Go down
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

List Jakuba wolny od ukrytej gnozy.  Empty List Jakuba wolny od ukrytej gnozy.

Wto 24 Wrz 2019 - 1:41
Message reputation : 100% (1 vote)
Początek listu wskazuje już nam adresatów  Very Happy

(1) Jakub, sługa Boga i Pana Isusa Chrystusa, pozdrawia dwanaście pokoleń, które żyją w rozproszeniu

Ten list jest  skierowany do nas !

List Jakuba jest według mnie bardzo cenny ponieważ nie ma w nim żadnego śladu GNOZY .

Nauki ,które są tam zawarte są czyste od nauk gnostycznych w przeciwieństwie do innych listów, które dobrze znamy a w których gnoza przebija się jako ukryta treść...

Piszę tak dlatego gdyż NIENAWIDZĘ GNOZY , ponieważ jest to tak naprawdę JEDNO WIELKIE BLUŹNIERSTWO PRZECIWKO BOGU !

Jakuba 4 :

(4) Wiarołomni, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem, to wrogość wobec Boga? Jeśli więc kto chce być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga.

Świat nie ma nic do zaoferowania , od zawsze powtarzam że ten świat to nie jest mój świat .

Tak samo mówię rodzinie i znajomym  że nie idę na wybory bo ten rząd to nie jest mój rząd.
Kogo mam wybierać, jak ja mam już swego Króla Isusa Chrystusa !

Mam 33 lata i nigdy nie byłem na wyborach i nie pójdę bo te wybory są częścią tego świata .

Ja czekam na Królestwo Boże i powrot Króla Isusa Chrystusa i każdego dnia staram się być na to przygotowany nie snując długofalowych planów.

Niektórzy powtarzają że to jeszcze nie czas ,że to jeszcze nie za ich życia.
Mówią tak bo tak naprawdę czują się częścią tego świata i na swój sposób go lubią mówiąc:"Przecież nie wszystko jest takie złe".

Może i jestem skrajnym wrogiem tego świata, rodzina i znajomi mówią mi że wszystko widzę źle i ciągle narzekam , podczas gdy ja mówię tylko prawdę o świecie że JEST ON ZŁY i nie ma co się ŁUDZIĆ ZE JEST W NIM DOBRO .Tylko ludzie , których znam są dobrzy lecz oni wierzą w dobroć świata .
:
Jakuba 4

(13) A teraz wy, którzy mówicie: Dziś albo jutro pójdziemy do tego lub owego miasta, zatrzymamy się tam przez jeden rok i będziemy handlowali i ciągnęli zyski,

(14) Wy, którzy nie wiecie, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, która ukazuje Się na krótko, a potem znika.

(15) Zamiast tego, winniście mówić: Jeżeli Pan zechce, będziemy żyli i zrobimy to lub owo.

(16) Wy natomiast chełpicie się przechwałkami swoimi; wszelka tego rodzaju chełpliwość jest zła.

(17) Kto więc umie dobrze czynić, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Ostatnie zdanie mam ciągle w pamięci, nawet gdy w pracy przychodzi czas na sprzątanie , to sprzątam często nie po sobie bo umiem to zrobić, pomimo tego że większość ma wyje.ane na to bo to nie oni nabrudzili i tak powstaje spirala tzw. spychologii .

Czyńmy dobrze jak umiemy.

Ten post jest trochę osobisty ale taki już jestem że mówię to co myślę, bo według mnie na tym polega szczerość w życiu a także do was którzy czytacie  co tutaj na forum pisze :-)

Zachęcam do lektury tych cennych wskazówek w naszej drodze do zbawienia !


http://www.bibliamesjanska.com/Jk/1.html
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

List Jakuba wolny od ukrytej gnozy.  Empty Re: List Jakuba wolny od ukrytej gnozy.

Wto 18 Sie 2020 - 4:20
Message reputation : 100% (1 vote)
Rozdział 1:
(12) Błogosławiony mąż, który wytrwa w próbie, bo gdy wytrzyma próbę, weźmie wieniec żywota, obiecany przez Boga tym, którzy go miłują.

(13) Niechaj nikt, gdy wystawiony jest na pokusę, nie mówi: Przez Boga jestem kuszony; Bóg bowiem nie jest podatny na pokusy do złego ani sam nikogo nie kusi.

(14) Lecz każdy bywa kuszony przez własne pożądliwości, które go pociągają i nęcą;

(15) Potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć.

(16) Nie błądźcie, umiłowani bracia moi.

(17) Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia.

(18) Gdy zechciał, zrodził nas przez Słowo, prawdy, abyśmy byli niejako pierwszym zarodkiem jego stworzeń.

(19) Wiedzcie to, umiłowani bracia moi. A niech każdy człowiek będzie skory do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu.

(20) Bo gniew człowieka nie czyni tego, co jest sprawiedliwe u Boga.

(21) Przeto odrzućcie wszelki brud i nadmiar złości i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo, które może zbawić dusze wasze.

(22) A bądźcie wykonawcami Słowa, a nie tylko słuchaczami, oszukującymi samych siebie.

(23) Bo jeśli ktoś jest słuchaczem Słowa, a nie wykonawcą, to podobny jest do człowieka, który w zwierciadle przygląda się swemu naturalnemu obliczu;

(24) Bo przypatrzył się sobie i odszedł, i zaraz zapomniał, jakim jest.

(25) Ale kto wejrzał w doskonały zakon wolności i trwa w nim, nie jest słuchaczem, który zapomina, lecz wykonawcą; ten będzie błogosławiony w swoim działaniu.

(26) Jeśli ktoś sądzi, że jest pobożny, a nie powściąga języka swego, lecz oszukuje serce swoje, tego pobożność jest bezużyteczna.

(27) Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie nie splamionym przez świat.

_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

List Jakuba wolny od ukrytej gnozy.  Empty Re: List Jakuba wolny od ukrytej gnozy.

Pon 7 Wrz 2020 - 3:50
Rozdział 5 :

(1) A teraz wy, bogacze, płaczcie i narzekajcie nad nieszczęściami, jakie na was przyjdą.

(2) Bogactwo wasze zmarniało, a szaty wasze mole zjadły.

(3) Złoto wasze i srebro zaśniedziało a śniedź ich świadczyć będzie przeciwko wam i strawi ciała wasze jak ogień. Nagromadziliście skarby w dniach, które się mają ku końcowi.

(4) Oto zapłata, zatrzymana przez was robotnikom, którzy zżęli pola wasze, krzyczy, a wołania żeńców dotarły do uszu Pana Zastępów.

(5) Żyliście na ziemi w zbytku i w rozkoszach, utuczyliście serca wasze na dzień uboju.

(6) Wydaliście skazujący wyrok i zabiliście sprawiedliwego; nie opiera się wam.

(7) Przeto bądźcie cierpliwi, bracia, aż do przyjścia Pana. Oto rolnik cierpliwie oczekuje cennego owocu ziemi, aż spadnie wczesny i późniejszy deszcz.

(Cool Bądźcie i wy cierpliwi, umocnijcie serca swoje, bo przyjście Pana jest bliskie.

(9) Nie narzekajcie, bracia, jedni na drugich, abyście nie byli sądzeni; oto sędzia już u drzwi stoi.

(10) Bracia, za przykład cierpienia i cierpliwości bierzcie proroków, którzy przemawiali w imieniu Pańskim.

(11) Oto za błogosławionych uważamy tych, którzy wytrwali. Słyszeliście o wytrwałości Joba i oglądaliście zakończenie, które zgotował Pan, bo wielce litościwy i miłosierny jest Pan.

http://www.bibliamesjanska.com/Jk/5.html


_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3347
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

List Jakuba wolny od ukrytej gnozy.  Empty Re: List Jakuba wolny od ukrytej gnozy.

Sob 1 Sty 2022 - 20:00
Przeczytałem przed chwilą ponownie pierwszy list Piotra apostoła Króla Isusa i również nie zauważyłem w nim śladu ukrytej gnozy oraz "zbawienia tylko z łaski " poza małym wyjątkiem dwóch wersetów ale o tym troszkę później.


To że Isus zmartwychwstał ok 400 lat a może nawet i 300 (!) a nie 2000 lat temu bardzo też zmienia sytuacje WE WSZYSTKIM ...


Piotr pisze że łaska została nam udzielona poprzez zmartwychwstanie i objawienie Isusa , które rozumiemy . Łaska Boża polega na daniu nam ogromnej szansy na zmianę swego życia , zaprzestania łamania Prawa i nawrócenie się do Boga wraz z uznaniem Isusa za Arcypasterza , Króla i Syna Bożego , któremu wszelkie moce są posłuszne wraz z aniołami .


Wkraczamy na wąską drogę żywota aby osiągnąć cel danej nam łaski Bożej czyli zbawienie w niebie jakie na nas oczekuje , zbawienie z uczynków co też czynimy przestrzegając Przykazań .


http://www.bibliamesjanska.com/1_P/1.html


1 Piotra 1:

(1) Piotr, apostoł Isusa Chrystusa, do wychodźców rozproszonych po Poncie, Galacji, Kappadocji, Azji i Bitynii, wybranych
(2) Według
powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca
, poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu i pokropieniu krwią Isusa Chrystusa: Łaska i pokój niech się wam rozmnożą.
(3) Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Isusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Isusa Chrystusa,
(4) Ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was,
(5) Którzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym.
(6) Weselcie się z tego, mimo że teraz na krótko, gdy trzeba, zasmuceni bywacie różnorodnymi doświadczeniami,
(7) Ażeby wypróbowana wiara wasza okazała się cenniejsza niż znikome złoto
, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Isus Chrystus.
(Cool Tego miłujecie, chociaż go nie widzieliście, wierzycie w niego, choć go teraz nie widzicie, i weselicie się radością niewysłowioną i chwalebną,
(9) Osiągając cel wiary, zbawienie dusz.
(10) Zbawienia tego poszukiwali i wywiadywali się o nie prorocy, którzy prorokowali o przeznaczonej dla was łasce,
(11) Starając się wybadać, na który albo na jaki to czas wskazywał działający w nich Duch Chrystusowy, który przepowiadał cierpienia, mające przyjść na Chrystusa, ale też mające potem nastać uwielbienie.
(12) Im to zostało objawione, że nie sobie samym, lecz wam usługiwali w tym, co teraz wam zostało zwiastowane przez tych, którzy w Duchu Świętym zesłanym z nieba opowiadali wam radosną nowinę; a są to rzeczy, w które sami aniołowie wejrzeć pragną.
(13) Dlatego okiełzajcie umysły wasze i trzeźwymi będąc, połóżcie całkowicie nadzieję waszą w łasce, która wam jest dana w objawieniu się Isusa Chrystusa.
(14) Jako dzieci posłuszne nie kierujcie się pożądliwościami, jakie poprzednio wami władały w czasie nieświadomości waszej,
(15) Lecz za przykładem świętego, który was powołał, sami też bądźcie świętymi we wszelkim postępowaniu waszym,
(16) Ponieważ napisano : Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.
(17) A jeśli wzywacie jako Ojca tego, który bez względu na osobę sądzi każdego według uczynków jego, żyjcie w bojaźni przez czas pielgrzymowania waszego,
(18) Wiedząc, że nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego,
(19) Lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego.

(20) Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,
(21) Którzy przez niego uwierzyliście w Boga, który go wzbudził z umarłych i dał mu chwałę, tak iż wiara wasza i nadzieja są w Bogu.
(22) Skoro dusze wasze uświęciliście przez posłuszeństwo prawdzie ku nieobłudnej miłości bratniej, umiłujcie czystym sercem jedni drugich gorąco,
(23) Jako odrodzeni nie z nasienia skazitelnego, ale nieskazitelnego, przez Słowo Boże, które żyje i trwa.
(24) Gdyż wszelkie ciało jest jak trawa, A wszelka chwała jego jak kwiat trawy. Uschła trawa, I kwiat opadł,
(25) Ale Słowo Pana trwa na wieki. A jest to Słowo, które wam zostało zwiastowane.


Rozdział 5:

(Cool Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć.
(9) Przeciwstawcie mu się
, mocni w wierze, wiedząc, że te same cierpienia są udziałem braci waszych w świecie.
(10) A Bóg wszelkiej łaski, który was powołał do wiecznej swej chwały w Chrystusie, po krótkotrwałych cierpieniach waszych, sam was do niej przysposobi, utwierdzi, umocni, na trwałym postawi gruncie.
(11) Jego jest moc na wieki wieków. Niech się stanie!
(12) Przez Sylwana, wiernego wam, jak mniemam, brata, napisałem krótko, napominając i upewniając was, że taka jest prawdziwa łaska Boża; w niej trwajcie!


List został dostarczony przez Sylwana o którym Piotr napisał że mniema że jest on prawdziwym bratem.

Ja śladów manipulacji nie znalazłem prócz w tym fragmencie rozdziału drugiego wersetów 13 i 14 :

(12) Prowadźcie wśród pogan życie nienaganne, aby ci, którzy was obmawiają jako złoczyńców, przypatrując się bliżej dobrym uczynkom, wysławiali Boga w dzień nawiedzenia.
(13) Bądźcie poddani wszelkiemu ludzkiemu porządkowi ze względu na Pana, czy to królowi jako najwyższemu władcy,
(14) Czy to namiestnikom, jako przezeń wysyłanym dla karania złoczyńców, a udzielania pochwały tym, którzy dobrze czynią.  Shocked  Shocked  affraid  affraid ?!!

(15) Albowiem taka jest wola Boża, abyście dobrze czyniąc, zamykali usta niewiedzy ludzi głupich,
(16) Jako wolni, a nie jako ci, którzy wolności używają za osłonę zła, lecz jako słudzy Boga.



Wersety 13 i 14 wyglądają jakby zostały dodane i są jakby żywcem wyjęte z Pawła przez co  zmieniają cały przekaz Piotra a bez nich ten fragment wygląda sensowniej :



(12) Prowadźcie wśród pogan życie nienaganne, aby ci, którzy was obmawiają jako złoczyńców, przypatrując się bliżej dobrym uczynkom, wysławiali Boga w dzień nawiedzenia.
(15) Albowiem taka jest wola Boża, abyście dobrze czyniąc, zamykali usta niewiedzy ludzi głupich,
(16) Jako wolni, a nie jako ci, którzy wolności używają za osłonę zła, lecz jako słudzy Boga.

Tak to wygląda według mego zrozumienia bracia i siostry.


Nie musimy i nie możemy być w żadnym wypadku posłuszni ziemskim królom ani namiestnikom , mamy być posłuszni Bogu oraz Królowi Isusowi .

W czasach Piotra posłuszeństwo wobec władzy oznaczało m.in jedzenie pokarmów poświęconych bałwanom , Piotr miałby nauczać posłuszeństwa wobec Cezara , który zazwyczaj był nefilimem lub nawet samym upadłym aniołem ? Isus mówił oddajcie Cezarowi co jego - monety z jego wizerunkiem czyli chodzi o płacenie podatków a oddajcie co Boże Bogu czyli POSŁUSZEŃSTWO wobec Prawa co jest ważniejsze niż wszystko inne łącznie z posłuszeństwem wobec ojca , matki czy rodziny.


Posłuszeństwo wobec władzy to obecnie dobrowolny zapis i pójście na szczepienie zmiany DNA danego nam od Boga - to nasz dar , dar życia i nie możemy być ignorantami w tak WAŻNEJ sprawie jak dar życia od Boga !

Nigdy nie pójdziemy na terapie szatan , nie potrzebujemy jej !




_________________
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Święć się imię twoje,
Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.;
Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie!  


(13) Proście, a weźmiecie. módlcie się aby dni było niewiele i aby były skrócone. Królestwo jest już przygotowane dla was, czuwajcie!(2 Ezdrasza)

(20) Mówi TEN, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Niech się tak stanie, przyjdź , Panie Isusie!(Objawienie Isusa Chrystusa)


bartekignatiuk@gmx.com

https://arzareth.home.blog
Sponsored content

List Jakuba wolny od ukrytej gnozy.  Empty Re: List Jakuba wolny od ukrytej gnozy.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach