Go down
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Iluminaci... Empty Iluminaci...

22nd Listopad 2017, 21:42
Message reputation : 100% (2 votes)
Napisałem nowy artykuł, który moim zdaniem jest wstępem do tego tematu:

blog Cyryla napisał:ILUMINACI…..
Temat iluminatów jest ciekawy, każdy się głowi kim są owi sławni iluminaci. Oto co pisze o nich wikipedia:

ZAKON ILUMINATÓW (OD ŁACIŃSKIEGO ILLUMINATUS – OŚWIECONY, L. MN. ILLUMINATI) – TERMIN NIEJEDNOZNACZNY, GDYŻ W CIĄGU DZIEJÓW ISTNIAŁO KILKA STRUKTUR UŻYWAJĄCYCH TEJ NAZWY. DO NAJBARDZIEJ ZNANYCH NALEŻELI:

ILUMINACI BAWARSCY – TAJNE STOWARZYSZENIE ZAŁOŻONE 1 MAJA 1776 ROKU PRZEZ ADAMA WEISHAUPTA W INGOLSTADT, KTÓRE OFICJALNIE ZA CEL STAWIAŁO SOBIE SZERZENIE OŚWIATY I PROPAGOWANIE IDEI OŚWIECENIOWYCH ORAZ POWSTRZYMYWANIE DZIAŁALNOŚCI JEZUITÓW. POD WPŁYWEM ADOLPHA KNIGGEGO ILUMINACI BAWARSCY ZACZĘLI NABIERAĆ RYSU PARAMASOŃSKIEGO ZA SPRAWĄ WZOROWANEGO NA LOŻACH SYSTEMU STOPNI WTAJEMNICZENIA. OSTATECZNIE ZOSTAŁO ZLIKWIDOWANE PRZEZ PAŃSTWO BAWARSKIE. SYMBOLEM STOWARZYSZENIA BYŁA SOWA MINERWY I OKO OPATRZNOŚCI.

ILUMINACI AWINIOŃSCY – HERMETYCZNY OBRZĄDEK UKSZTAŁTOWANY W 1770 ROKU PRZEZ DOM ANTOINE JOSEPH PERNETY. W 1778 ROKU PRZENIESIONO CENTRALĘ DO MONTPELLIER. W 1785 ROKU W AWINIONIE UKONSTYTUOWAŁA SIĘ EZOTERYCZNA SPOŁECZNOŚĆ ANDROGYNICZNA, KTÓRA PRZYJĘŁA NAZWĘ ACADÉMIE DES ILLUMINES D’AVIGNON. PRAKTYKOWANO W NIEJ RYTUAŁ BĘDĄCY PRZEMIESZANIEM WOLNOMULARSTWA I NAUK HERMETYCZNYCH, Z WIDOCZNYM WPŁYWEM IDEI SWEDENBORGIAŃSKICH. BYŁA TO STRUKTURA ZRZESZAJĄCA BARDZIEJ MISTYKÓW, KABALISTÓW I ALCHEMIKÓW, ANIŻELI LUDZI STAWIAJĄCYCH SOBIE REWOLUCYJNE CELE POLITYCZNE. NA JEJ CZELE STANĄŁ TADEUSZ LESZCZYC-GRABIANKA.

NOWOŻYTNI ILUMINACI, KTÓRYCH DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA JEST Z THEODOREM REUSSEM I ORDO TEMPLI ORIENTIS.

POZA TYM MOŻNA WSKAZAĆ NA:

ILUMINATÓW SZTOKHOLMSKICH – MAŁO ZNANY ZAKON, UTWORZONY W CELU KRZEWIENIA ZASAD MARTYNIZMU.

ILUMINATÓW THANATEROSA – POWSTAŁĄ W 1978 ROKU W LONDYNIE SPOŁECZNOŚĆ OKULTYSTYCZNĄ ZAJMUJĄCĄ SIĘ MAGIĄ CHAOSU

Jak widać iluminaci to oświeceni. Z tej definicji pokazane jest, że zakonów iluminatów było kilka. Jednak moim zdaniem takowych zakonów iluminatów w historii było więcej. Iluminatami są chociażby masoni, gdyż oni tak samo są stopniowo oświecani. O iluminacji pisałem tutaj w moim poście na forum zbawienie:

RE: REPTYLIANIE – LUDZIE GADY.

Pisanie BY CYRYL ON 7TH LISTOPAD 2017, 20:06




Henryk dał śmiałą hipotezę na temat tego, że ludzie władzy to w rzeczywistości ciała kontrolowane przez upadłe anioły.
Moim zdaniem temat jest rozwojowy. Otóż zadajmy sobie pytanie kim są iluminaci??

Oto ich definicja:

wikipedia napisał:Zakon Iluminatów (od łacińskiegoilluminatus – oświecony, l. mn. illuminati) – termin niejednoznaczny, gdyż w ciągu dziejów istniało kilka struktur używających tej nazwy.
Otóż kto stworzył pierwszy zakon illuminatów???

Paweł:

List do Hebrajczyków 10 napisał:(32) Przypomnijcie sobie dni poprzednie, kiedy po swym oświeceniu wytrwaliście w licznych zmaganiach z utrapieniami,
Sam Paweł przyznał, że sam został przez swojego Chrystusa oświecony:

Dzieje Ap 9 napisał:(3) I stało się w czasie drogi, że gdy się zbliżał do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba,
Dz. Ap. 22 napisał:
(6) A gdy byłem w drodze i zbliżałem się do Damszku, stało się koło południa, że nagle olśniła mnie wielka światłość z nieba,
Dz. Ap 13 napisał:(13) Ujrzałem, o królu, w południe w czasie drogi światłość z nieba, jaśniejszą nad blask słoneczny, która olśniła mnie i tych, którzy jechali ze mną;
Zobaczmy Paweł był pierwszym iluminatem. Potem sam stworzył zakon iluminatów.
Zauważmy jedno, o swoich iluminatach Paweł pisze w liście do Hebrajczyków, a przecież ten list:

https://cyryl27.wordpress.com/2016/07/02/klamstwo-pawla-nr-9-czyli-moja-analiza-rozdz-13-listu-do-hebrajczykow/

W tym artykule pokazałem jak Paweł mówi jasno, że wielu z uczniów Pawła nie zdawało sobie sprawy, że gościło upadłych aniołów.

I w liście do Hebrajczyków Paweł pisze, że jego uczniowie zostali oświeceni czyli stali się iluminatami. A na czym polegała iluminacja:

https://cyryl27.wordpress.com/2016/08/27/klamstwo-pawla-nr-10-czyli-dary-ducha-zacheta-pawla-do-zaproszenia-do-siebie-demonow/

Na przyjęciu t.z.w. „darów ducha” czyli zaproszenia do swojego serca demonów.

Demony jak wiadomo przejmują w różnym stopniu kontrolę nad naszym ciałem. Dzięki czemu iluminat Pawła zyskuje jakieś zdolności (wróżenie, mówienie językami czy inne zdolności) jednak jego dusza dostaje uszczerbku na duszy.

A zatem w zamian za jakąś władzę nad światem (a nowe zdolności to w końcu powiększenie władzy nad światem czy innymi ludźmi np. wróżka ma mnóstwo wyznawców i klientów) ktoś doznaje szkody na swojej duszy, gdyż demon w ciele ludzkim rani w jakiś sposób duszę.

O tym mówi sam Isus:

Mat 16 napisał:(26) Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? Albo co da człowiekowi w zamian za duszę swoją?
Jak zatem widać Isus mówi jasno, na czym polega iluminacja jest to zainfekowanie ciała przez demona.

W przypadku obecnych iluminatów to zapewne jak upadły anioł przejmuje ciało to dusze ludzka z ciała musi być usunięta aby upadły anioł mógł te ciało całkowicie kontrolować. Zapewne wcześniej ową duszę osłabiał jakiś demon zaś dany człowiek który zdecydował się na iluminacje podpisał cyrograf za uzyskanie władzy.

Gdzie takie dusze się mogą podziać skoro ich ciało opanował upadły anioł??? Zapewne w miejscu więzienia upadłych aniołów czyli otchłani:

Ap 20 napisał:(13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i Hades wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
(14) I śmierć, i Hades zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
Zauważmy śmierć, morze oraz Hades czyli otchłań wydają swoich umarłych. Co to może oznaczać???

Jak wiadomo zwykli ludzie umierają czyli są we władaniu śmierci. Inni giną na morzu. Jednak dlaczego umarłych wydaje Hades czyli Otchłań???

Ponieważ zapewne są tam demony (czyli dusze gigantów) oraz dusze umarłych iluminatów których ciała przejęli upadli aniołowie.

Co jeszcze ciekawe do kogo kierował swoje słowa Isus???

Jana 8 napisał:(41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.
(42) Rzekł im Isus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.
(43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.
(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
Zauważmy jedno, dlaczego faryzeusze stwierdzili, że nie są zrodzeni z nierządu i powiedzieli, że mają Ojca Boga????

To nie ma sensu. Przecież matki faryzeuszów nie były nierządnicami. Tu chodziło o coś innego. Faryzeusze tak naprawdę w sporej większości byli zapewne upadłymi aniołami które zajmowali ciała faryzeuszów. Te słowa o to, ze nie są oni z nierządu znaczą raczej tyle, ze nie są oni stworzeni na skutek seksu ale raczej pochodzą z nieba. Dlatego oni się wygadali, że nie pochodzą od kobiet ale są stworzeni przez Boga czyli są tak naprawdę aniołami. A na to Isus powiedział, że oni są tak naprawdę dziećmi diabła ponieważ tak jak diabeł kłamią i mordują ludzi. Przecież ciała faryzeuszy oraz ich dusze były martwe przez ich kłamstwa i obietnice władzy nad światem.

Tak naprawdę wśród faryzeuszy byli iluminaci czyli upadłe anioły które zajmowały ciała ludzkie. Dlatego Paweł w listach do Hebrajczyków czyli w listach do faryzeuszy pisał:

Hebr 13 napisał:(2) Gościnności nie zapominajcie; przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołów gościli.
Rozumiecie Paweł opisywał sytuacje w których jedni faryzeuszy gościli innych faryzeuszów i nie wiedzieli, ze tak naprawdę gościli iluminatów czyli upadłe anioły w ciałach ludzkich.

Teraz rozumiecie kim są tak naprawdę iluminaci i że, o nich mówił Paweł a ostrzegał przed nimi Isus!!!!

Tutaj popełniłem błąd Paweł nie założył pierwszego zakonu iluminatów. Pierwszy zakon iluminatów założył szatan wąż w Edenie a jego iluminowanymi czyli „oświeconymi” (czy raczej oślepionymi) byli Adam i Ewa.
(1) A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?

(2) A kobieta odpowiedziała wężowi: Możemy jeść owoce z drzew ogrodu,

(3) Tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli.

(4) Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,

(5) Lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło.

(6) A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i że były miłe dla oczu, i godne pożądania dla zdobycia mądrości, zerwała z niego owoc i jadła. Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł.

(7) Wtedy otworzyły się oczy im obojgu i poznali, że są nadzy. Spletli więc liście figowe i zrobili sobie przepaski.

(Cool A gdy usłyszeli szelest Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie w powiewie dziennym, skrył się Adam z żoną swoją przed Panem Bogiem wśród drzew ogrodu. Rodz. 3

Zobaczmy na czym polega iluminacja??? Na zaproponowaniu człowiekowi a nawet aniołom przez diabła wyjawienie jakiejś tajemnej wiedzy. Dzięki tej wiedzy ludzie czy anioły mają zdobyć władzę nad światem i stać się równym Bogu. Zobaczmy w jaki sposób szatan „oświecił” Adama i Ewę dał im do zrozumienia, ze dzięki zjedzeniu owego owocu na pewno nie umrą ale zdobędą wiedzę dzięki której staną się jak Bóg.

Zauważmy jedno inny zakon iluminatów jezuici jak rekrutują swoich członków???

„ZE WSZYSTKICH METOD, JAKIE ZNAM, ABY POCIĄGNĄĆ LUDZI ZA SOBĄ, NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA JEST „TAJEMNICA”. ŻĄDZA JEJ POZNANIA JEST DLA UMYSŁU NIE DO ODPARCIA”
ADAM WEISHAUPT JEZUITA, PROF. PRAWA KANONICZNEGO NA UNIWERSYTECIE INGOLSTADT W BAWARII. TWÓRCA ILUMINATI ORAZ JAKOBINIZMU, ARCHITEKT REWOLUCJI FRANCUSKIEJ 1789 – 99.

Zauważmy jezuici do iluminacji tak samo używają zachęty w postaci dania swoim członkom jakieś tajemnej wiedzy dzięki której zdobędą władzę nad światem i staną się niczym Bóg.

Księga Henocha pokazuje jasno, że szatan nawet aniołów zwiódł i stali się oni iluminatami – czyli oświeconymi przez szatana Lucyfera – gdyż stąpili oni na ziemię aby płodzić z kobietami potomstwo czyli gigantów:

5 Odpowiedział mi: „Są one przygotowane dla zastępów Azazela, aby je wziąć i wrzucić do głębin piekła. Zgodnie z poleceniem Pana Duchów czeluść ich zostanie przykryta chropowatymi kamieniami.

6 W owym wielkim dniu Michał, Gabriel, Rafał i Panuel (Fanuel) pochwycą ich i wrzucą do płonącego pieca, aby Pan Duchów mógł wziąć pomstę na nich za ich niegodziwość, za to, że ulegli Szatanowi i sprowadzili na manowce mieszkańców ziemi. Hen 54

Jak widać iluminatami stali się nawet aniołowie.



Sam Isus jasno powiedział co chcą uzyskać iluminaci i jakim kosztem się to dzieje:

Mat 16 napisał:(26) Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? Albo co da człowiekowi w zamian za duszę swoją?



Ja widać ludzie zyskują władze ale tracą duszę czyli życie wieczne w przyszłym królestwie Bożym. Tak samo czynią to aniołowie którzy dali się zwieść szatanowi czy Adam i Ewa którzy w zamian za zdobycie wiedzy o dobru i złu stracili życie wieczne.

Z naszego punktu widzenia iluminacja to tak naprawdę oślepienie, które prowadzi do śmierci. I o tym mówi wielokrotnie sam Isus:



(14) Zostawcie ich! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną. Mat 15

Jak widać iluminacja prowadzi do śmierci.

(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. Jana 8



Zobaczcie diabeł przez kłamstwo – które polega na tym, że dzięki wiedzy nie umrzemy ale zyskamy władze i wiedzę niczym Bóg – zabija zarówno ludzi jak i anioły.



A teraz sprawa najciekawsza. Otóż zobaczmy ewangelie Mateusza:

(18) A Isus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.

(19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię moje,

(20) Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata. Mat 28



Czy tutaj Isus obiecuje tym których uczniowie uczynią uczniami jakieś nadludzkie moce czy niezwykły szybki zdobędą tajemną wiedzę??? Nie.



A oto pierwsze ewangelia jaką dał Marek (ewangelia ta jako pierwsza była odpowiedzą na ewangelie Mateusza) uczeń Pawła czyli pierwsza ewangelia Pawła:

(14) Na koniec ukazał się jedenastu uczniom, gdy siedzieli u stołu, i ganił ich niewiarę i zatwardziałość serca, że nie uwierzyli tym, którzy go widzieli zmartwychwskrzeszonego.

(15) I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.

(16) Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.

(17) A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą. nowymi językami mówić będą,

(18) Węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.

(19) A gdy Pan Isus to do nich powiedział, został wzięty w górę do nieba i usiadł po prawicy Boga.

(20) Oni zaś poszli i wszędzie kazali, a Pan im pomagał i potwierdzał ich słowo znakami, które mu towarzyszyły. Marek 16

Otóż tutaj mamy obietnicę od Chrystusa Pawła ogromnej władzy i wiedzy dzięki procesowi iluminacji. Paweł wielokrotnie mówił, że w jego zborach był proces iluminacji w którym osoby miały takowe zdolności jak wróżenie (prorokowanie), mówienie językami, władza nad emonami o czym pisałem tutaj:

https://cyryl27.wordpress.com/2016/08/27/klamstwo-pawla-nr-10-czyli-dary-ducha-zacheta-pawla-do-zaproszenia-do-siebie-demonow/

Iluminacji czyli przyjmowania do siebie demona który daje osobie ogromną władzę ale w ten sposób ten człowiek ponosi szkodę na duszy.

Co ciekawe Łukasz także pisał o procesie iluminacji w swoich dziełach czyli ewangelii łukasza tutaj:

(48) Wy jesteście świadkami tego.

(49) A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż zostaniecie przyobleczeni mocą z wysokości.

(50) I wywiódł ich aż do Betanii, a podniósłszy ręce swoje, błogosławił ich.

(51) I stało się, gdy ich błogosławił, że rozstał się z nimi.

(52) A oni wrócili do Jerozolimy z wielką radością.

(53) I byli zawsze w świątyni, chwaląc Boga. łuk 24

Tutaj jest znowu obietnica wielkiej mocy. Proces dostania owej mocy i wiedzy pozaziemskiej Łukasz opisuje w swoim dziele Dzieje Apostolskie tutaj:



(1) A gdy nadszedł dzień Zielonych Świąt, byli wszyscy razem na jednym miejscu.

(2) I powstał nagle z nieba szum, jakby wiejącego gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, gdzie siedzieli.

(3) I ukazały się im języki jakby z ognia, które się rozdzieliły i usiadły na każdym z nich.

(4) I napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch poddawał.

(5) A przebywali w Jerozolimie Żydzi, mężowie nabożni, spośród wszystkich ludów, jakie są pod niebem;

(6) Gdy więc powstał ten szum, zgromadził się tłum i zatrwożył się, bo każdy słyszał ich mówiących w swoim języku.

(7) I zdumieli się, i dziwili, mówiąc: Czyż oto wszyscy ci, którzy mówią, nie są Galilejczykami

(Cool Jakże więc to jest, że słyszymy, każdy z nas, swój własny język, w którym urodziliśmy się?

(9) Partowie i Medowie, i Elamici, i mieszkańcy Mezopotamii, Judei i Kapadocji, Pontu i Azji,

(10) Frygii i Pamfilii, Egiptu i części Libii, położonej obok Cyreny, i przychodnie rzymscy,

(11) Zarówno Żydzi jak prozelici, Kreteńczycy i Arabowie – słyszymy ich, jak w naszych językach głoszą wielkie dzieła Boże. Dz. Ap 2

Zobaczmy Łukasz czarownik opisuje dokładnie proces iluminacji czyli dostania jakiegoś oświecenia dzięki któremu dana osoba zyskuje ogromną władzę.

Co ciekawe w ewangelii Jana tutaj

gdzie opisane są ostanie chwile Isusa z uczniami nie ma mowy o tym, że Isus obiecuje swoim uczniom ogromną moc czy władzę. Te obietnice są tylko w ewangeliach uczniów Pawła czyli Marka i Łukasza.



A teraz zobaczmy chrześcijaństwo Pawłowe w którym chrześcijanie gonią za tym aby mieć władzę nad demona, wiernymi, mówić językami czy prorokować…. zobaczmy iluminaci to tak naprawdę najbardziej powszechny zakon na świecie należą do niego zarówno masa ludzi jak i sporo aniołów wszyscy oślepieni przez szatana…
https://cyryl27.wordpress.com/2017/11/16/iluminaci/
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Iluminaci... Empty Re: Iluminaci...

22nd Listopad 2017, 22:12
Message reputation : 100% (1 vote)
Zauważmy coś ciekawego. Powszechnie się uważa, że iluminaci to jakiś super ukryty zakon który sprawuje władzę nad światem. Tymczasem co mówi Isus o tym jak rozpoznać pułapki szatana w tym zdefiniować kim są iluminaci????


Mat 11 napisał:(25) W tym czasie odezwał się Isus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.
(26) Zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało.


Zobaczmy mamy myśleć i nawet mówić prosto:


Mat 5 napisał:(37) Niechaj więc mowa wasza będzie: Tak - tak, nie - nie, bo co ponadto jest, to jest od złego.

Otóż mądrzy mają zakryte poznanie dlaczego???

Ponieważ jak wiadomo człowiek inteligentny i wykształcony co robi???


Mat 23 napisał:(24) Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.

Otóż ludzie wykształceni i inteligentni nie rozumieją często prostych rzeczy. Co to znaczy analizować???


wikipedia napisał:Analiza (łac. analysis, od stgr. ἀνάλυσις) – rozkład na składniki (czynniki), zarówno w znaczeniu materialnym jak i niematerialnym. Wyodrębnienie cech, właściwości, składników badanego przedmiotu lub zjawiska. 



Tak mamy wyodrębnić podstawowy i kluczowy czynnik. 

W moim artykule pokazałem, że skoro słowo iluminat znaczy oświecony to oznacza jedno. Otóż ten kto został oświecony musiał zostać przez kogoś oświecony. Samo słowo oświecony wywodzi sie z szatańskiego buddyzmu i hinduizmu:


wikipedia napisał:Oświecenie (albo samourzeczywistnieniesamorealizacjabodhi skr. बोधि, poch. od rdzenia budh "wiedzieć", w stronie biernej "być przebudzonym") – stan (lub raczej cały szereg stanów), jaki według większości religii i filozofii Wschodu (buddyzmhinduizmdżinizmtaoizm), czasami lub trwale realizuje się po długotrwałej praktyce medytacyjnej, albo z nagła (spór gradualizmu z subityzmem). Poszczególne religie, a nawet konkretne szkoły i nauczyciele, różnią się poglądami na temat szczegółowych rodzajów, stopni i właściwości oświecenia. Może się to wiązać z dużą subiektywnością samego doznania.

Zobaczmy w hinduizmie oświecenie następuje przez medytacje czyli hipnozę podczas której następuje kontakt człowieka z demonem czy padłym aniołem który to "oświeca" danego człowieka.

Zauważmy jedno w Biblii aniołowie którzy spotykają się z ludźmi czynią to na wyraźny rozkaz Boga i to z osobami które zostały wybrane przez Boga na jego proroków.

I to prorocy którzy mieli kontakt z Bogiem czy jego duchowymi posłami, oznajmiają wolę Boga innym ludziom dając pokaz niezwykłej mocy. Co ciekawe same osoby prorocy są wobec aniołów sceptyczne i dopytują się lub stawiają warunki owym posłańcom Boga - aniołom - aby sprawdzić czy pochodzą oni od Boga.

To pokazuje jedno, Bóg specjalnie wybierał na proroków osoby sceptyczne aby w ten sposób jeszcze bardziej się uwiarygodnić. Np. Mojżesz dyskutował z Bogiem i wynegocjował to, że jego brat Aaron będzie dyskutował z Faraonem a nie on. 

Tymczasem osoby "oświecone"  w religiach wschodu to osoby łatwowierne którymi przez medytacje demony mogą manipulować jak chcą.

Te osoby "oświecone" to t.z.w. "guru" którzy szukają innych łatwowiernych wyznawców.

Tak samo Paweł szukał łatwowiernych wyznawców i narzekał gdy tylko jego wyznawcy go opuścili po zapoznaniu się z prawdziwymi Apostołami. Co ciekawe Paweł niczym guru groził swoim oponentom:


Gal 1 napisał:(6) Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii,
(7) Chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową.
(Cool Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
(9) Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!
(10) A teraz, czy chcę ludzi sobie zjednać, czy Boga? Albo czy staram się przypodobać ludziom? Bo gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusowym.
(11) A oznajmiam wam, bracia, że ewangelia, którą ja zwiastowałem nie jest pochodzenia ludzkiego;
(12) Albowiem ja nie otrzymałem jej od człowieka, ani mnie jej nie nauczono, lecz otrzymałem ją przez objawienie Isusa Chrystusa.
(13) Słyszeliście bowiem o moim dawniejszym postępowaniu w żydostwie, że srodze prześladowałem zbór Boży i niszczyłem go,
(14) I że prześcigałem w żarliwości dla żydostwa wielu rówieśników mojego pokolenia, będąc nader gorliwym zwolennikiem moich ojczystych ustaw.
(15) Ale gdy się upodobało Bogu, który mnie sobie obrał, zanim się urodziłem i powołał przez łaskę swoją,
(16) Żeby objawić mi Syna swego, abym go zwiastował między poganami, ani przez chwilę nie radziłem się ciała i krwi,
(17) Ani też nie udałem się do Jerozolimy do tych, którzy przede mną byli apostołami, ale poszedłem do Arabii, po czym znowu wróciłem do Damaszku.
(18) Potem, po trzech latach, poszedłem do Jerozolimy, żeby się zapoznać z Kefasem i przebywałem u niego dni piętnaście;
(19) A innego z apostołów nie widziałem oprócz Jakuba, brata Pańskiego.


Zobaczmy Paweł wprost przyznaje, że został oświecony przez istotę duchową podającą się za Isusa i nie spotkał się z rzeczywistymi Apostołami ale udał się na parę lat do Arabii.

Dlaczego Paweł nie spotkał się od razu po swoim "oświeceniu" z rzeczywistymi Apostołami???

Przecież to jest dziwne. Normalne Paweł powinien skonfrontować informacje jakie otrzymał od istoty duchowej podającej się za Isusa z Apostołami rzeczywistymi świadkami działalności i zmartwychwstania Isusa. 

Przecież prorocy często żądali od posłańców Boga jakiś dowodów. A Bóg się nie obrażał tylko te dowody dostarczał.

Tymczasem Paweł nie dokonał konfrontacji co jest rzeczą normalną.

Co jeszcze ciekawsze Paweł dziwiąc się Galacjonom daje wyraz frustracji. A przecież Galacjanie poznali nauki rzeczywistych Apostołów Branka i odeszli od Pawła.

Paweł potem niczym hinduski guru grozi swoim zwolennikom którzy od niego odeszli.

To pokazuje, że Paweł został oślepiony przez istotę duchową a potem sam oślepił swoich wyznawców. Jednak oni od niego odeszli gdy poznali prawdę.

A zatem przykład Pawła pokazuje, że iluminacja to proces oślepiania ludzi przez upadłych aniołów, demony oraz ludzi im posłusznym.

Iluminacja przypomina działanie piramid finansowych. W których głów ny szef szuka naiwnych a tamci potem gdy dowiedzą się, że zostali wykiwani to muszą szukać więcej naiwnych aby wyjść na zysk. Piramida finansowa upada gdy zabraknie tych naiwnych a  największą kasę ma ten na szczycie piramidy finansowej....zaraz zaraz przecież Lucyfer jasno pokazuje, że to on jest na szczycie piramidy iluminatów:

Iluminaci... Dollar_ase

Widzicie tak działa iluminacja. Jest to schemat szatańskiego oszustwa.
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Iluminaci... Empty Re: Iluminaci...

29th Marzec 2018, 19:58
Message reputation : 100% (1 vote)
Polecam tą serię filmów emitowanych jeszcze przez TVP przed wyczyszczeniem telewizji przez wkraczające wtedy rządy lewicowej PO.
Historyk Paweł Wieczorkiewicz praktycznie mówi w prost o o teatralnej historii 20 wieku, oraz wspomina o masonerii jako głównym czynniku ludobójczego powstania listopadowego w Rosji.
Jest też mowa o nienawiści "lewicowych Elit, ( tak w tej rozmowie nazywają masonerię zachodnią ), do Romanowów.
Szkoda że nie wspominają o "Protokołach Mędrców Syjonu". No ale ja się im wcale nie dziwię!

https://www.youtube.com/watch?v=swfEXbbPbqM
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Iluminaci... Empty Re: Iluminaci...

5th Kwiecień 2018, 21:40
Message reputation : 100% (1 vote)
Ciekawy post na Sopla na temat mojego artykułu:


Sopel napisał:SOPEL KWIECIEŃ 4, 2018 O 10:33 PM EDYCJA
Podobne bzdury wypisuje się, gdy się czyta PŚ bez Bożego Ducha. Pomódl się najpierw człowieku o światło, uwierz Chrystusowi a zostaniesz oświecony. W ciągu kilku tygodni przewartościuje się Twoje życie tak, że Cię rodzeni rodzice nie poznają. Ba! Sam siebie nie poznasz. Zrozumiesz wtedy, że jest to zupełnie inne oświecenie, niż to o którym piszesz. A Pawła, jednego z najbardziej bożych ludzi, zostaw w spokoju. Słuchaj bożego głosu w swoim sercu a nie Henryka, który jest jak żyd. Bada pisma, a w ogóle ich nie rozumie.

https://cyryl27.wordpress.com/2017/11/16/iluminaci/comment-page-1/#comment-2069

Zauważmy jedno, Sopel jako zwolennik Pawła pisze jasno, że "nowonarodzenie" jakie proponuje i opisuje Paweł w swoich naukach to oświecenie czyli iluminacja.

Sopel mówi mi o tym abym słuchał "głosu bożego w swoim sercu" ..... jednakże jedyny głos Boga to Jego prawo, które to prawo unieważnił Paweł z Tarsu!!!!

A zatem czyj głos jest w sercu Sopla, który został "Oświecony" naukami Pawła z Tarsu, w tym tymi o nieważności Tory oraz tym, że Zakon jest przyczyną grzechu????? Głosem Boga???

Raczej nie. 

Jednak komentarz Sopla jest kolejnym dowodem na prawdziwość mojego artykułu na temat iluminacji. 

A teraz pomyślmy kto pragnie aby prawo Boga stało się nieważne????

Upadli aniołowie, którzy na mocy tego prawa są skazani na śmierć drugą!!!! Nauki Pawła z Tarsu to miód na uszy dla upadłych aniołów siedzących w otchłani. Gdyby zakon przestał obowiązywać to uniknęli by oni zasłużonej kary.
avatar
Będzimysł
Liczba postów : 61
Join date : 29/12/2016

Iluminaci... Empty Re: Iluminaci...

30th Maj 2018, 15:49
Message reputation : 100% (1 vote)
Parę zdań o masonach (nie chciałem otwierać nowego wątku).

O masonerii prawie się nie mówi. W szkole cisza, w głównym przekazie cisza.

Tymczasem masoneria to element naszej rzeczywistości bardzo wpływowy.

Jak byłem ostatnio w Londynie obejrzałem sobie z zewnątrz siedzibę Zjednoczonej Wielkiej Loży Anglii (freemasons hall). Można też tam wejść, jest muzeum, sklep.  Chwilę patrzyłem na limuzyny które zajeżdżały pod gmach i tyle.

W szkole na historii nic nie usłyszymy o wpływie czy sile masonerii.

A jakie są realia? Otóż to potężna organizacja, która w ostatnim czasie obchodziła 300-lecie.

W Wielkiej Brytanii, jak dobrze zapamiętałem ma 200 000 członków, działa jawnie, Wielkim Mistrzem jest Edward książę Kentu.

Zamieszczam filmik z uroczystości. Jeśli ktoś zainteresowany niech jakieś fragmenty sobie obejrzy i posłucha np. w okolicach 1h 58 min. kiedy przemawia książę Edward. Tych masonów są tam tysiące z całego świata. Czy ktoś ma wątpliwości, że to potęga wpływu?

Sponsored content

Iluminaci... Empty Re: Iluminaci...

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach