Go down
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Ciekawe historie czyli tzw Apokryfy.  Empty Ciekawe historie czyli tzw Apokryfy.

30th Wrzesień 2019, 13:14
W tym temacie będę umieszczał ciekawe historie czyli tzw Apokryfy.

Proszę nie traktujcie tych dzieł jako natchnione tylko jako dzieła dydaktyczne lub po prostu ciekawe historie.
Nie będę zamieszczał dzieł gnostycznych gdyż nie każdy może to studiować trzeba być bardzo dojrzałym i mieć stalowe nerwy .Jeśli czytaliście Hipostaze Archontów wiecie o czym piszę.. ciężko czytać coś co uwłacza dobremu imieniu naszego Boga a taka właśnie jest kłamliwa gnoza.

Historie którą pragnę zamieścić dziś przeczytałem ponad rok temu gdy kupiłem sobie Apokryfy by móc studiować tzw "księgi ukryte".

Jest to dzieło dydaktyczne,zawierające dużo cennych rad i nauk ,które mogą się przydać w codziennym wypełnianiu Prawa Bożego .

Testament Dwunastu Patriarchów :

Zamieszczam link do Nataniela :

https://basileia785.wordpress.com/2016/08/27/testamenty-dwunastu-patriarchow/
Przytoczę jeden ciekawy fragment ..o alkoholu ...i nie tylko :


Testament Judy :
(47) Dzieci moje! nie upijajcie się winem, ponieważ wino odwraca umysł od prawdy, wywołuje poryw pożądania i oczy prowadzi na bezdroża. Duch rozwiązłości posługuje się winem jakby swym sługą dla rozkoszy umysłu. Jedno i drugie odbiera moc człowiekowi.

(48) Jeśli bowiem ktoś pije wino, tak iż staje się nietrzeźwy, poprzez nieczyste myśli zwraca umysł ku rozwiązłości. Ciało rozgrzewa przygotowując je do uczynku nieczystego, a jeśli znajdzie się przedmiot pożądliwości, dopuszcza się grzechu i nie wstydzi się.

(49) Wino ma taką właściwość, dzieci moje, że odurzony nim człowiek nie uszanuje niczego. Również i mnie ono uwiodło i nie wstydziłem się wobec wielu w mieście. Albowiem na oczach wszystkich skierowałem się do Tamar i popełniłem wielki grzech odsłaniając zasłonę nieczystości moich synów.

(50) Po wypiciu wina nie zważałem na przykazanie Boga i wziąłem kobietę kananejską za żonę. Dzieci moje, kto pije wino, potrzebuje wiele roztropności. Taka zaś jest roztropność w piciu wina: pić tak długo, dopóki zachowuje się przyzwoitość.

(51) Kiedy przekroczy się tę granicę, duch fałszu wdziera się do umysłu i panuje nad nim. On to sprawia, że nietrzeźwy prowadzi wstrętne rozmowy, postępuje niegodnie i nie wstydzi się, ale chełpi się bezwstydem uznając to za coś pięknego.


(52) Człowiek rozwiązły i bezwstydny królestwa nie zdobędzie, staje się bowiem niewolnikiem rozwiązłości, jak to było ze mną. Dałem bowiem moją laskę, to jest trwałość mego rodu, mój pas, to jest silę, oraz diadem, to jest chwałę mego królestwa.

(53) Odwróciwszy się jednak od tego wszystkiego, aż do starości nie spożywałem wina i mięsa, i nie znałem wesołych biesiad. I pokazał mi anioł Boga, który trwa na wieki, że kobiety panują zarówno nad królem jak i nad nędzarzem. Królowi odbierają sławę, walecznemu – siłę, ubogiemu – ostatnie oparcie w ubóstwie.

(54) . Zachowujcie zatem, dzieci moje, miarę w piciu wina. W nim bowiem mieszkają cztery złe duchy: pożądliwości, gwałtowności, nieumiarkowania, brudnego zysku. Jeśli pijecie wino w radości z bojaźnią Bożą i umiarem, będziecie żyli.

(55) Jeśli zaś pijecie bez umiaru, bojaźń Boża odejdzie, pozostanie nietrzeźwość, a wtargnie bezwstyd
. Jeśli jednak chcecie żyć godnie, w ogóle powstrzymujcie się od wina, aby nie zgrzeszyć słowami pychy, kłótliwością, obmową, przekroczeniem przykazań Bożych i nie zginąć przed czasem.

(56) Wino odsłania tajemnice Boga i ludzi, jak i ja odsłoniłem przykazania Boże i tajemnice ojca mego Jakuba niewieście kananejskiej Bessue, chociaż Bóg zabronił je odsłaniać. Wino staje się także powodem wojny i zamętu.

(57) Nakazuję wam, dzieci moje, nie miłować pieniędzy ani nie przyglądać się pięknu kobiet. Albowiem pieniądzem i pięknością uwiodła mnie Bessue, Kananejka. Wiem także, że z powodu podwójnego owego zła mój ród pogrąży się w grzechu.

(58) Nawet roztropni spośród synów moich pobłądzą i osłabią królestwo Judy, które dał mi Pan ze względu na moje posłuszeństwo ojcu. Nigdy bowiem nie zasmuciłem Jakuba, ojca mego, ale pełniłem wszystko, co mi polecił.

(59) Abraham, ojciec mego ojca, błogosławił mi życząc, abym był królem w Izraelu. Także Izaak błogosławił mi w podobnych słowach. Dlatego wiem, że ze mnie powstanie ród królewski.

(60) W księdze Henocha Sprawiedliwego przeczytałem, jakich to grzechów dopuścicie się w czasach ostatnich. Strzeżcie się przeto, dzieci moje, rozwiązłości i chciwości, słuchajcie Judy, waszego ojca.

(61) Te bowiem rzeczy oddalają od Prawa Bożego, zaślepiają rozeznanie duszy, uczą pychy, nie zezwalają, aby człowiek okazywał miłosierdzie drugiemu człowiekowi.

(62) One to pozbawiają duszę wszelkiej szlachetności, sprowadzają cierpienia i udręki, odbierają sen i osłabiają ciało.



Na temat akoholu i rozpijania naszego narodu przez władzę nasienia węża, można wiele napisać co może kiedyś opiszę...a znam temat bardzo dobrze bo przeszedłem przez ten syf prosto centralnie środkiem.
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Ciekawe historie czyli tzw Apokryfy.  Empty Re: Ciekawe historie czyli tzw Apokryfy.

18th Październik 2019, 17:07
http://owen_eir.tripod.com/pilatetext.html

Listy Piłata to dość ciekawe dzieło pod względem historycznym .
Dużo mówi nam o sytuacji w Judeii w czasach Isusa oraz o Edomitach którzy już wtedy stanowili siłę w Imperium (Herod jest nazwanym jednym z najbogatszych ludzi na ziemi )
Jak wiemy w 70 r n.e Tytus ich pogromił.

Jak ktoś z Was lubi historie to bedzie się ciekawie czytało...

Podam mały fragment tego obszernego dzieła .
Cytat jest o infiltracjii  Jana Chrzciciela:


"To może być bardzo poważna sprawa. John jest tylko jednym z tych ludzi, przed którymi mnie ostrzegano. Według raportu Józefa jest on „na wpół ubrany, na wpół zagłodzony i na wpół szalony”, ale to nie ma znaczenia w przypadku tych Żydów. To, co mówi, liczy się, a może raczej, to, co oni myślą, że ma na myśli. Mówi im, że nadchodzi wielki czas, nowa era, której wszyscy się spodziewają, a dla nich oznacza to tylko jedno: nigdy więcej Herodów, nigdy więcej Rzymian, żadnych gubernatorów, żołnierzy ani podatków. Idea wolności, niepodległości, ożywienia chwalebnych dni, które spędzili pod starymi królami - to właśnie ta przyciąga ich z całego kraju. 
.
Józef oświadcza, że ​​Jan musi jedynie ogłosić, że jest oczekiwanym przywódcą, a cała wieś będzie płonąć. Nie udaje, więc Józef mówi: że sam jest przywódcą, ale robi to, co jest prawie tak samo złe: mówi im, że lider nadchodzi i że wkrótce, właśnie tego szukają. Pytałem o to Aleksandra, a on jest mądry i tajemniczy. Zapytałem go, czy ten przywódca jest tym samym co wybawiciel czy Mesjasz, o którym mówił Kajfasz. On mówi nie; że przed wybawicielem musi przyjść, zgodnie z ich świętymi pismami, strażnik zaawansowany, posłaniec lub prorok - jakkolwiek chcesz go nazwać - i że kiedy ta osoba przybędzie, wszyscy ludzie będą wiedzieć, że sam wybawiciel ma przyjść.

Przekonasz się, że z punktu widzenia rzymskiego gubernatora jest to wszystko to samo. Jan przewiduje bliskość nowego proroka; po pojawieniu się proroka nastąpi wybawiciel, a następnie Cezar i Rzym ustąpią miejsca nowej epoce. Zgadzasz się, że niemożliwe jest, aby tak fantastyczne, ale zgubne pomysły mogły rozprzestrzeniać się wśród ludzi. Nie możesz sobie wyobrazić, że tu jest powietrze. Każdy czeka, czeka na rzeczy, które się wydarzyły. Jestem przekonany, że najlepszym miejscem dla ludzi takich jak John jest więzienie i właśnie w tym miejscu proponuję go umieścić."
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

Ciekawe historie czyli tzw Apokryfy.  Empty Re: Ciekawe historie czyli tzw Apokryfy.

3rd Listopad 2019, 09:43
Message reputation : 100% (1 vote)
Dość ciekawy Apokryf , wykazujący głupotę czczenia bożków z kamienia, drewna, złota czy srebra.

Tzw Apokalipsa Abrahama wersja dłuższa .Przeczytałem ponad rok temu .Jest to historia Abrahama pisana w pierwszej osobie o tym jak Bóg dał się poznać Abrahamowi oraz objawił mu tajemnicę końca czasów w nocy między połówkami zwierząt.

Nie traktuje tego jako natchnione dzieło , pewności mieć nie można , choć jest tam parę ciekawych wątków..

Dzieło dla osób dobrze znających Biblię oraz lubiących tego typu dzieła jak apokryfy .
Dzieło nie jest gnostyczne ,przynajmniej ja nie odczułem tego osobliwego stanu jak podczas czytania dziel gnostycznych tzn...ataku demonów ,dlatego NIE POLECAM STUDIOWANIA GNOZY gdyż słowa zawarte w tego typu dziełach są moim zdaniem zaklęte i magiczne i czytając je stajemy się podatni na manipulację demonów.Przeżyłem kiedyś taki atak przy czytaniu jakiejś ewangeli gnostycznej.. powiem Wam że człowieka OGARNIA takie uczucie zwątpienia i naprawdę trzeba silnej wiary w Prawdę Bożą by nie dać się zatopić w tych głębinach szatańskich.
Nie skończyłem tego czytać wtedy i nie zamierzam wracać już nigdy do tego typu dzieł .Magia słów to nie przelewki i Ewangelię gnostyczne takie właśnie są....GŁEBINY SZATAŃSKIE -bardzo zwodnicze ,niebezpieczne i łatwo się roztrzaskać o skały "podwodne" których nie widać na pierwszy rzut oka[/b]
...

Trochę się rozpisałem ale uznałem że należy Was ostrzec przed czytaniem tzw Ewangelii gnostycznych gdyż są silnie demoniczne i skutek może być nieprzyjemny bo atak demona to nic przyjemnego...możecie mi wierzyć ale jakby się przydarzył wam kiedyś to wołajcie do Boga A On was ochroni !.

Apokalipsa Abrahama nie wprowadza w tego typu stan .

https://basileia785.wordpress.com/2017/01/15/apokalipsa-abrahama/
Sponsored content

Ciekawe historie czyli tzw Apokryfy.  Empty Re: Ciekawe historie czyli tzw Apokryfy.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach