Księgi POZABIBLIJNE

+10
Edwedere
Wróg Kozłów
Henry Kubik
Jonatan Grodzicki
Olo
Andrzej
Rafal81
Obserwator
Kasia
Marysia87
14 posters
Go down
avatar
Edwedere
Liczba postów : 211
Join date : 21/03/2015

Księgi POZABIBLIJNE - Page 3 Empty Re: Księgi POZABIBLIJNE

7th Marzec 2017, 00:37
Na naszej Grópie na FB został poruszony temat księgi Jubileuszów , Kamil znalazł przekład tej księgi na Polski ale wyjęte z translatora nie ma jeszcze dobrego tłumaczenia na polski , po przestudiowaniu 1 kilku wersetów jest bardzo interesująca ! Warto zobaczyć

https://basileia785.wordpress.com/2016/10/22/ksiega-jubileuszow/

Oto kilka pierwszych wersetów tej księgi

(1) I stało się, w pierwszym roku o wyjściu synów Izraela z Egiptu, w trzecim miesiącu, szesnastego dnia miesiąca, [2450 Roku Pańskiego], gdy Bóg przemówił do Mojżesza, mówiąc: „Wstąp mnie na Górze, a dam ci dwie tablice kamienne, prawa i przykazania, które napisałem, abyś ich uczył. (2) I Mojżesz wstąpił na górze Bożej i chwały siedziby Pana na górze Synaj, a obłok cieniu go sześć dni. (3) I Wezwał do Mojżesza dnia siódmego z pośrodku obłoku, i wyglądanie chwały Pana było jak płomień ognia na szczycie góry. (4) A Mojżesz na górze przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy, a Bóg nauczył go wcześniej i późniejszą historię podziału wszystkich dni prawa i świadectwu. (5) A On powiedział: „nakłoń serce każdego słowa które mówię do ciebie na tej górze, i zapisz je w książce, tak, że ich pokolenia mogą zobaczyć, jak ja nie opuściło je na całe zło, które zostały obrobione przestępując przymierze, które ustanawiają między Mną a tobą przez wszystkie pokolenia w tym dniu na górze Synaj. (6) I w ten sposób będzie ona nadejdzie, kiedy to wszystko się na nich, że będą one uznają, że jestem bardziej sprawiedliwy niż oni we wszystkich swoich orzeczeń i we wszystkich swoich działaniach, a oni uznają, że byłem naprawdę z nimi. (7) Byłem naprawdę z nimi. A czy ty pisać dla samego siebie tych wszystkich słów, które Oświadczam wam, tobie, bo wiem, swój bunt i ich twardy kark, zanim wprowadzą je do ziemi, którą dałem ich ojcom, Abrahamowi i Izaakowi i Jacob, mówiąc: Poprzez potomstwo twoje dam ziemię opływającą w mleko i miód napisał:

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach