo nasz Bóg będzie działał.
Swoją mocą i wyciagnietym ramieniem wyprowadzi swój lud ze świata które lada moment znajdzie się pod panowaniem bestii.


Tak dla ścisłości napiszę że to tylko moje rozważania
i niekoniecznie tak być będzie.


Możemy być pewni że Bóg gdy zacznie działać jawnie to nikt na ziemi nie będzie mìał wątpliwości że to za Jego sprawą!
A popis jego mocy będzie ogromny jak przy wyjściu z Egiptu tylko na o wiele większą skalę.


Ku chwale Ojca i Syna !



Izajasza 30 :
(18) I dlatego Pan czeka, aby wam okazać łaskę, i dlatego podnosi się, aby się nad wami zlitować, gdyż Pan jest Bogiem prawa. Szczęśliwi wszyscy, którzy na niego czekają.


Czekamy na Ciebie Panie Boże nasz  , wybaw nas z rąk naszych wrogów,  z niewoli w której się znaleźliśmy i zdejmij z naszych karków jarzmo Edomu !
W imię Isusa Chrystusa Syna Twego
Niech tak się stanie !
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7514
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

12th Sierpień 2019, 04:04
Message reputation : 100% (1 vote)
W ostatnim artykule jest link do filmu, w którym narrator nieustannie powtarza mantrę syjonistyczną, która nieustannie nazywa rasę białą i Rzym... Edomitami.

Czyli widzimy dokładną odwrotność pomiędzy nasieniem węża a nasieniem niewiasty. Narodem wybranym są głównie Słowianie a Edomici to nasienie węża. A nasienie węża mówi odwrotnie, czyli... my piszemy tutaj prawdę a oni, anatychryści... kłamią.

Objawienie 3:(9) Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów (Judejczyków), a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.

Oni zawsze kłamią i kłamstwem sprawują rządy nad światem.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

12th Sierpień 2019, 15:28
Message reputation : 100% (2 votes)
Trochę o historii Edomu .

Edom -Ezaw brat bliźniak Jakuba, Bóg go odrzucił- wzgardził nim.Dlaczego ?Ponieważ Ezaw wzgardził Prawem Najwyższego biorąc sobie kaananejki i idąc za bożkami, za szatanem i tak jest do dzisiaj.

Bóg z Jakuba uczynił swój lud a szatan z Ezawa swój czyli Edom- nazwany później Idumeą teraz nazwany żydami oraz ich ubogimi krewnymi chazarami .
Edom przywłaszczył sobie miano narodu wybranego , niejako chcąc odzyskać prawa pierworództwa i błogosławieństwa Izaaka które jego praojciecc sprzedał....za miskę zupy .Co za głupota i ignorancja!,
Zobaczmy co Bóg mówi o ignorancji..
2 Henocha 30


"Przydzieliłem mu 4 specjalne gwiazdy i nadałem mu imię Adam. Dałem mu jego wolną wolę; Wskazałem mu dwie drogi - światłość i ciemność. Powiedziałem mu: "To jest dobre dla ciebie, ale to jest złe". Abym mógł się dowiedzieć, czy posiada miłość do Mnie, czy też odrazę, aby stało się oczywiste, kto z jego rasy mnie miłuje.

Podczas gdy poznałem jego naturę, on nie zna swej własnej natury. Dlatego ignorancja jest bardziej godna pożałowania niż grzech, tak jak jest w nim aby grzeszyć. I powiedziałem: "Po grzechu nie ma nic więcej niż śmierć".


Nie można powiedzieć że Ezaw nie wiedział nic o Bogu i Jego Prawie majac takiego ojca i dziadka!
O obietnicy danej Abrahamowi przez Boga też nie mógł nie wiedzieć.
Poszedł za proznością tego wieku biorąc sobie obce żony hybrydki i obierając sobie nicość za bożki. Wzgardził Bogiem i Jego Prawem , wybrał zło i grzeszne życie.


Pomimo tego Bóg nie nakazał eksterminacji Edomu gdy Izrael obejmował ziemię obiecaną .

Nie dziwne że Bóg go odrzucił i nim wzgardził i od czasów gdy wojska Chaldejskie zajmowały Syjon obłożył Edom klątwą o czym mówi księga Abdiasza.
http://www.bibliamesjanska.com/Ab/1.html

Swą winę dalej potwierdzili zabijając Isusa Syna Bożego za co Bóg ich pokarał rzezią w 70 n.e której dokonał Tytus i jego wojska. Wtedy to Bóg rozproszył Edomitów. Lecz oni odbudowali swoją potęgę -na to też Bóg im pozwolił-
Jak czytamy w Malachiasza 1 :


(2) Umiłowałem was - mówi Pan - a wy mówicie: W czym okazałeś nam miłość? Czy Ezaw nie był bratem Jakuba? - mówi Pan - a Ja jednak umiłowałem Jakuba,

(3) Ezawa zaś znienawidziłem i spustoszyłem jego góry, i jego dziedzictwo wydałem na łup szakalom pustyni.

(4) Choćby Edom mówił: Jesteśmy wprawdzie rozbici, lecz znowu odbudujemy ruiny, to Pan Zastępów mówi: Oni odbudują, lecz Ja zburzę; i nazwą ich krajem bezeceństwa i ludem, na który Pan zawsze się gniewa.


Odbudowali i będąc potomkami Ezawa jako wnuka Abrahama zostali władcami narodów łapiąc się na błogoślawieństwo dane Abrahamowi przez Boga że z jego potomstwa wyjdą królowie .

O tym pisał Cyryl w tym artykule:
https://cyryl27.wordpress.com/2019/05/27/rog-z-oczami-i-ustami-mowiacymi-rzeczy-zuchwale-czyli-edomici/

Wracając do Ezawa
Wiemy że był potężnym człowiekiem, mającym wiele stad bydła i niewolników był tak potężny że Jakub wracając od Labana bał się go.

Nie wiemy jak zginął Ezaw na ten temat wspomina księga Jubileuszów tzw .mała Genesis w której wspomniano że Ezaw złamał obietnice zachowania przymierza z Jakubem (Izraelem) i wyruszył zbrojenie przeciw niemu by go zabić.
Doszło do bitwy w której brali też udział synowie Jakuba , Ezaw poległ i od tego czasu jego synowie płacili haracz , daninę dla Izraela i Jego synów. Taka historia.Czy jej wierzyć to zależy jak traktować księgę Jubileuszów jako prawdziwe Słowa Boże które spisał Mojrzesz na górze Synaj (Horebie) czy też nie .


Wracając do Edomu dzisiaj to teraz jest on u szczytu potęgi , kontrolując cały ten bajzel szatanski tj .masonów, jezuitów, Watykan, Babilon Wielki , Królów wschodu i zachodu, iliminatów itd..
Niekoniecznie jest on (Edom) lubiany przez nich wszystkich lecz muszą się go słuchać bo ma on władzę od samego szatana.Wiemy że Edom zamierza zmienić Prawo na prawa noahickie ale jak udowodnił Henryk, są to tylko plany i do nich nie dojdzie .


Jak powiedział Isus Nasz Król

Mateusza 23:
(33) Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia Gehenny?

Oraz Jana 8:

(43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.

(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

(45) Ponieważ Ja mówię prawdę, nie wierzycie mi.

Edomici (plemię żmijowe ,nasienie węża) zawsze kłamią i nie można im wierzyć w niczym. Tylko Bilblia mówi prawdę o nich .

Polecam zapoznać się z historią z księgi Rodzaju o której pisałem bo tam jest czysta prawda o Edomie.
http://www.bibliamesjanska.com/Rdz/25.html
Można zacząć od tego rozdziału.

Zobaczmy do czego doprowadziła władza szatana i jego ludu wybranego Edomu nad ziemią. Jak kończy się wzgardzenie Prawem Bożym, do czego to doprowadziło.
Ziemia i to co na niej się dzieje jest przykładem dla całego nieba i miliardów bezcielesnych istot anielskich - aniołów którzy na własne oczy mogą obserwować do czego prowadzi bunt przeciw Jedynemu Bogu .Gdyby szatan dostał władzę od Boga w niebie tak jak na ziemi to co by uczynił jego mieszkańcą .....


Myślę zająć się jeszcze geneaologią Edomu i czy jest jakiś związek z Rotszyldami.
Takiego czegoś kategorycznie zabraniał Paweł w Tytusa 3:
(9) A głupich rozpraw i rodowodów, i sporów, i kłótni o zakon unikaj; są bowiem nieużyteczne i próżne

Pewnie dlatego że sam był Edomitą!
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

12th Sierpień 2019, 21:19
Jakiś rok temu postanowiłem kupic sobie Biblię do sluchania wybór padł na Biblię superprodukcje  jest to BT ale posłuchać się da .
Wrzuciłem księgę Abdiasza która nie jest zbytnio zasmiecona w tym tłumaczeniu na serwer
Oto link :
https://www.szybkiplik.pl/download/9208025324afef2974ba995666000443.html

Fajnie się słucha, polecam w dobrych słuchawkach .
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

16th Sierpień 2019, 18:05
Message reputation : 100% (2 votes)
Lamentacje Jeremiasza 5:.


(21) Wesel się i raduj, córko Edomska, która mieszkasz w krainie Us. Także do ciebie przyjdzie kubek: upijesz się i obnażysz.

(22) Kończy się twoja wina, córko Syjońska. On już nigdy nie skaże cię na wygnanie. Ukarze twoją winę, córko Edomska, odsłoni twoje grzechy.


Na własne oczy widzimy wypełnianie się słów proroka Jeremiasza .
Od kilku lat obserwujemy odsłanianie grzechów Edomu .
Wszystkie niecne czyny żydów są ujawniane i każdy kto chcę może się o nich dowiedzieć!


Grzechy Edomu są ujawnianie bo taka jest wola Boga .Pomiot żmijowy i ich ojciec szatan musi grać według regół Boga .
Wszystko co się dzieje jest za zgodą
naszego Boga .


Synagoga szatana może kłamać że jest inaczej, że to oni kierują i są panami sytuacji .
Ale to nieprawda , proroctwa muszą się wypełnić i to Bóg dyktuje warunki .


Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi....
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

19th Sierpień 2019, 17:08
Message reputation : 100% (1 vote)
Uaktualniłem mój stary artykuł o proroctwach o czterech Bestiach i Posągu o cenny komentarz Nathaniela:
https://cyryl27.wordpress.com/2019/05/27/podsumowanie-proroctwa-o-posagu-i-czterech-zwierzetach/

Zauważmy jedno, państwo Machabeuszy t.z.w. Judea w czasie swojego istnienia dała wilkom czyli Edomitom, "Owcze skóry" czyli tożsamość pokoleń Judy i Beniamina. Machabeusze mieli interes aby uczynić z Edomitów członków pokoleń Judy i Beniamina, ponieważ rzeczywiści Judejczycy i Beniamici słusznie podważali władzę królewską Machabeuszy. Gdyż władza królewska nad Izraelem mogła pochodzić tylko z linii genealogicznej króla Dawida. 

Dlatego proceder fałszowania ksiąg Septuaginty zaczął się za czasów i na zlecenia Machabeuszy a wykonawcami byli głównie Edomici, którzy dzięki tym fałszerstwom chcieli uzyskać tożsamość Judejczyków.

Dlatego Apokalipsa w tych słowach:

Apokalipsa napisał:(9) Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów (Judejczyków), a nimi nie są, ale są synagogą szatana.Ap 2
(9) Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów (Judejczyków), a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.Ap 3

W zasadzie dokładnie opisuje kim byli Edomici i kim są oni są kłamcami podającymi się za pokolenia Judy i Beniamina. 

Isus jako pełnoprawny król Izraela z linii Dawida, wiedział dokładnie z kim rozmawia. Rozmawiał on z Edomitami i Edomici wiedzili kim był Isus. Dlatego Edomici chcieli zamordować Isusa od początku.
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

20th Sierpień 2019, 12:04
Message reputation : 100% (1 vote)
Czyli wychodzi na to Cyrylu że Mahabeusze weszli w sojusz z Edomem żeby móc zostać królami.
Judejczycy nigdy by się na to nie zgodzili znając proroctwa które mówią o potomku Dawida.
A Edom jak to Edom najzwyczajniej w świecie "wyrolował "Machabeuszy którzy jawnie sprzeciwili się Bogu.
Ciekawy artykuł pastora Eli Jamsa dość obszerny który o tym mówi znajdziemy na proroctwa.com


https://www.proroctwa.com/objawienie/od-kaina-do-chazarii.htm

Jest tam dużo prawdy lecz autor kwestionuje ogólnoświatowy potop , uznaje księgę Jaszera.....no i niestety Pabla Diabla...
Lecz pod względem historycznym opisana historia wyrolowania Machabeuszy przez Edom jest bardzo ciekawa i szczegółowo opisana.

Tak na marginesie zobaczmy jak obecni Edomici-żydostwo wyrolowali cały świat przejmując nad nim władzę łącznie z Watykanem gdzie Franek całuje Rotszyldów po łapskach.

Można powiedzieć że szatan posłużył się nimi by zapanował najbardziej zły czas w dziejach ziemi- WSPÓŁCZESNOŚĆ Mad /CZASY KOŃCA!
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7514
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

20th Sierpień 2019, 15:22
Message reputation : 100% (1 vote)
Jesteście wspaniali bracia. Dzięki wam, a w szczególności dzięki Cyrylowi odkryłem, kto jest bestią z Objawienia.


Rev 13:2  A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc. 
Rev 13:3  A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem. 


Ale dzisiaj wam tego nie podam. Muszę to jeszcze dokładniej zbadać. Muszę zgromadzić więcej dowodów ale już wiem kim jest owa Bestia.

Niemal wszystko pasuje!  bounce affraid bounce affraid bounce affraid

Dodam jeszcze, że nawiązałem kontakt, raczej oni nawiązali kontakt ze mną - Hello!!! - i otrzymałem niesamowite informacje na temat księgi Henocha. Ponownie szczegóły będą w osobnym artykule. Kiedy to usłyszałem, myślałem, że spadnę s krzesła. 


Ale potem zacząłem to czytać... coś niesamowitego!

Czyli drodzy czytelnicy, spodziewajcie się wielu niezwykle interesujących i budujących informacji w najbliższym czasie.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

26th Sierpień 2019, 21:18
Message reputation : 100% (1 vote)
Zwróciłem uwagę na ten werset z Abdiasza :

(18) A dom Jakuba stanie się ogniem, dom Józefa płomieniem, dom zaś Ezawa słomą; podpalą go i strawią; i z domu Ezawa nikt nie ocaleje bo tak rzekł Pan.

Dom Józefa to Efraim i Manasses .
Jeżeli my Polacy to Efraim a Rosjanie to Manasses to wiadomo dlaczego Edom nas tak nienawidzi .
Naródy Polski i Rosyjski wycierpiały najwięcej ze wszystkich narodów. Nasienie węża nie żałowało środków i czasu na to by nas zabijać..

Tylko Polacy i Rosjanie stworzyli silne państwa które władały innymi plemionami .Rzeczpospolita to było coś czego nie było na świecie jeszcze ... i do pory nie ma.Rzeczpospolita była potęgą która ponad 300 lat hamowała marsz islamu na Europę.Ostatni nasz zryw to był cud nad Wisłą który zatrzymał pochód nasienia węża,
-to musiał być prawdziwy cud naszego Boga ! Nasieniu węża zajęło parę setek lat by zniszczyć Rzeczpospolitą...i udało im się..do tego stopnia że mamy iluzję wolności i niepodległości w której władzę sprawuje nasienie węża które podszyło się pod Polaków zajmując wszystkie znaczące pozycje w całym państwie...
W Rosji jest to samo ...


Skąd taka ich nienawiść do nas dwóch największych narodów slowiańskich?
Może dlatego że jesteśmy Domem Józefa który ma być płomieniem co strawi Dom Ezawa czyli Edom, nasienie węża.

Oni wiedzą kim jesteśmy....dlatego nas mordowali i nadal mordują najzacieklej .
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7514
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

27th Sierpień 2019, 05:32
BartekBartosz napisał:
Skąd taka ich nienawiść do nas dwóch największych narodów slowiańskich?
Może dlatego że jesteśmy Domem Józefa który ma być płomieniem co strawi Dom Ezawa czyli Edom, nasienie węża.

Oni wiedzą kim jesteśmy....dlatego nas mordowali i nadal mordują właśnie nas najzacieklej .

To proste. 144 000 to będzie większość Polaków i Rosjan. To od 144 000 dostaną z Bożą pomocą olbrzymie i śmiertelne lanie.

To wystarczy z taką zaciekłą nienawiść. Co jeszcze ich podpala, to fakt, ze nawet zamordowanie kogokolwiek ze 144 000 spowoduje natychmiastową podróż do nieba - tak mnie się wydaje - i to jeszcze bardziej ich dobija.

A Objawienie mówi, że część z nich zginęła przed czasami końca ale będą wierni do śmierci.

Znalazłem znowu ciekawy wątek. Myślę, że być może pójdziesz tym tropem.  bounce affraid

Jakub i Ezaw byli bliźniakami, prawda? Niezupełnie. Wszystko wskazuje na to, ze oni byli takimi bliźniakami, jakimi byli... Kain i Abel. bounce bounce bounce

Jakub był gładki, opanowany, bez wielkiego owłosienia, a Ezaw był niemal wierną kopią Kaina.

Znając działania szatańskie możemy mieć pewność, że on lub jakiś upadły anioł próbowali pokrzyżować Bogu plany i Jego proroctwa Narodu Wybranego.


I ktoś 'zajął' się Rebeką a 'dokończył' tego dzieła Izaak i do końca myślał on, że Ezaw jest jego synem.

Dlatego Bóg pozwolił na co pozwolił, czyli Bóg uznał za pierworodnego jedynie Jakuba, nie Ezawa, czyli Izaak - ojciec - nie został wcale oszukany, jak wrogowie Boga zarzucają.

Bliźnięta z tego samego ojca są zwykle bardzo do siebie podobne. Ale z Kainem i Ablem tak nie było i sytuacja się z pewnością tak potoczyła, że mieliśmy potem
Jakuba i Ezawa.

Chyba można to udowodnić i wiem gdzie trzeba poszukać dowodu! Razz

Mam za wiele do napisania i tym tematem nie mogę się zająć! Liczę na ciebie Bartku! bounce Basketball bounce


Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia 27th Sierpień 2019, 06:01, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

27th Sierpień 2019, 05:53
Chyba wiem o jakie źródło Ci chodzi Henryku ...
Zobaczę co znajdę..Bo przecież niby blźniacy a zupełnie odmienni...

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

27th Sierpień 2019, 10:00
Message reputation : 100% (2 votes)
Henryku w zasadzie to kiedyś na tym forum, ja wysunąłem hipotezę, że Ezaw był hybrydą :
https://zbawienie.forumotion.com/t313p25-genetyczna-inwazja-wroga-na-lud-boga

Dowodem na tę hipotezę jest proroctwo o zwierzętach z 1 księgi Henocha. Gdzie hybrydy czy nefilimy czyli potomkowie upadłych aniołów i ziemskich kobiet są przedstawiane jako dzikie zwierzęta. I tak Isamel syn hybrydki Hagar był przedstawiony jako dziki osioł zaś Ezaw jest przedstawiony jako czarny dzik. 


Ponadto Ezaw miał pociąg do skażonych genetycznie kobiet, hybrydek - co jest dalszą poszlaką na jego geny. Czyli Ezaw nie posiadał czystych genów tak jak to miał Jakub.

Inną poszlaką jest chęć mordu i brak zrównoważenia emocjalnego czy brak rozsądku i panowania nad sobą. Ezaw nie tylko chciał zabić Jakuba.... Ezaw za strawę soczewicy sprzedał Jakubowi swoje pierworództwo, a potem chciał wyłgać się od tej umowy.

Dla Boga Ezaw była zatem niezrównoważonym emocjonalnie, oszustem, który nie był godny błogosławieństw.  

Edomici jednak nie widzą tej sprawy uczciwie, ale uważają Jakuba za oszusta. Dlaczego???

Ponieważ sami są niezrównoważeni emocjonalnie. I sam oszukują na potęgę, poprzez lichwę i łamanie wszelkich umów.

Oto jeden przykład. Czy wiecie, że USA (czyli żydzi) zaatakowały Irak i go zajeły bez wypowiedzenia wojny????

Zrozummy jedno, wypowiedzenie wojny to obowiązek każdego państwa. Tymczasem USA nie wypowiedziały wojny Irakowi, chociaż podpisały zobowiązanie, że będą ową wojnę wypowiadać.  Czyli żydzi nie respektują żadnych umów które zawierają tak jak ich ojciec Ezaw.
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

27th Sierpień 2019, 10:20
Czyli wystarczy teraz to opisać tak by każdy mógł się zapoznać bo na forum ciężko coś znaleźć..
Pamiętam Cyrylu że pisałeś kiedyś na ten temat. Proroctwo o zwierzętach jest tak dokładnym proroctwem mówiącym że wszystko co się dzieje to tak naprawdę skutki Edenu i pierwszego proroctwa :

(15) I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem;  jeden z potomków kobiety, ten ukręci ci głowę a ty ukąsisz Go w piętę.


Teraz wiedząc kim jest Edom i znając nasze pochodzenie jako plemię słowiańskie (Izraelskie) wiemy że wszystko co się dzieje to ciągła wojna nasienia węża przeciwko nam i Edom dalej kontynuuje tą zbrodniczą działalność.

W dodatku Edom zaczyna bluźnić przeciwko Bogu a raczej robi to obecny król Babilonu Trump o czym pisał w artykule Henryk

http://www.proroctwa.com/bluzniercza-popularnosc-Trumpa.htm
A oto mój komentarz na temat tego co ten zuchwalec mówi:

https://zbawienie.forumotion.com/t367p25-moje-posty-bartek#17184
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7514
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

27th Sierpień 2019, 14:29
Cyryl napisał:Henryku w zasadzie to kiedyś na tym forum, ja wysunąłem hipotezę, że Ezaw był hybrydą :
https://zbawienie.forumotion.com/t313p25-genetyczna-inwazja-wroga-na-lud-boga

Dowodem na tę hipotezę jest proroctwo o zwierzętach z 1 księgi Henocha. Gdzie hybrydy czy nefilimy czyli potomkowie upadłych aniołów i ziemskich kobiet są przedstawiane jako dzikie zwierzęta. I tak Isamel syn hybrydki Hagar był przedstawiony jako dziki osioł zaś Ezaw jest przedstawiony jako czarny dzik. 

Tak się składa, że obaj pisaliśmy prawdę i obaj byliśmy gotowi do zmiany WŁASNYCH opinii pod wpływem nowych dowodów.

Niestety ten temat był tak zaciekle atakowany przez osoby nie bardzo rozumiejące, że miałem wtedy olbrzymi problem na forum i nie wszystko już do mnie z powodu stresu docierało. Ale była to próba dla mnie!  bounce affraid

Twój pomysł o czytaniu księgi Henocha o bykach był... FENOMENALNY ale ja obciążony straszliwą presją nie załapałem, będąc w wielki stresie, który nie pozwalał mi nawet na skupienie się. W końcu doszło do tego, że musiałem niemal forum zamknąć.

I jakie są rezultaty? FANTASTYCZNE!

I tego ruchu nie żałuję ani jednego dnia. Wiem, że miałem rację i wiem nadal, że byłem na wspaniałym tropie, ale mnie od tego siły szatańskie odciągnęły.

Ale doleję jeszcze oliwy do ognia, ponieważ wiem, że wielu to wszystko czyta.

Nie tylko są dowody na to, że szatan miał seks z Ewą. 

Ewa także miała seks z... Kainem i to chyba niejednokrotny.

Adam spłodził Seta mając aż 130 lat! Z kim więc ożenił się Kain? Z własną siostrą!

Są na to solidne dowody i nie dbam już więcej o to, co ludzie sobie pomyślą. Mnie interesuje tylko to, co Bóg o mnie myśli i to trzyma mnie nadal przy Nim.

Osoby które niewiele robiły, pomiędzy nimi byli typowi agenci, jak w starym forum. 

Już nigdy nie założę żadnego forum i nie będę z nikim dyskutował w sposób, jaki niektórzy zademonstrowali na tym forum.

Teraz nieco na zimno poczytałem sobie pewne posty i... to był ohydny atak na mnie. Cieszę się, że ową próbę lojalności wobec Boga przeszedłem właściwie.

Temat podejmę już jutro, i napiszę spory artykuł na ten temat, czyli na temat rzeczywistych wydarzeń w Edenie.

Dlaczego piszę, że rzeczywistych?

Ponieważ opis tych wydarzeń to alegoria, czyli opis symboliczny. Zwróćmy także uwagę na to, że Bóg rzadko zwraca naszą uwagę na geny, na DNA i z tych przyczyn o tym RZEKOMO prawie nie ma niczego w Biblii.

Ale to są jedynie pozory. 

Bóg podobnie podał rzeczywisty bieg wydarzeń  a nawet pozwolił to ukryć szatanowi przez wieki, aby teraz nam wszystkim to ujawnić.

Bóg jest cudownym Bogiem, nie ukrywa przed nami żadnych faktów. Ale musimy być wobec niego szczerzy, posłuszni i mieć do Boga zaufanie. 

Mnie jest przykro i wstyd, że wtedy ten niezwykle ważny temat popuściłem i nic więcej na ten temat nie napisałem.

Ale te czasy się już zakończyły.

Jeżeli ktoś myśli, że gadający wąż przekonał Ewę do zeżarcia jabłka, prze które zaszła ona CUDEM w ciążę, to niech tak myśli.

Ja będę zawsze polegał na Bogu!

I Cyryl i Bartek - wy wiecie, gdzie są dowody na wiele rzeczy. Chwała naszemu Bogu i podziękowanie, że ujawnia nam takie niezwykłe sekrety!

Dodam jeszcze jedno. Nie chodzi mi o moją reputację. Każdy może się mylić czy nie rozumieć czegoś. Ale dyskusji nie można prowadzić w taki ohydny bezdowodowy sposób, w jaki ta własnie dyskusja była toczona. Nie raz się myliłem i być może nie raz się jeszcze pomylę. Mylić się jest rzeczą ludzką z powodu braku doskonałości.

Ale pouczanie osoby mylącej się w sposób, w jaki to zademonstrowano na forum, to wskazuje wyraźnie na zaciekły atak, aby innym dokopać.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

30th Sierpień 2019, 09:57
Szczerze nie wieże w to, że Ewa miała seks z wężem a tym bardziej z Kainem.

Tym bardziej Rebeka nie miała seksu z wężem ani z upadłym aniołem i była wierna Izaakowi.

Co ciekawe proroctwo o zwierzętach z 1 księgi Henocha obala tę teorie, wystarczy dokładnie przeanalizować znaczenie symboliki tego proroctwa. 

To że Kain był synem diabła, nie oznacza, że stał się on z powodu domniemanego seksu Ewy z wężem.

Moja hipoteza bazująca na tym proroctwie w zasadzie odrzuca tę teorie o seksie Ewy z wężem. 

W jaki sposób Kain był synem diabła to tego możemy się domyślać. Jednak skoro Adam i Ewa posiadali iloraz inteligencji ponad 5000 punktów, to zapewne Eden był nie tylko ogrodem ale ogromnym laboratorium czy centrum zarządzania życiem na całej ziemi. I tam wąż mógł po prostu namówić Ewę a ta potem namówiła swego męża Adama na manipulacje genetyczne w swoim DNA. Być może wąż obiecywał lepsze doznania seksualne czy cokolwiek innego.

Jedno jest pewne na poziomie naszego intelektu, nie mamy nawet narzędzi poznawczych aby dowiedzieć się czym był ów grzech Ewy i Adama. Jednak dzisiaj możliwe jest kilka technik sztucznego zapłodnienia kobiety, bez udziału seksu. I to przez ludzi który poziom inteligencji jest wielokrotnie niższy od tego jaki posiadali Adam i Ewa.

Oto co pisze Biblia o Ewie:

Rodz. 3 napisał:(20) I nazwał Adam żonę swoją Ewa, gdyż ona była matką wszystkich żyjących.

Czyli Ewa to także nasza matka. A teoria o seksie Ewy z wężem czy z Kainem może być złamaniem tego prawa Boga:

Ks. Wyjść 20 napisał:(12) Czcij ojca swego i matkę swoją, aby długo trwały twoje dni w ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.

A oto co pisze ks. Henocha:

2 ks. Hen 52 napisał:Szczęśliwy jest człowiek, który zachowuje fundamenty swoich najstarszych ojców, od początku mocno ugruntowany. Przeklęta jest osoba, która rozbija instytucje swoich przodków i ojców.

Czyli teoria seksu Ewy z wężem czy z Kainem może być rozbijaniem instytucji przodków gdyż Ewa jest naszym przodkiem, matką wszystkich żyjących. 
A teorie o seksie Ewy z wężem propagował ten człowiek:

wikipedia napisał:William Marrion Branham (ur. 6 kwietnia 1909, zm. 24 grudnia 1965) – chrześcijański pastor, ewangelista i nauczyciel, uznawany za jednego z głównych prekursorów uzdrowieniowego przebudzenia zielonoświątkowego, mającego miejsce po II wojnie światowej


wikipedia napisał:Największe kontrowersje spośród nauk Branhama wzbudza nauka dotycząca nasienia węża. Według niego wydarzenie w raju dotyczące uległości Ewy w obliczu kuszenia przez węża miało kontekst seksualny, a „spożycie zakazanego owocu” było aktem, który doprowadził do poczęcia Kaina – kiedy potem Ewa skusiła Adama do „spożycia zakazanego owocu” skutkiem tego było poczęcie Abla, w konsekwencji od bliźniaczych braci Kaina i Abla (synów jednej matki, lecz różnych ojców) ród ludzki rozdzielił się na pokolenie Kaina (miłujące cielesność, postrzegające wiarę przez pryzmat formalnego rytualizmu religijnego, pomimo wiary skłonne jednak do zła) i pokolenie Abla, pochodzące od Adama jako bezpośredniego syna Bożego, posiadające znamiona głębokiej jedności duchowej z Bogiem. Branham zwracał uwagę, że odniesienia do tych dwóch linii ludzkości i do ojcostwa Kaina często są przytaczane w Nowym Testamencie (m.in. 1 List Jana 3,10-12)[33][34].

Ten człowiek, który uważał, że był prorokiem bożym a objawienia i te nauki dawał mu anioł którego widział tylko on, umarł w wieku 56 lat. Na skutek:


wikipedia napisał:William Branham poniósł śmierć w konsekwencji urazów poniesionych w wyniku wypadku samochodowego, kiedy to jego samochód zderzył się czołowo z innym samochodem, prowadzonym przez pijanego kierowcę, jadącym „pod prąd” niewłaściwym pasem ruchu. Było to 18 grudnia 1965 roku na autostradzie U.S. Highway 60 w pobliżu Friona w stanie Texas[25]. W wypadku tym poważne urazy odniosła także córka Branhama Sara i jego żona Meda, której serce przez jakiś czas nie wykazywało oznak pracy. Odzyskała tętno i przytomność po modlitwie przytomnego jeszcze męża. Sam Branham z wraku samochodu wydobyty został po około 45 minutach. Zmarł sześć dni później, 24 grudnia 1965 roku o godzinie 17:49 w szpitalu w Amarillo[26].
Jego ciało zostało przewiezione do Jeffersonville, w stanie Indiana, gdzie, po opóźnieniu, odbył się jego pogrzeb. Kamień nagrobny ma kształt piramidy, co odzwierciedla nauczanie Branhama na temat Kościoła, który poprzez wieki został przywrócony do pierwotnego stanu i jest gotów na powrót Kamienia Szczytowego, Pana Jezusa Chrystusa. Na pomniku umieszczono napis, że jest aniołem okresu laodycejskiego i jedyną osobą godną, by otworzyć „siódmą pieczęć” Apokalipsy[27].
Śmierć Branhama była szokiem dla branhamistów[28]. Pogrzeb odbył się dopiero cztery miesiące później 11, kwietnia 1966. Do tego czasu ciało trzymano w lodówce i oczekiwano zmartwychwstania[29]. Według oficjalnej wersji opóźnienie wynikało z potrzeby powrotu pani Branham do pełni zdrowia po zranieniach wywołanych wypadkiem. Branhamowcom trudno było przyjąć do wiadomości śmierć Branhama; jeszcze w latach 80. krążyły pogłoski o jego zmartwychwstaniu. Co roku w Branham Tabernacle odbywa się specjalne nabożeństwo wielkanocne, podczas którego zgromadzeni słuchają kazań Branhama[27].
Czyli żył krótko, i umarł śmiercią gwałtowną. 


Nie wiem czy jest sens zagłębiać się w podobne teorie. Jak coś to tym czym był grzech w Edenie mogą poinformować nas tylko dwóch świadków z Apokalipsy. 

Jednak to jest moja opinia i niech każdy pisze i głosi co chce na swoją odpowiedzialność.
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

30th Sierpień 2019, 14:48
Message reputation : 100% (1 vote)
Jeżeli chodzi o Eden czyli Raj to nie znajduje się on nawet na ziemi tylko w 3 niebie czy też kręgiu niebiańskim, jak by nie nazwać,.
Zresztą przeczytajcie sami


2 Hen

8

Tamci mężowie zabrali mnie stamtąd i zaprowadzili mnie na górę do trzeciego nieba i posadzili mnie tam. Kiedy patrzyłem na dół widziałem Raj. I to miejsce było niewyobrażalnie przyjemne.

Widziałem drzewa w pełnych kwiatach. Ich owoce były dojrzałe i pięknie pachnące z każdym pokarmem na polu i wydzielające obficie przyjemny zapach.

Pomiędzy nimi było drzewo życia, w miejscu, gdzie Pan odpoczywa, kiedy udaje się do Raju. To drzewo jest niewypowiedzianie przyjemne i pięknego zapachu, bardziej piękne niż jakakolwiek inna stworzona rzecz, która istnieje.

Ze wszystkich stron wygląda jak złoto i karmazyn w formie ognia. Ono pokrywa cały Raj i posiada coś z każdego drzewa sadu i każdego owocu. Jego korzeń jest w Raju przy wyjściu, które prowadzi ku Ziemi.

Raj istnieje pomiędzy zepsuciem i niezniszczalnym. Wychodzą dwa strumienie, jeden wydaje miód i mleko, a drugi jest źródłem wydającym olej i wino i jest podzielony na cztery części. One krążą dookoła w cichym ruchu wychodzą do Raju Edenu, między zepsuciem i  niezniszczalnością.

Stamtąd razem dzielą się na czterdzieści części i postępują w skromnej ziemi. Mają obroty w swym cyklu, podobnie jak inne elementy atmosferyczne.

Nie ma tam bezowocnego drzewa, każde drzewo jest dobrze owocujące i każde miejsce jest błogosławione. Jest 300 aniołów, bardzo jasnych, którzy opiekują się rajem i z nieustającym głosem i przyjemnym śpiewem wielbią Pana codziennie i w każdej godzinie. I powiedziałem: "Jak bardzo przyjemne jest to miejsce!" I ci mężowie powiedzieli do mnie:
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

30th Sierpień 2019, 17:48
Myślę że obydwaj możecie mieć rację.
Jak to możliwe?

Napisze jak ja myślę. Zawsze staram się znaleźć wspólny punkt .

Do niedawna także myślałem że to nie możliwe z tym seksem ...Pisałem o tym u Cyryla na blogu także.
https://cyryl27.wordpress.com/2019/04/22/ile-lat-mial-isus-gdy-nauczal-i-umarl-czyli-jakiego-chrytusa-opisuje-ewangelia-lukasza/
Nie umiem wkleić linku  to jest komentarz z dnia 38.04.2019 z 05:35 PM

A teraz myślę że to w sumie nieważne czy było to bzykanko czy nie ...

Ważne że nasienie węża i nasienie niewiasty to dwa odmienne gatunki .
Hybrydy są skażone gdyż aniołowie dalej płodzą sobie dzieci.
Jak to robią?
Tworzą sobie ciało i krew ...(o tym mówi 1 Henocha przy okazji pierwszego buntu aniołów przed potopem )
Jak to możliwe tego nie wiemy , może korzystają z technologii czyli magii.

To że aniołowie uprawiają seks z kobietami jest widoczne aż do przesady .Wystarczy posłuchać byle jakiej gwiazdeczki która nie śpiewa o miłości mężczyzna-kobieta tylko anioł-kobieta np Ewelinka Lisowska ...tragedia i dno...

Henryk uważa tak a Cyryl inaczej to pojmuje.
Henryk ma swoje argumenty które znam i brzmią one sensownie.

Co się wydarzyło w Edenie tego nie wiemy.

Znamy tylko pierwsze proroctwo z Edenu które wyjaśnia co się dzieje i czym tak naprawdę jest historia tego świata .Walką o zniszczenie DNA ludzi i udoskonalenie DNA upadłych aniołów i szatana. Szatan chciał być jak Bóg...A skoro człowiek jest stworzony na Jego obraz to może by tak poeksperymentować na nim i wyodrębnić "cząstkę Bożą "...
Ciekawie brzmi nieprawdaż?

Szatan chcąc zdobyć moc jaką ma Bóg mógł wykorzystać DNA stworzonego na obraz Boży człowieka by się wzmocnić i stworzyć swoje nasienie które pomoże mu w realuzacjii swojego celu .
Zapragnął pobawić się w stwórcę i za pomocą człowieka....dorównać Bogu .

Jak widzimy nie udaje mu się totalnie ...

Myślę że tu chodzi o DNA i szatan też pewnie jakieś ma i chce je sobie zmienić ,wykorzystując wszystkich i wszystko co stworzył Bóg do tego celu .
Chce się sam udoskonalić by ....zostać, stać się jak Wszechmocny ...

To Jego chora ambicja pchnęła to do tego niemożliwego do uczynienia pomysłu....czego skutki oglądamy .

Sam już nie wiem czy ten seks w Edenie był czy nie...ale tzw "nasienie węża" , powstało a my użeramy się z jego najnowszą wersją zwaną - Edomem...

Takie me zdanie na ten temat .

Pamiętajmy jak działa szatan -dziel i rządź, może za bardzo zbliżamy się do prawdy o nim...I poczuł się delikatnie mówiąc niekomfortowo ..
Dla mnie jest on plagiatorem , podrabiaczem i nie potrafi stworzyć nic dobrego ...Korzysta ze wspaniałości Bożych kreacji i wynalazków i nic nie zrobił tylko wszystko popsuł poprzez swoje wybujałe ego i brak posłuszeństwa do Prawa Bożego.

P. S.

Księgi Henocha to kopalnìą wiedzy o wszelkim stworzeniu Bożym.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

30th Sierpień 2019, 21:14
Oto co mówi Isus o fałszywych prorokach:


Mat 24 napisał:(4) A Isus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł.

Isus ostrzega nas przed fałszywymi prorokami, gdyż oni chcą nas zwieść, przez uwieżenie ich kłamliwym naukom.


Mat 24 napisał:(11) I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu.

No właśnie, wielu fałszywych proroków - tacy jak William Branham - zwiodło wielu, ponieważ ci ludzie uwierzyli w ich nauki i teorie.


Mat 24 napisał:(24) Powstaną bowiem fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.

William Branham - który głosił teorie o seksie Ewy z wężem, jako pierwszy, i pochodził on z Babilonu Wielkiego czyli USA, czynił cuda i jego cel był i jeść aby zwieść nawet wybranych czyli nas.

Przypominam teoria o seksie Ewy z wężem, jest to postawienie w stan oskarżenia kobiety Ewy, podważenie jej reputacji jako małżonki Adama i reputacji jako matki wszystkich żyjących. Aby postawić takie oskarżenie to trzeba mieć mocne dowody, bardzo mocne, w postaci zeznań naocznych prawdomównych świadków (zeznania diabla nikt chyba nie będzie brał pod uwagę).


Mat 18 napisał:(16) Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa

No dobra a co mówi Bóg w Torze, o karze dla fałszywego proroka???


Pow Prawa 18 napisał:(20) Wszakże prorok, który ośmieli się mówić w moim imieniu słowo, którego mu nie nakazałem mówić, albo który będzie przemawiał w imieniu innych bogów, taki prorok poniesie śmierć.

No proszę William Branham, głosił naukę o seksie Ewy z wężem czyli oskarżał ją o nierząd i zdradę swego męża Adama. Za taki czyn Tora skazywała kobietę i jej kochanka na śmierć:

Powt. Prawa 22 napisał:
(22) Jeżeli zastanie się mężczyznę złączonego z kobietą zamężną, to śmierć poniosą oboje; zarówno ten mężczyzna, złączony z kobietą zamężną, jak i ta kobieta. Wytępisz to zło z Izraela.

A co się stało???

William Branham, pomimo czynienia cudów, uzdrowień, zginął w wieku 56 lat w wypadku samochodowym, pomimo zdolności czynienia uzdrowień siebie nie mógł uratować zaś przeżyła jego żona. Co to może oznaczać, czy jaka jest symbolika tego wydarzenia???

Otóż symbolika jest taka, oskarżyciel Ewy o nierząd, William Branham (który mienił się prorokiem) poniósł śmierć wg Tory, przewidzianej dla fałszywego proroka. Natomiast przebywająca z nim w aucie jego żona, cudownie przeżyła. Czy jego żona aby nie jest symbolem pomówionej o nierząd Ewy???

A oto pomnik na grobie Williama Banhama:
Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" 800px-Photo_of_the_grave_of_William_M._Branham

Zobaczmy, masońska piramida a na niej orzeł. Orzeł w księdze 2 Ezdrasza to jest Bestia, w księdze Danila Bestia pierwsza czyli Lwe ma skrzydła Orła. Symbol Rzymu to orzeł. 


2 Ezdrasza 11 napisał:(1) Podczas drugiej nocy miałem sen. A oto pojawił się z morza orzeł, który miał dwanaście pierzastych skrzydeł i trzy głowy.

Zobaczmy, to nie są przelewki.

Isus przestrzega wybranych przed fałszywymi prorokami i wierze w ich nauki, mamy być:


Mat 10 napisał:(16) Oto Ja posyłam was jak owce między wilki, bądźcie więc roztropni jak węże i niewinni jak gołębice.

Czyli dokładnie analizować czy danym naukom wierzyć czy też nie. Gdyż nawet z pozoru niewinna teoria o seksie Ewy z wężem to może być tak naprawdę przestępstwo pomówienia danej osoby o nierząd. Wszak owe wilki pośród których jesteśmy to są:


Mat 7 napisał:(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, a wewnątrz są wilkami drapieżnymi!

No właśnie owe wilki udają sługi Boga czy proroków lub nauczycieli. 

Więc czy warto głosić czy popierać taką teorie, gdy w zasadzie nie ma się mocnych dowodów na jej dowiedzenie a jest sporo dowodów ją obalających???

Czy warto się narażać u Boga na oskarżenie nas przez diabła o niesłuszne i wątpliwe pomówienie Ewy???
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

30th Sierpień 2019, 21:42
Bartku napisze tak.

Seks kobiety zamężnej z kimś innym niż jej mąż to jest cudzołóstwo. Upadli aniołowie brali sobie za żony i mieli z nimi seks kobiety niezamężne. Tymczasem wg tej teorii wąż, diabeł uprawiał seks z mężatką Ewą.

Dlaczego zatem upadli aniołowie wg księgi Henocha zostali zamknięci w otchłani i skazani na śmierć a diabeł sobie spaceruje raz w niebie a raz na ziemi i ma prawo nas oskarżać przed Bogiem????

Wszak kara za spłodzenie z kobietą potomka nefilima, czyli w odróżnieniu od hybrydy istoty, która nie ma sumienia ani krzty i zwyczajnie nie jest zdolna do wypełniania prawa Bożego tylko jej DNA jest ukształtowane tylko do tego prawa łamania. Hybryda natomiast posiada jakąś cząstkę sumienia co pozwala jej na opamiętanie się. I tak np Ezaw po ochłonięciu gdy spotkał Jakuba to przywitał go z braterską miłością i szacunkiem. Gdyby Ezaw był nefilimem to by zamordował Jakuba przy każdym spotkaniu nawet po dziesiątkach lat.

Tak samo Kain. Gdyby Kain był nefilimem czyli owocem seksu Ewy z diabłem to by Bóg nie powiedział do niego tych słów po nieprzyjęciu od niego ofiary:


Rodz. 4 napisał:(3) Po niejakim czasie Kain złożył Panu ofiarę z plonów rolnych;
(4) Abel także złożył ofiarę z pierworodnych trzody swojej i z tłuszczu ich. A Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę.
(5) Ale na Kaina i na jego ofiarę nie wejrzał; wtedy Kain rozgniewał się bardzo i zasępiło się jego oblicze.
(6) I rzekł Pan do Kaina: Czemu się gniewasz i czemu zasępiło się twoje oblicze?
(7) Czyż nie zgrzeszyłeś, skoro słusznie o tym wspomniałeś, ale nie słusznie tego nie rozróżniłeś? Bądź spokojny, tobie będzie on uległy, i ty będziesz panował nad nim.


Zobaczmy Bóg daje cenną radę Kainowi aby ten się opanował. 

Zobaczmy Bóg poświęcił czas i swoje słowa dla Kaina, czyli uważał, że ma on szansę na zaniechaniu planowanego mordu (o którym to planie morderstwa na Ablu wiedział Bóg już dawno). Wszak słowa Boga to:


Mat 4 napisał:(4) On odpowiedział: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Czyli Bóg wypowiedział słowa do Kaina które były cennym darem życia. Bóg nigdy by tych słów nie wypowiedział do nefilima ponieważ, nefilim nigdy nie miał zdolności do opanowania swoich emocji czy czynienia dobra.

Powiedzenie tych słów do nefilima było by radzeniem człowiekowi który nie ma nóg jak zrobić poprawnie przysiad. 

Gdyby Bóg powiedział te słowa do Kaina wiedząc, że DNA Kaina nie pozwala mu tych słów wykonać, to znaczyło by że wypowiadane są w stosunku do Kaina kłamstwa. 

Oto co mówi Apostoł Jan, w jakim sensie Kain został synem diabła:


1 Jana 3 napisał:(12) Nie jak Kain, który wywodził się od złego i zabił brata swego. A dlaczego go zabił? Ponieważ uczynki jego były złe, a uczynki brata jego sprawiedliwe.

No właśnie Kain stał się synem diabła poprzez uczynki a nie przez swoje pochodzenie czy DNA. Inaczej gdyby Kain był nefilimem to mord byłby w jego naturze podobnie jak w naturze skorpiona jest polowanie. Skorpion zabija bo musi a nie chce, nefilim podobnie.

Dlatego Bóg tak surowo ukarał upadłe anioły ojców nefilimów. Ponieważ spłodzili oni potomstwo w którego naturze było czynienie zła i brak było jakikolwiek zdolności czynienia dobra. Bóg musiał zabić nefilimy ponieważ nie miały one jakikolwiek zdolności do wypełnianie prawa Boga. Jednak całkowitą odpowiedzialność i to gromną ponosili ich ojcowie czyli upadłe anioły. Dlatego nie uzyskały one wybaczenia. 

Natomiast diabeł był sprytniejszy i wiedział, że jak spłodziłby nefilima to brałby za niego całkowitą odpowiedzialność. Czyli za mord na Ablu całkowicie odpowiadałby diabeł a nie Kain. Tymczasem diabeł otrzymał karę za zwiedzenie Ewy.

A zatem to przez uczynki można być synem Boga lub diabła. Oto co mówi Isus:

Mat 5 napisał:
(9) Błogosławieni pokój czyniący, ponieważ oni synami Bożymi będą nazwani.

Skoro za czynienie pokoju można być Synem Boga to za czynienie wojny a skutkiem wojny jest mord Kain został synem diabła, potomkiem węża.

Oto co mówi Isus:

Jana 8 napisał:(37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, lecz chcecie mnie zabić, bo słowo moje nie ma do was przystępu.
(38) Mówię to, co widziałem u Ojca, a wy także czynicie, co słyszeliście u ojca waszego.
(39) Odpowiadając, rzekli mu: Ojcem naszym jest Abraham. Isus im rzecze: Jeżeli jesteście dziećmi Abrahama, spełniajcie uczynki Abrahama.
(40) Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga: Abraham tego nie czynił.
(41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.
(42) Rzekł im Isus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.
(43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.
(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.


Isus przyznaje, że ojcem Edomitów był Abraham a potem mówi, ze Ojcem ich jest diabeł.... jakim cudem????

Ponieważ genetycznym ojcem Edomitów był Abraham jednak Edomici przez uczynki stali się dziećmi diabła. Edomici chcieli zabić Isusa, niczym Kain zabił Abla. 

Proste wyjaśnienie. A co ciekawsze proroctwo o zwierzętach z 1 ks Henocha daje jeszcze więcej dowodów obalających teorie o tym że Ewa miała seks z wężem wskutek czego powstał Kain.

To, że Kain nie był wymieniony jako syn Adama, to znowu jest to efekt jego mordu na bracie Ablu, jego uczynku. Podobnie jak kiedyś wydziedziczano czy wypisywano z rodu ojca niegodnych nazwiska ojca tak samo Kaina wykreślono z linii Adama. Kain przestał być synem Adama z powodu uczynków.
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

30th Sierpień 2019, 22:05
Message reputation : 100% (1 vote)
2 Henocha mowi nam o wydarzeniu w Edenie :
30
Diabeł rozumiał jak pragnąłem stworzyć inny świat, aby wszystko mogło być poddane Adamowi na ziemi, aby panował i rządził nad nią. Diabeł jest z najniższych miejsc.

Lucyfer stał się demonem ponieważ uciekł z nieba. W ten sposób stał się inny od aniołów. Jego natura się nie zmieniła, ale jego myśli, ponieważ zmieniła się świadomość prawości i grzesznych rzeczy.

Lucyfer zdał sobie sprawę ze swego potępienia i grzechu, którym wcześniej zgrzeszył. Oto dlaczego przemyślał spisek przeciwko Adamowi. W takiej formie wszedł do raju i skorumpował Ewę. Ale z Adamem on się nie kontaktował.

Z powodu jej ignorancji przekląłem ziemię i węża. NIE PRZEKLĄŁEM LUDZKOŚCI, ani żadnego innego stworzenia, ale tylko złe owoce ludzkości. Dlatego owocem czynienia dobra jest pot i wysiłek.

Szatan skorumpował Ewę.
Skorumpować czyli przekupić....
To bardzo ciekawe bo gdy zajrzymy do księgi Rodzaju 3:

(4) Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,

(5) Lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło.

(6) A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i że były miłe dla oczu, i godne pożądania dla zdobycia mądrości, zerwała z niego owoc i jadła. Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł.

Szatan obiecał Ewie że nie umrze tak jak Bóg powiedział, że zdobędzie mądrość dzięki której stanie się jak Bóg.
Można powiedzieć że obiecał jej to o czym sam marzył gdy zbuntował się trzeciego dnia stwarzania.

Ewa miała zjeść owoc z drzewa poznania dobra i zła i otrzymać dzięki temu korzysci , ktore uczynią ją doskonalszą pomimo tego że była już doskonała.

Zamiast tego ....dostaliśmy niedoskonałość w spadku.

Bóg powiedział że Ewa zgrzeszyła ignorancją...

Co do tego czym jest Drzewo Poznania Dobra i Zła to zwróćmy uwagę na to jakie drzewa są w Edenie , który znajduje się w 3 niebie
e.

2 Hen 8:

Widziałem drzewa w pełnych kwiatach. Ich owoce były dojrzałe i pięknie pachnące z każdym pokarmem na polu i wydzielające obficie przyjemny zapach.

Pomiędzy nimi było drzewo życia, w miejscu, gdzie Pan odpoczywa, kiedy udaje się do Raju. To drzewo jest niewypowiedzianie przyjemne i pięknego zapachu, bardziej piękne niż jakakolwiek inna stworzona rzecz, która istnieje.

Ze wszystkich stron wygląda jak złoto i karmazyn w formie ognia. Ono pokrywa cały Raj i posiada coś z każdego drzewa sadu i każdego owocu. Jego korzeń jest w Raju przy wyjściu, które prowadzi ku Ziemi.

Eden to nie ziemia tam wszystko jest inne , skoro Adam miał zarządzać całym stworzeniem a mieszkał w Edenie to nie wiemy czym tak naprawdę jest Eden .
Czym było zjedzenie owocu? Jaki był ten owoc ?
Hipoteza !
Może to symbolika i Szatan namówił Ewę do jakiś zmian w systemie zarządzania Edenem.... dużo hipotez albo to już moja wyobraźnia bo widzę sceny jak z filmu to Pewnie przez to że wspomniałeś Cyrylu o Edenie jako laboratorium czy jakoś podobnie w pierwszym poście...

Wróćmy do tego co wiemy  bounce
Na ziemię Bóg wygnał Adama z Edenu to była kara która spowodowała upadek człowieka,  który wyzwoliły wydarzenia z Edenu czyli poczatek wojny genetycznej ktora trwa do dziś według proroctwa Boga :

(15) I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem;  jeden z potomków kobiety, ten ukręci ci głowę a ty ukąsisz Go w piętę.

Czytajmy Henocha to może coś wyłapiemy...

P .S.
Cyrylu nie ma wątpliwości że ten gościu co go opisaleś był fałszywym prorokiem gdyż słowa Isusa to potwierdzają :

Jana 9:
(4) Musimy wykonywać dzieła tego, który mnie posłał, póki dzień jest; nadchodzi noc, gdy nikt nie będzie mógł działać.

Nie ma widzeń ani proroków, mamy tylko Słowa Boże w Bibli .

Trump ostatnio nazwał się wybrańcem...on też zbierze swoje.


Ezaw wziął sobie za żony hybrydki z Kaananu i stąd powstał Edom,  Ezaw jest czarnym dzikiem. Zaś Jakub białym barankiem.
Pamiętasz Cyrylu jak kiedyś pisałeś że z Jakuba narodziły się tylko białe baranki i to wskazuje na to że potomstwo Jakuba może oczyszczać skażone geny , nawet pomimo żony hybrydki ...
Jakub jako nowy rodzaj czlowieka splodził 12 baranków bialych pomimo że z 4 roznych kobiet w tym dwoch niewolnic..
To by tłumaczyło dlaczego nas mordują...nas nie da się zniewolić i wymieszać genetycznie
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7514
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

31st Sierpień 2019, 03:16
Cyrylu... negowanie tego, czego jeszcze nie udokumentowałem jest co najmniej niewłaściwe. Piszę spory artykuł i przedstawię w nim masę biblijnych dowodów.

Próba podważenia czegoś, czego nawet nie czytałeś nie świadczy dobrze o twej rozstropności.

Czyniąc dalsze poszukiwania znalazłem co najmniej 4 ludzi, już nie żyjących, ze starości, którzy nie tylko opisywali te wydarzenia wspierając je wieloma dowodami. Oni także uważali, że rasa biała, czyli kaukazka, pochodząca z Kaukazu, ze Słowianami włącznie to Naród Wybrany.

Podali oni wiele dowodów i nie będzie ich można łatwo podważyć.

Nie mogłeś podważyć niczego, skoro nie znasz jeszcze żadnych dowodów. Podważać można dowody i wtedy prawda wychodzi na wierzch.

Branham... stary szatański trick stosowany także dzisiaj i to masowo. Daje on wielu fałszywym nauczycielom część prawdy, aby owa prawda została przykryta śmieciem. Branham był satanistą, jako zielonoświątkowiec. Postawię hipotezę drugą. Może Branham znalazł ta prawdę i ją zaczął publikować. Jako zielonoświątkowiec naraził się bardzo szatanowi i ten go zamordował. Nie po to dał mu stanowisko religijne, aby ten ukazywał jego zbrodnie i to publicznie.

Nie czytałem jego dowodów, ale te które przeczytałem oraz dowody, które znalazłem są praktycznie bezsporne.

Ludzie, którzy o tym pisali nigdy do 'sławy' religijnej, poza Banhamem nie doszli.

I najważniejsze...

Temat rzeczywistych wydarzeń w Edenie jest kluczem do zrozumienia całej Biblii oraz całego szatańskiego systemu światowego i jego tworu, nasienia węża.

Bóg zezwolił na usunięcie ksiąg jak Henocha czy Ezdrasza z jednej przyczyny. 

Genetyka do czasów dzisiejszych była znana tylko Bogu oraz szatanowi i upadłym aniołom.

Ale dzisiaj jest inaczej. Świat wie, czym jest genetyka i pierwsze informacje z Biblii na ten temat pojawiły się w zeszłym stuleciu.

Po za tym... Cyrylu... nie przedstawiłeś dowodów na nic, czyli przedstawiłeś swoją opinię, którą każdy jakąś tam ma na niemal każdy temat. Czy wartość opinii bezdowodowych jest równa zeru...

Nie raz o tym pisaliśmy...  Laughing

Szatan jest szczególnie przewrażliwiony w tym temacie z oczywistych powodów. Ale i to jest być może powodem, że zostanie on wyrzucony wkrótce z nieba a władzę po nim przejmie Bestia. Czy to jest przypadkowe?

Wszelkie próby ukazania prawdy w tej kwestii prowadzą do konfliktów.

Hmmm... proste pytanie.

Z kim więc miał seks szatan? Przecież mamy jego nasienie na ziemi i jest ono bardzo niemiłe!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

31st Sierpień 2019, 11:26
Message reputation : 100% (1 vote)
Myślę że nie ma się co spierać póki co .

Henryk jest w trakcie pisania dużego artykułu.

Jedno jest pewne -Eden zaważył na całej historii człowieka.
Henryku masz rację że Edem jest kluczem .

Niezależnie co tam się wydarzyło jedno jest pewne -szatan zepsuł DNA człowieka przy pomocy Ewy ,którą zwiódł czyli naobiecywał kłamstw a ona zrobiła co on chciał .

Jak do tego doszło...możemy się domyślać ... Jedno jest faktem nasienie węża powstało...

Myślę że jesteśmy na progu odkrycia tajemnicy szatana, którą ukrywa od wieków.

Chciał być Bogiem i dążył do tego ....w Edenie też pewnie o to mu chodziło.

Też mam swoją teorię lecz jest ona bardziej ogólna bez szczegółów jak doszło do skażenia DNA .
Motywy diabła są dla mnie oczywiste ,kto czyta moje posty ten wie o czym mówię ..

Księgi Henocha zawierają wszystkie odpowiedzi, tak naprawdę to my nic nie wiemy o świecie, jak działa , nawet o słońcu nic nie wiemy , wszystko co wiemy to kłamstwa szatana.

Wiedzieliście że błyskawica wywodzi się z gwiazd, tam powstaje...

To mówią Księgi Henocha tam są odpowiedzi na temat całego stworzenia Boga nie tylko ziemi ale i nieba ,aniołów i samego diabła...

Ku chwale Naszego Boga Świętego Izraela !
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

31st Sierpień 2019, 14:45
Czytałem artykuł Henryka:
http://www.zbawienie.com/kain-synem-lucypera.htm?fbclid=IwAR0LZmStjsb87aUVE3Y3A5B6nUycKPzpQdqfeGegV0ZVhMuFwvQjKFfSbWo
I tutaj napisze, dowody są mocne.

Jednak znowu, to, że dowody są mocne nie oznacza, że teoria staje się jakaś mocna do rzeczy.

Skoro dotknięcie drzewa poznania dobra i zła czy zjedzenie owoców z niego to seks Ewy z wężem to dlaczego Adam także zjadł owoc z tego drzewa za namową Ewy????

Ponownie. Skoro Byk czarny to potomek węża i Ewy, Byk czerwony to mieszanka genów węża, Adama i Ewy zaś Byk biały to potomek Adama i Ewy to znowu.

W proroctwie o zwierzętach mamy opis synów Noego: 

1 Hen 89 napisał:9 Wtedy biały byk, który stał się człowiekiem, wyszedł ze statku, a razem z nim trzy byki. Jeden z trzech byków był biały tak, jak ten byk, drugi z nich [był] czerwony jak krew, a trzeci [był] czarny. Biały byk odszedł od nich.

Czyli znowu mamy trzy byki czarny, czerwony i biały. Czyli wychodzi na to, ze Noe nie zorientował się czy nie poznał ( jak poznał Adam zorientował się Adam), że jego żona miała wpierw seks z wężem podobnie jak Ewa.

Czyli wg logiki w tym artykule potomkiem węża, nie był tylko Kain, ale także jeden z synów Neogo. 

Rodz. 3 napisał:
(15) I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem;  jeden z potomków kobiety, ten ukręci ci głowę a ty ukąsisz Go w piętę.

Z tego tekstu wynika, że diabeł dalej płodził dzieci tym razem żonie Noego, gdyż wg księgi Rodzaju wąż miałby więcej niż jednego potomka.

Zresztą potomstwo Kaina zginęło w całości podczas potopu. 

Co sugerowałaby rozmowa Isusa w ewangelii Jana:


Jana 8 napisał:(33) Odpowiedzieli mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy u nikogo w niewoli. Jakże możesz mówić: Wyswobodzeni będziecie?
(34) Isus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.
(35) A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na zawsze.
(36) Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.
(37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, lecz chcecie mnie zabić, bo słowo moje nie ma do was przystępu.
(38) Mówię to, co widziałem u Ojca, a wy także czynicie, co słyszeliście u ojca waszego.
(39) Odpowiadając, rzekli mu: Ojcem naszym jest Abraham. Isus im rzecze: Jeżeli jesteście dziećmi Abrahama, spełniajcie uczynki Abrahama.
(40) Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga: Abraham tego nie czynił.
(41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.
(42) Rzekł im Isus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.
(43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.
(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.


Zobaczmy Isus powiedział o Edomitach, że są potomstwem Abrahama a nie Kaina. Czyli potomstwo Kaina całkowicie wyginęło w potopie. 

Znowu to by oznaczało, wg logiki tego artykułu, że wąż diabeł miał seks z zonami potomków wybranymi przez Boga. Co sugerowały by słowa Edomitów, że nie są oni z nierządu, ale Isus temu zaprzeczył i stwierdził, że są synami diabła.... to by oznaczało, że znowu Rebeka miałaby seks z wężem i z nim spłodziła by Ezawa. 

Znowu bazuje na logice tego artykułu.

Jednak znowu tutaj pisze, że Izaaka biały Byk:

1 Hen 89 napisał:11 Zaczęli się wzajemnie kąsać. Lecz ten biały byk, który urodził się wśród nich, zrodził dzikiego osła oraz razem z nim białego byka i dzikie osły rozmnożyły się.
12 Lecz ten byk, który urodził się z niego, zrodził czarnego dzika i białego baranka. Czarny dzik zrodził wiele dzików, a baranek zrodził dwanaście baranków.


Biały byk zrodził czarnego dzika i białego baranka. Znowu kolor czarny sugeruje, że dzik Ezaw byłby synem węża i Rebeki, zaś sformowanie zrodził, sugeruje, że to Izaak byłby jednak ojcem Ezawa. 

Znowu jakby nie patrzeć. Artykuł ma luki. Księga Rodzaju mówi jasno, ze obok Ewy zakazany owoc spożył też Adam, co komplikuje sprawę.

Staram się sprawę oceniać obiektywnie.
Sponsored content

Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa" Empty Re: Edom czyli "lud na który Pan zawsze się gniewa"

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach