Czy powinniśmy obchodzić sabat?

+18
polskapaw
przebudzonyzesnu
Edwedere
Iraeneus
levrone55
lusia
Hugo
efraimita
Kropla
Jacek86
Liksar
Bushi
Obserwator
Kasia
Olo
Cyryl
Zwykły
Henry Kubik
22 posters
Go down
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

10th Wrzesień 2016, 12:50
Message reputation : 100% (1 vote)
thewordwatcher napisał:Popadamy nieco w skrajność, a tymczasem mamy masowe bałwochwalstwo, masowe przerywania ciąży, masowy nierząd nastolatków i wiele, wiele innym problemów.

Cóż to za skrajność o której mówisz? Jaki mamy wpływ na te rzeczy które opisałeś Henryku, my tego staramy się nie robić a na innych nasz wpływ jest raczej ograniczony. Więc jeśli chce sam zachowywać się w porządku to idę krok dalej. Skoro już nie zajmuje się bałwochwalstwem, nie przerywam ciąży i nie zajmuje się nierządem i usunąłem wiele problemów z mojego życia na które miałem bezpośredni wpływ, to czy będzie jakąś niestosownością próba wypełniania sabatu jako znaku między mną Izraelitą a Bogiem???
Jeszcze raz podkreślam. Proszę zrozumcie, że nie mówię o wypełnianiu sabatu tak jak jest zapisane w biblii i nie widzę problemu aby mieć na to poświęcony dzień w tygodniu. Po raz kolejny powtórzę, że chodzi mi tylko o świadomość, że danego dnia jest sabat i wystrzeganie się wszystkich zachowań i robienie tego co tylko w mojej mocy (na ile mi pomaga niewola) nie po to aby wypełnić zapisy tory (bo w tym wypadku można by było mi zarzucić faryzeizm) ALE CHODZI MI O TO ABY WYZNACZONE SABATY BYŁY PO PROSTU ZNAKIEM. Mówiąc technicznie w sobotę lub niedzielę mam odpoczynek i ten dzień poświęcam dla Pana. Ale w prawdziwy dzień sabatu pomimo tego, że muszę iść do pracy (i jest to dla mnie ciężkie przeżycie które przypomina mi o mojej niewoli i modle się do Boga aby mi przywrócił możliwość święcenia Jego prawdziwych dni), to mogę powstrzymać się od pewnych zachowań na które mam wpływ szczególnie właśnie w tym dniu. Czy to aż takie jarzmo, aby mieć jeden dzień w tygodniu poświęcony Panu a oprócz tego wiedzieć kiedy jest sabat, aby się powstrzymać od swoich przypadłości i zachcianek w ten dzień, aby uczcić go jako znak przynależności do Izraela?

thewordwatcher napisał:Uważam, że każdy z nas może ustalić sobie dzień sabatu i w ten dzień robić coś dla uświęcenia sabatu oraz powstrzymać się od naszych typowych rozrywek czy pracy, czy sportu, czy ćwiczeń muzycznych czy gier komputerowych itd. itp.

Bóg chce, abyśmy jeden dzień mieli wolny od pracy poświęcili go dla Niego. A Bóg może zacząć nam za to błogosławić i w ten sposób Jego Królestwo zacznie panować najpierw pośród... obchodzących sabat.

Bóg chce także, aby sabat był znakiem pomiędzy Izraelem a Nim. I od tych zajęć o których mówisz możemy się powstrzymać w każdy dzień. Codziennie mogę się powstrzymać od własnej rozrywki i przyzwyczajeń. Jedyne od czego nie możemy się powstrzymać to praca zawodowa i niezbędne obowiązki związane z naszą egzystencją, ale jest to element naszej niewoli i o tym własnie ma nam przypominać to, że nie możemy w pełni świętować sabatu. Jesteśmy w niewoli i mamy wołać do Boga o wyrwanie nas z niej. Ponownie pytam gdzie tu jest jakieś jarzmo nie do zniesienia i gdzie tu jest jakiś faryzeizm? Czy są tu jakieś obowiązki nie do wypełnienia i puste rytuały?


thewordwatcher napisał:Takie wyliczanie skrupulatne sabatu to próba wkładania na nasze barki ciężaru, który jest niemal niemożliwy do uniesienia.

Zwłaszcza, że żyjemy za karę w warunkach, które na taką doskonałą celebrację sabatu nie pozwalają i Bóg o tym doskonale wie.

Własnie żyjemy w takich warunkach, a pomimo to chcemy sobie dostosować sabat tak, aby nam pasował, z racji tego że warunki w których żyjemy nie pozwalają nam wypełniać sabatu. Pasuje mi sobota to sabat mam w sobotę, pasuje mi niedziela to sabat zrobię sobie w niedzielę. Nie chce nikogo urazić, ale raczej to zakrawa o faryzeizm.

Nie ma nic trudnego w wyliczeniu pierwszego dnia roku o jakim ciężarze mówisz Henryku? Wyznaczyć pierwszy nów po równonocy wiosennej a później odliczać dni nowiu i dni tygodnia aż do następnego roku. Ktoś tu widzi ciężar niemożliwy do uniesienia? Bóg nie daje ciężaru niemożliwego do uniesienia.

Rozpatrując sabat w taki sposób o jakim mówię mamy kilka ważnych funkcji sabatu:

- Inni widząc nasze odmienne zachowanie w konkretne dni być może zainteresują się cóż to znaczy, a wtedy sabat staje się widocznym znakiem
- niemożliwość obchodzenia sabatu w prawidłowy sposób według zapisów tory przypomina nam o niewoli w której jesteśmy
- w takim kontekście nabierają prawdziwego znaczenia słowa Isusa o których zawsze apropo sabatu przypomina Kamil, że w sabat mamy dobrze czynić.

To są wskazania Isusa na wypełnianie sabatu podczas niewoli, a nie podczas zamieszkiwania ziemi obiecanej pod Jego panowaniem. To jest różnica.

Nie twierdzę, że uda nam się wyznaczyć wszystko prawidłowo, ale taki system ustalania sabatów jest znakiem Izraelitów. Być może jest tak że po prostu siódmy dzień odpoczynku jest znakiem innych narodów, a Izraelici dostali od Boga jeszcze dwa dodatkowe dni w miesiącu do świętowania, czyli dni nowiu i po tym poznawano Izraelitów między innymi.

Nie chciałbym być źle zrozumiany i jeśli faktycznie moje rozważania zakrawają według Was o faryzeizm, to absolutnie nie mam zamiaru kontynuować moich wywodów, ale wydaje mi się, że sabat w niewoli wygląda inaczej niż sabat w Królestwie Bożym, więc stąd wzięły się moje przemyślenia. Nie zgodzę się tylko na argument, że jest to dodatkowe jarzmo na nasze karki, którego nie możemy wypełniać. Po prostu musimy je wypełniać inaczej na ile nam pozwala niewola. Ale dążyć trzeba do następnego kroku, bo odrzuciliśmy już bałwochwalstwo i inne złe przyzwyczajenia, więc można teraz poświecić trochę czasu na poznanie kolejnych rzeczy.

Isus mówił że w sabat trzeba dobrze czynić i to jest główny cel sabatu który jest obchodzony w niewoli. Czy nie możemy dobrze czynić nawet będąc w niewolniczej pracy w czasie sabatu????

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

10th Wrzesień 2016, 13:20
W pełni podzielam zdanie Bartka i sam jestem bardzo zainteresowany tym tematem, odkąd już pierwszy raz pisałem tutaj o tym kilka miesięcy temu.

Bartek ostatnio poruszył temat na nowo i miałem kogoś, kogo też to zaciekawiło, więc zaczeliśmy rozważania.

I tak jak Bartek napisał wyżej, nie ma w tym żadnego jarzma, a jedynie chęć poznania Prawdy i ewentualne wypełnienie rzeczywistych zamiarów Boga.

Myślę, że tak jak w innych tematach, tak i w tym Bóg postanowił dać nam po raz kolejny zrozumienie, które może okazać się równie ważne, co w innych kwestiach, np:

Ustalanie naszych okresów postnych tak, aby kończyły się właśnie w sabat - rzeczywisty sabat liczony wg kalendarza od nowiu lub początku roku biblijnego..to może mieć ogromne znaczenie!!
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7514
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

10th Wrzesień 2016, 13:23
Message reputation : 100% (1 vote)
Być może nie wyraziłem się zbyt jasno i zostałem nieco niewłaściwie zrozumiany.

Po prostu dmucham na zimne i jestem nieco przewrażliwiony na ewentualne reakcje wielu braci i sióstr, którzy przeczytawszy wiele stron poświęconych sabatowi dostaną zawrotów głowy.

Absolutnie nie uważam wysiłków za złe, ale warto mieć to na uwadze, żeby nie utrudniać i nie gmatwać dla wielu prostej Prawdy.

Praca twoja Efraimito jest bardzo cenna.

Byłoby świetnie, gdybyś opracował kalendarz współczesny z zaznaczeniem sabatów oraz trzech najważniejszych świąt, zwłaszcza święta Paschy. A Pascha jest chyba bardzo blisko

Problem może tkwić w tym, że zdecydowana większość ludzi zaczyna nam wierzyć a nawet być nam posłuszna i trzeba mieć do takich kwestii zdrowe podejście.

Kalendarz byłby wspaniały i mógłby wielu wiele pomóc, zwłaszcza w przypadku celebracji czy święta Namiotów czy Paschy!

A to jest naśladownictwem Chrystusa.

Ale trzeba KONIECZNIE dodać w takim kalendarzu, że jest to proponowane wyjaśnienie zawiłych problemów kalendarzowych dla tych, którzy chcieliby skorzystać z możliwości celebrowania sabatu czy niektórych świąt w czysty sposób oparty w 100% na Biblii.

Jestem przekonany, że takie celebracje nastąpią już na pustyni i wierzę, że te informacje są nam użyteczne już dzisiaj.

Ale trzeba to zaznaczyć, że jest to kwestia indywidualnych wyborów i każdy postąpi według swego sposobu rozumienia i swego sumienia wobec Boga.


Najważniejsza jest miłość do Boga i do bliźniego

W przeciwnym przypadku staje się to bardzo ciężko strawne dla wielu z przyczyn które wcześniej podałem.

Wielu naszych czytelników przeczytało Biblię zaledwie jeden raz! Wielu jej jeszcze całej nie przeczytało!

A pamięta się 5% materiału poza ewangeliami.

Katolicy nigdy jej w ręku nie mieli! Oni tylko wiedzą, co księża im mówią

I to jest właśnie wielkim problemem, ale Bóg postanowił nas wszystkich zbawić.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

10th Wrzesień 2016, 15:42
Message reputation : 100% (2 votes)
Podjąłem taką próbę i opisałem, że są to moje propozycje i że nie mam pewności co do wszystkiego i prosiłem o pewne obserwacje. Poniżej link do tematu, który założyłem na forum:

https://zbawienie.forumotion.com/t226-kalendarz-biblijny-narodu-wybranego

Ale oprócz Andrzeja i kilku osób na grupie fb nikt nie podjął tematu, więc też nie specjalnie chciałem się narzucać dalej z tym.

Według mnie wszystko jest dość klarowne i nie jest skomplikowane, wymaga to tylko pewnego zrozumienia i wyrwania się z pewnych schematów myślenia,  w które czasami sami się wpychamy.

Nic nie staram się narzucać, ale raczej chce skłonić do wspólnych poszukiwań. Od razu powiem, że można sobie darować wszystkie strony z żydowskimi kalendarzami, bo nie wiele mają one wspólnego z prawdziwym kalendarzem Izraela.

Sam temat kalendarza ukazuje nam w "piękny" i klarowny sposób wartość księgi Estery! Gdy Przesledzimy rozkład i nazewnictwo świąt w pozostałej części biblii i porównamy do tego co jest zawarte w księdze Estery to od razu widzimy, że nic się nie zgadza, nawet nazewnictwo miesięcy, które kojarzą się bardzo z imionami bóstw babilonskich. W judaiźmie główne święta to te z księgi Estery, a nie te z księgi kapłańskiej!

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

10th Wrzesień 2016, 16:13
Message reputation : 100% (2 votes)
efraimita napisał:Nie ma nic trudnego w wyliczeniu pierwszego dnia roku o jakim ciężarze mówisz Henryku? Wyznaczyć pierwszy nów po równonocy wiosennej a później odliczać dni nowiu i dni tygodnia aż do następnego roku. Ktoś tu widzi ciężar niemożliwy do uniesienia? Bóg nie daje ciężaru niemożliwego do uniesienia.

Masz racje ale zapominasz o jednym, te wyliczenia i zastosowanie sabatu jako jednego dnia wolnego dla całego narodu jest możliwe tylko w Królestwie Bożym.

Izraelici nie dostali od Boga tylko Tory, dostali konkretne terytorium, swoje państwo oraz samego Stworzyciela jako króla Izraela!!!!

Tylko wtedy można łatwo zorganizować dla całego narodu jeden dzień w tygodniu jako dzień wolny od pracy!!!!

Oczywiście możemy się bawić w obliczenia dnia tygodnia, ale przecież nie posiadamy żadnej władzy politycznej aby ten projekt wprowadzić w życie.

Moim zdaniem o wiele ważniejsze jest informowanie ludzi o tym jako powinno obchodzić się sabat.

Np ja nie wykonuje żadnej pracy w tym nie wykonuje mojego treningu.

Np podczas sabatu wg słów Boga ważne jest powstrzymanie się od gniewania się na bliźnich jest to czas odpoczynku dla naszej duszy i emocji, czas odpoczynku z samym Bogiem.

Izajasza 58 napisał:(13) Jeżeli odwrócisz od sabatu swoją nogę po to, aby sprawiać sobie przyjemność w moim świętym dniu, ale będziesz nazywał sabat rozkoszą, świętem dla Pana; jeżeli nie powstaniesz aby pracować i nie wypowiesz gniewnych słów swoimi ustami, (14) Wtedy będziesz ufał Panu, a On przyprowadzi cię w dobre miejsca na ziemi, i będzie cię karmił dziedzictwem Jakuba, twego ojca: ponieważ usta Pana to wypowiedziały.  ( BM )

Otóż przed sabatem powinniśmy co zrobić??? Pojednać się z naszymi przeciwnikami:

Mat 5 napisał:(23) Jeślibyś więc składał dar swój na ołtarzu i tam wspomniałbyś, iż brat twój ma coś przeciwko tobie,

(24) Zostaw tam dar swój na ołtarzu, odejdź i najpierw pojednaj się z bratem swoim, a potem przyszedłszy, złóż dar swój.

(25) Pogódź się rychło z przeciwnikiem swoim, póki jesteś z nim w drodze, aby cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia słudze, i abyś nie został wtrącony do więzienia.

(26) Zaprawdę powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, aż oddasz ostatni grosz.

Otóż z inicjatywy obywatelskiej powstał pomysł całkowitego zakazu w niedzielę. Polacy będą mieli okazje w jakimś stopniu świętować sabat. Ważne jest zatem informować ich aby przed tym dniem pojednali się z sąsiadami, członkami rodziny a w sam dzień wolny powstrzymali się od pracy!!!!

Zobaczmy artykuł Piotra:
http://detektywprawdy.pl/2016/09/08/prokatolicki-rzad-wprowadzi-przymus-zakazu-handlu-w-niedziele/

Tymczasem sam obywatelski projekt jest za zakazem handlu w każdą niedzielę.

A co chce zrobić wg Piotra pro - katolicki rząd???

onet. pl napisał:Szałamacha o zakazie handlu w niedzielę: na początek lepiej raz na miesiąc
Zakaz handlu tylko w pierwszą niedzielę miesiąca. Na początek najlepiej byłoby wprowadzić zakaz handlu tylko w pierwszą niedzielę miesiąca – mówił minister finansów Paweł Szałamacha. I dodaje, że efekty należałoby obserwować przez najbliższe dwa lata.
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/zakaz-handlu-tylko-w-pierwsza-niedziele-miesiaca/e7cxx1

Otóż w odpowiedzi na ten projekt Polaków, rząd chce wprowadzić tylko zakaz handlu w pierwszą niedzielę miesiąca. Czyli Polacy będą zmuszeni do łamania szabatu nie cztery razy w miesiącu ale trzy razy!!!! Czyli syjonistyczny rząd, tak naprawdę robi wszystko aby oddalić powrót Polaków do Boga!!!

A zatem syjonistyczny rząd raczej chce uwalić obywatelski projekt Polaków - który ma na celu wprowadzenie Tory do Polskiego prawa - ten projekt chce storpedować. Oni się boją powrotu Polaków do Boga!!!!

Tymczasem Piotr dosłownie połyka wielbłąda i przecedza komara!!!!

Mamy miłować Boga ze wszystkich naszych sił. Czy ustalanie dat sabatu nie jest ponad nasze siły??? Raczej tak, nie jesteśmy władcami państw. Ale już informowanie o tym jak Polacy mają wypełniać sabat i wspieranie Polaków aby ten siódmy dzień był wolny od handlu to moim zdaniem krok w dobrą stronę!!!!

A co wy o tym sądzicie???


Ostatnio zmieniony przez Cyryl dnia 10th Wrzesień 2016, 21:03, w całości zmieniany 1 raz
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

10th Wrzesień 2016, 16:53
Cyryl napisał:ale zapominasz o jednym, te wyliczenia i zastosowanie sabatu jako jednego dnia wolnego dla całego narodu jest możliwe tylko w Królestwie Bożym.

Czasami mam wrażenie, że piszę po chińsku Wink
Przecież nie pisze o wprowadzeniu wolnego dnia dla wszystkich, ale o sposobie obchodzenia sabatu w niewoli (czyli np w pracy) cały czas piszecie o rzeczach które można zrobić w każdej sytuacji. W każdy dzień tygodnia mogę zadbać o to by się nie unosić gniewem,  w każdy dzień mogę się pogodzić z przeciwnikiem, każdego dnia mogę zrezygnować z treningu, czy swojej rozrywki, generalnie w każdy dzień mogę wyświadczać dobro drugiemu człowiekowi. A nakaz nie pracowania właśnie był związany z tym o czym piszesz Cyrylu (czyli własna państwowość)

Nie wiem jak to jeszcze prościej wytłumaczyć o co mi chodzi.

Sabat w niewoli to nie to samo co sabat w królestwie Boga i o tym wiem i pamiętam. Chodzi mi nie o to aby znaleźć dokładne terminy sabatów, bo to prawdopodobnie jest niemożliwe, ale aby ułożyć nasze sabaty zgodnie z tym co zostało nadane Izraelitom i obchodzić je tak jak przystało na Izraelitów w niewoli.
Nie mam zamiaru obchodzić sabatów zgodnie z tym co mi narzuca imperium hazarskie, albo imperium rzymskie. Chce obchodzić sabat w układzie moim Izraelskim. Wiem, że nie mogę go obchodzić tak jak w mojej Izraelskiej ojczyźnie, ale chcę go obchodzić w skrytosci serca tak jak nas uczył Chrystus dobrze czyniąc. Nie wiem kiedy dokładnie są sabaty, ale wiem w jakim układzie one funkcjonowały i w takim układzie mogę je obchodzić (obchodzić w niewoli) jako znak, że w takim układzie robią to Izraelici.

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
avatar
polskapaw
Liczba postów : 190
Join date : 27/03/2015

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

10th Wrzesień 2016, 20:27
Message reputation : 100% (1 vote)
Cyrylu faktycznie muszę się zgodzić z wieloma rzeczami, ale Bóg odpoczął 6-tego dnia, choć pewnie nie było go na Ziemi. Więc nie zdziwiłbym się, jeśli sabat obchodzony jest też w Niebie jako dzień odpoczynku liczony według dnia i nocy tu na Ziemi. Tego nie wiemy, ale są przesłanki by tak myśleć.
Nie zdziwiłbym się, gdyby tzw. 10 przykazań tu na Ziemi, było takie samo w Niebie. Nie wydaje mi się by istot w Niebie nie obowiązywały te prawa. Przecież widząc wszystko co jest na Ziemi, taki grzech można popełnić i stać się upadłym aniołem.

Ja tam prosty facet jestem i tym bardziej uciekam od inteligentnego podchodzenia do spraw, które nie opierają się na inteligencji.

Wielu rzeczy nie rozumiem, czy też nie nadążam co pisze Bushi, Cyryl, Henry, Obserwator i wielu z Was. Cenię wielu ludzi, którzy wkładają swoją pracę na tym Forum, by pomnożyła się wiedza. I to chyba jest najważniejsze.
Chodzi o to by poznać jak się rzeczy mają. Więc będę dodawał swoje trzy grosze i mam nadzieję, że nasza praca zawsze będzie oparta na tym, by celem było stawanie się lepszym a nie tylko mądrzejszym.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

10th Wrzesień 2016, 21:21
Message reputation : 100% (1 vote)

polskapaw otóż twoje posty czy efermity pobudziły mnie do myślenia.

Sam całkowity zakaz handlu w niedzielę, moim zdaniem da okazję do świętowania dnia siódmego jak nakazał sam Bóg w Torze.

Czyli powstrzymanie się od jakiekolwiek pracy oraz zakaz wdawanie się w kłótnie z bliźnimi a najlepiej pojednanie się z nimi przed sabatem.

Tak naprawdę - moim zdaniem - to w jaki sposób obchodzimy sabat jest dla nas samych ważny niż czy ten dzień przypada w sobotę czy w niedzielę.

Moim zdaniem prawidłowe obchodzenie sabatu jest doskonałym treningiem przed porwaniem na pustynie, gdzie sam Bóg będzie testował Słowian z wypełniania jego prawa!!!!

Na pustyni Bóg poda nam pewny kalendarz kiedy mamy obchodzić sabat.

Ale Bóg przez Mojżesza, proroków i Isusa podał nam w jaki sposób mamy świętować sabat!!!!

Tak samo w moim treningu siłowym ważniejsze od terminu kiedy ćwiczę jest sposób - technika - wykonywania danych ćwiczeń. Jak źle wykonam np martwy ciąg to będę miał kontuzje. Tak samo jak ktoś źle obchodzi sabat to czekają go kary od Boga.

Naprawdę słowa jakie Bóg powiedział do Izajasza o powstrzymaniu się od gniewnych słów w czasie sabatu, pokazują dlaczego Isus sam siebie określił Panem Sabatu.

Isus nauczał o przebaczeniu nieprzyjaciołom, pojednaniu się z bratem zanim złoży się ofiarę Bogu. Przecież moim zdaniem jest to instrukcja jak w doskonały sposób obchodzić sabat!!!!

Jak można się powstrzymać od gniewnych słów jeśli wcześniej nie przebaczyliśmy naszym winowajcom i nie pojednaliśmy się z nimi???

Np przed sabatem powinniśmy przebaczyć żonie, mężowi, winy i starać się nie wdawać w kłótnie. W ten sposób Bóg doceni naszą ofiarę!!!!

Wiele osób ma powiedzmy trudnych małżonków ale powstrzymanie się od kłótni małżeńskich - z takimi trudnymi charakterami - w sabat dla Boga nabiera jeszcze większej wartości!!!!

Zobaczmy jaką radość Bogu sprawił Hiob - który został poddany najcięższym próbom - ale pozostał wierny Stworzycielowi!!!!





Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7514
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

11th Wrzesień 2016, 02:21
Message reputation : 100% (1 vote)
efraimita


Nie wiem jak to jeszcze prościej wytłumaczyć o co mi chodzi.

O to właśnie chodzi.

Temat jest zawiły i nie ma prostych odpowiedzi. Tutaj na forum wspaniali znawcy Biblii się nie rozumiemy a jak mamy się spodziewać, że inni nas w tej kwestii zrozumieją.

Ja wiem doskonale o co tobie chodzi ale problem tkwi w tym, że zdecydowana większość tego nie zrozumie przez długi okres czasu.

Moim zdaniem jest zrobić kalendarz, zaznaczyć na nim 3 święta i sabaty jako... przykład, do jakiego stopnia świat zwalcza Prawo Boże i zaciemnia prosty plan Boga.

A na kalendarzu napisać, ze jeżeli ktoś chce być doskonały w oczach Boga, warto spróbować stosować się do Jego praktycznie kalendarza.

W ten sposób Prawda jest nadal ujawniana i wykazywana chęć do wykonywania prawa sabatniego a z pewnością znajdą się wyjątki, które mając warunki i chęci skorzystają z takiego planu!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

11th Wrzesień 2016, 10:58
Message reputation : 100% (1 vote)
Zacytuje post Krysriana z jego blogu:

BreinBreaker napisał:Brain Breaker Post author
10 September 2016 at 12:16
Obiektywny, zmusiłeś mnie, żebym tam wszedł i poczytał sobie co oni wypisują i krew się we mnie gotuje.
Pozwolisz, że nie będę się zniżał do poziomu tych myślicieli? Studiują oni Biblię dłużej ode mnie, ale co z tego? Bóg pogrążył ich w głupocie. Ja wszystko co mam do powiedzenia na temat Szabatu zapisałem w tej serii artykułów.
Głupota tych ludzi mnie przeraża. Szukają oni jakichkolwiek wymówek, aby tylko uchylić się od zachowywania Szabatu wtedy kiedy on przypada i wtedy kiedy to należy robić. Wymyślą wszystko, cokolwiek, aby tylko usprawiedliwić się przed sobą. Podsuń im jakiś pomysł, a na pewno go rozwiną – może to być cokolwiek.
Nie mam z nimi nic wspólnego, bo moja postawa od samego początku poznawania Boga była zupełnie inna byłem zdolny do olbrzymich wyrzeczeń aby móc zachowywać Szabat. A równie dobrze mogłem sobie próbować wymyślać różne bzdury tak jak oni, ale mi to przez myśl nawet nie przeszło.
Oni nawet nie potrafią wyciągać logicznych wniosków z tego co robi ich największy przeciwnik – kościół rzymski. Może by ich tak związać łańcuchem i zaprowadzić do kościółka na msze i by sobie posłuchali KTÓRY DZIEŃ TYGODNIA ŚWIĘCĄ KATOLICY????????????
PIERWSZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niedziela – PIERWSZY DZIEŃ TYGODNIA. Czyżby nawet kościół katolicki nie wiedział jaki jest obecny porządek dni tygodnia od początku stworzenia świata? To upadłe anioły, które ujeżdżają nie powiedziały im tego??

Z mszy katolickiej:
“Zebraliśmy się tu pierwszego dnia tygodnia…” – chyba przydałoby się im powtórzenie, mogliby równie dobrze udać się na lekcję religii dla pierwszaków…

Kościół rzymski pilnuje, aby ludzie bezcześcili Szabat i czcili dzień słońca – dzień jezusa Baala – bóstwa solarnego.

Tutaj kłania się elementarna logika. Pies by to pojął.

Ale Henryk pisze, że niemożliwe jest zachowywanie Szabatu, a nawet nazywa to faryzeizmem. Kretyn skończony, któremu Bóg już dawno rozum zabrał.

Henryku, A JAK TO MOŻLIWE, ŻE JA TO WŁAŚNIE ZROBIŁEM?? A MOŻE JEDNAK JEST TO MOŻLIWE TCHÓRZU, który uważasz się wielkiego mędrca co rozumy pozjadał, tymczasem nie masz dość odwagi, żeby Bogu okazać posłuszeństwo??

Pajace – to dobre określenie na to towarzystwo.

Wybacz Obiektywny moje emocje które tu wylewam, ale ja nie wchodzę na ich forum już od bardzo dawno, bo tylko krew mi się od tego gotuje.

https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2014/08/03/sabat-cz-2-czy-mozemy-sie-dowiedziec-kiedy-dokladnie-przypada-sabat/comment-page-1/#comment-4261

A teraz zacytuje najciekawsze jego fragmenty:

beinbreaker napisał:"Nie mam z nimi nic wspólnego, bo moja postawa od samego początku poznawania Boga była zupełnie inna byłem zdolny do olbrzymich wyrzeczeń aby móc zachowywać Szabat."

No tak, Krystian uważa, ze zdobył się na olbrzymie wyrzeczenia aby zachować Szabat.

Zauważmy kiedy on pisze swój post???

Data:
Brein Breaker napisał:Brain Breaker Post author
10 September 2016 at 12:16

Czyli w sobotę, dzień Szabatu, z który powinien wypełniać co do joty Krystian:

A jak powinien wypełniać Szabat Krystian???

Iz 58 napisał:(13) Jeżeli odwrócisz od sabatu swoją nogę po to, aby sprawiać sobie przyjemnosci w moim świętym dniu, ale będziesz nazywał sabat rozkoszą, świętem dla Pana; jeżeli nie powstaniesz aby pracować i nie wypowiesz gniewnych słów swoimi ustami,

(14) Wtedy będziesz ufał Panu, a On przyprowadzi cię w dobre miejsca na ziemi, i będzie cię karmił dziedzictwem Jakuba, twego ojca: ponieważ usta Pana to wypowiedziały.

A co to jest jakie słowa wypowiada Krystian w swoim poście w szabat???

Brein Breaker napisał:Głupota tych ludzi mnie przeraża.
(...)
Ale Henryk pisze, że niemożliwe jest zachowywanie Szabatu, a nawet nazywa to faryzeizmem. Kretyn skończony, któremu Bóg już dawno rozum zabrał.
(...)
Henryku, A JAK TO MOŻLIWE, ŻE JA TO WŁAŚNIE ZROBIŁEM?? A MOŻE JEDNAK JEST TO MOŻLIWE TCHÓRZU, który uważasz się wielkiego mędrca co rozumy pozjadał, tymczasem nie masz dość odwagi, żeby Bogu okazać posłuszeństwo??

Pajace – to dobre określenie na to towarzystwo.

Wybacz Obiektywny moje emocje które tu wylewam, ale ja nie wchodzę na ich forum już od bardzo dawno, bo tylko krew mi się od tego gotuje.

Czyli jak to jest Krystianie z twoją zdolnością do olbrzymich wyrzeczeń aby zachować Szabat???

Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7514
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

11th Wrzesień 2016, 12:02
Czyli jak to jest Krystianie z twoją zdolnością do olbrzymich wyrzeczeń aby zachować Szabat???

Dobre... Krystian zrobi dla Boga wszystko, oprócz... posłuszeństwa wobec Przykazań.

Miłością do przyjaciół i nieprzyjaciół pogardził.




"Po owocach ich poznacie."

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

11th Wrzesień 2016, 16:03
efraimita napisał:Z naszym stanem wiedzy i w naszej sytuacji życiowej możemy dążyć jedynie do próby wypełniania tego znaku. Powiedzmy sobie jasno nie mamy szans wypełniać sabatu tak jak jest to nakazane w torze, bo albo nie będziemy wypełniać go w rzeczywisty sabat, albo w prawdziwy sabat nie będziemy w stanie go prawdziwie wypełnić. Ale moim zdaniem można spróbować określić termin sabatu, po to aby mieć świadomość kiedy jest sabat, aby unikać wielu nie wymuszonych sytuacji i czynności. Aby to stało się swoistym znakiem między nami a Bogiem. Zauważcie że gdy powiemy komuś, że np wypełniamy sabat w sobotę to zapyta się nas czy jesteśmy żydem czy może przeszliśmy na judaizm (bo jest to własnie znak tych wyznań) podobnie z niedzielą wtedy się nikt z otoczenia nie zdziwi, bo jest to znak katolików.
Ale jeśli będziemy mówić o sabatach i dniach nowiu, wtedy stanie się to nieznanym znakiem dla innych i to jest własnie znak prawdziwych Izraelitów.

Dokładnie.
Ciężko obecnie jest określić kiedy mamy dokładnie obchodzić sabat.

Natomiast Brein Breaker po jednym moim komentarzu do niego dostał on i jego zwolennicy napadu szału!!!
https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2014/08/03/sabat-cz-2-czy-mozemy-sie-dowiedziec-kiedy-dokladnie-przypada-sabat/comment-page-1/#comment-4264

Otóż zacytowałem Krystianowi fragment z Izajasza dotyczący tego jak powinniśmy przestrzegać sabat.


A tu jest inny cytat z Izajasza:

Iz 1 napisał:(10) Słuchajcie Słowa Pana, książęta sodomscy, przysłuchuj się uważnie wskazaniu naszego Boga, ludu Gomory!

(11) Co mi po mnóstwie waszych krwawych ofiar - mówi Pan. Jestem syty całopaleń baranów i tłuszczu karmnych cieląt, a krwi byków i jagniąt, i kozłów nie pragnę.

(12) Gdy przychodzicie, aby zjawić się przed moim obliczem, któż tego żądał od was, abyście wydeptali moje dziedzińce?

(13) Nie składajcie już ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły, zwoływanie uroczystych zebrań - nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.

(14) Waszych nowiów i świąt nienawidzi moja dusza, stały mi się ciężarem, zmęczyłem się znosząc je.

(15) A gdy wyciągacie swoje ręce, zakrywam moje oczy przed wami, choćbyście pomnożyli wasze modlitwy, nie wysłucham was, bo na waszych rękach pełno krwi.

(16) Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić!

(17) Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową!

Zobaczmy Bogu obrzydły sabaty jakie obchodzili Izraelici.

Dodajmy ciekawą rzecz, Izraelici obchodzili dokładnie co do dnia sabat jak należało tak czynić wg kalendarza Tory!!!!

Dlaczego zatem te sabaty oraz wszystkie święta (jakie wg dat świętowali Izraelici), ofiary (składane tak jak nakazywała to Tora) Bogu obrzydły????

Ponieważ uczynki wobec drugich osób były złe!!!!

Jak zachował się Krystian i jego zwolennik Paweł???

Przecież Krystian złamał dzień sabatu - który sam sobie ustalił. Wypowiedział gniewne słowa!!!!

Otóż Krystian uczynił coś więcej. Wiadomo człowiek w gniewie szybciej coś powie ale Krystian napisał pełne gniewu obelgi względem nas. A miał czas aby w czasie sabatu przemyśleć swoje zachowanie.

Mógł poczekać i zacząć nas obrażać po sobocie!!!!

Zacytuje te słowa z księgi Henocha:

Hen: 69. 10 Ludzie bowiem nie zostali stworzeni po to, aby wzmacniali swoją wiarę piórem i atramentem.

Otóż te słowa mówią, że wiedza o Torze nic nam nie daje, ludzie są stworzeni aby wypełniać prawo Boga. Ponadto im częściej te prawo wypełniają tym łatwiej jest im je wypełniać.

Zauważmy, Bóg Izajaszowi powiedział, że wiedza Izraelitów i ich wypełnianie sabatu nic nie daje jeśli się ten sabat źle obchodzi. W tym kontekście, potem Bóg mówi Izajaszowi te słowa:

Iz 58 napisał:(13) Jeżeli odwrócisz od sabatu swoją nogę po to, aby sprawiać sobie przyjemnosci w moim świętym dniu, ale będziesz nazywał sabat rozkoszą, świętem dla Pana; jeżeli nie powstaniesz aby pracować i nie wypowiesz gniewnych słów swoimi ustami,

Liczy się bardziej sposób wykonywania sabatu niż sama data.

Ale jak wiadomo aby powstrzymać swój gniew w czasie sabatu to trzeba codziennie trenować panowanie nad gniewem, panowanie nad emocjami poprzez przebaczanie i zapominanie winowajcom.

To tak samo jak z treningiem siłowym. Jest on cięzki ale systematyczna praca daje takie efekty:


Krystian pokazał, że czeka go długa droga aby doskonale wypełniać sabat.
avatar
anileve
Liczba postów : 102
Join date : 18/03/2015
Age : 55
Skąd : Gniezno

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

14th Wrzesień 2016, 09:58
Mnie od samego początku męczy temat sabatu, jak przeczytałam pierwszy raz werset Mateusza 24:20.
Zawsze pamiętam w sobotę o dniu Boga, ale muszę chodzić we wszystkie dni do pracy (zależna jestem od grafiku) . Coraz częściej myślę że pójdziemy na pustynie i tam uczcimy pierwszy sabat i w prawdziwe dni które będziemy wiedzieć że to te na pewno. Zaczęłam myśleć w ten sposób po tym jak doszliście do tego, że zostaniemy wyprowadzeni na pustynie tak jak kiedyś z niewoli egipskiej,oni w Egipcie też nie obchodzili Świąt Bożych. Nie wiem co Bóg myśli,ale chyba chodzi o to że musimy tego chcieć,wręcz pragnąć i o to się modlić,aby Bóg sprawił żebyśmy mogli mu oddać chwałę ! Ja dopiero zaczynam tego pragnąć,bo wcześniej tak mi obrzydły święta, te fanfary, organy, kadzidła,dzwonki,koraliki i litanie,że do dziś mam uraz i strach. Jak na razie wole w ciszy Bogu oddać chwałę. Ale to są tylko moje odczucia i mogę się mylić,wierze że
Bóg z nieba da mi poznać i odczuć jeszcze bardziej to pragnienie.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7514
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

14th Wrzesień 2016, 10:41
Mnie się wydaje, że w chwili obecnej nadal trwa pieczętowanie wybranych ludzi dla Boga, czyli 144.000.

Jestem przekonany, że pieczętowani są ci najbardziej posłuszni wobec Prawa.

Kiedy skończy się pieczętowanie, rozpocznie się Wielki Ucisk.

Dlatego każdy z nas robi, co uważa za najważniejsze według SWEGO sumienia.

Celem naszym jest ukazanie wymogów Prawa.

Reszta należy do czytających. Very Happy

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

16th Wrzesień 2016, 21:14
Message reputation : 100% (2 votes)
efraimita udowodnił i pokazał, że odliczanie sabatu w Izraelu nie miało nic wspólnego z dniami tygodnia.


A teraz zobaczmy skąd się wziął tydzień i kto go wymyślił:



wikipedia napisał:

Historia[edytuj kod]













System nazewnictwa odliczebnikowego dla dni tygodnia wywodzi się najprawdopodobniej z kultury hebrajskiej. W tradycji izraelskiej jedynym wyróżnionym dniem był sabat – dzień odpoczynku – odpowiednik naszej soboty, który jednocześnie był ostatnim dniem tygodnia. Pozostałe dni opisywano kolejno liczebnikami porządkowymi od pierwszego do szóstego dnia po sabacie[5]. System ten został zaadoptowany przez Kościół chrześcijański, jednak zmieniona została nazwa pierwszego dnia po sabacie na dzień Pański[5].

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nazwy_dni_tygodnia



Doprawdy, żydzi wymyślili tydzień!!! To nie do końca prawda:



wikipedia napisał:

Historia[edytuj kod]













Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 220px-Weekday_heptagram.svg


Heptagram dni tygodnia

Pierwotny babiloński siedmiodniowy tydzień został rozpropagowany przez astrologów chaldejskich najpierw wśród Rzymian a następnie wśród Greków[4] i w czasach między I i III wiekiem w Cesarstwie rzymskim stopniowo zastępowano cykl ośmiodniowy tzw. nundinae, przez siedmiodniowy tydzień. Astrologiczna kolejność została wyjaśniona przez Vettiusa Valensa i Diona Kasjusza. Według nich, główną zasadą astrologii jest to, że ciała niebieskie przewodzą kolejno każdej godzinie dnia. Kolejność planet w teorii geocentrycznej od najdalszej do najbliższej Ziemi to: SaturnJowiszMarsSłońceWenusMerkury i Księżyc.
W teorii astrologii nie tylko dzień tygodnia, lecz także godzina dnia jest zdominowana przez siedem ciał niebieskich. Jeśli pierwsza godzina dnia jest pod dominacją Saturna (Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 20px-Saturn_symbol.svg), to druga godzina jest pod dominacją Jowisza (Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 20px-Jupiter_symbol.svg), trzecia Marsa (Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 20px-Mars_symbol.svg) i kolejno dalej Słońca (Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 20px-Sun_symbol.svg), Wenus (Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 20px-Venus_symbol.svg), Merkurego (Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 20px-Mercury_symbol.svg) i Księżyca (Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 20px-Moon_symbol_crescent.svg), a ta sekwencja powtarza się co siedem godzin. Stąd, jeśli dzień jest oznaczony planetą dominującą w pierwszej godzinie, to po dniu Saturna następuje dzień Słońca, a po nim dzień Księżyca i tak dalej co jest przedstawione poniżej.
Według Vettiusa Valensa pierwsza godzina dnia zaczyna się o zachodzie słońca, co wynika z greckiej i babilońskiej tradycji. Twierdził też, że jasna i ciemna połowa dnia były pod wpływem ciała niebieskiego będącego w pierwszej godzinie tego okresu. Jest to potwierdzone przez malowidło w Pompejach, które wymienia datę 6 lutego 60 jako niedzielę, chociaż obecne szacuje się, że jest to środa. Tak więc na malowidle zastosowano nazewnictwodzienne metodą Valensa, podczas gdy nazewnictwo nocne zgadza się z nowoczesnym rachunkiem astrologicznym, w którym nazwy są przeznaczone na następny dzień.
Oba te nakładające się systemy były nadal stosowane przez chrześcijan w IV wieku w Aleksandrii, ale dni były tylko numerowane od 1 do 7. Mimo, że nazwy bogów nie były używane, to tydzień zaczynający się w środę nazywał się po grecku ton theon (dzień bogów). Taką formę stosował pod koniec IV wieku Atanazy Wielki. Znajdowała się ona również w tabelach świąt wielkanocnych z lat 311-369, które przetrwały w etiopskich kopiach.










[th]Godzina:[/th][th]1[/th][th]2[/th][th]3[/th][th]4[/th][th]5[/th][th]6[/th][th]7[/th][th]8[/th][th]9[/th][th]10[/th][th]11[/th][th]12[/th][th]13[/th][th]14[/th][th]15[/th][th]16[/th][th]17[/th][th]18[/th][th]19[/th][th]20[/th][th]21[/th][th]22[/th][th]23[/th][th]24[/th][th]Ciało niebieskie → Dzień[/th]
Dzień 1Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgSaturn → Sobota
Dzień 2Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgSłońce → Niedziela
Dzień 3Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgKsiężyc → Poniedziałek
Dzień 4Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgMars → Wtorek
Dzień 5Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgMerkury → Środa
Dzień 6Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgJowisz → Czwartek
Dzień 7Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Saturn_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Jupiter_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mars_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Sun_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Venus_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Mercury_symbol.svgCzy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 15px-Moon_symbol_crescent.svgWenus → Piątek

Tradycja grecko-rzymska[edytuj kod]









Najwcześniejsze dowody siedmiodniowych tygodni związanych z ciałami niebieskimi, pochodzą od astrologa Vettiusa Valenta, który o nim napisał około 170 roku w swoim dzieleAnthologiarum. Ustalił on następującą kolejność: Słońce, Księżyc, Ares, Hermes, Zeus, Afrodyta i Kronos. Z Grecji planetarne nazwy przejęli Rzymianie. Od łaciny przeszły one na inne języki południowej i zachodniej Europy. Później pod ich wpływem były pozostałe języki.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Nazwy_dni_tygodnia



Zobaczmy to z królestwa Babilonu mamy podział siedmiu dni na sztywne tygodnie. Ten siedmiodniowy system tygodni sprzeczny z liczeniem szabatu rozpropagowali żydzi: którzy z Babilonu wynieśli Talmud i Kabałę i których Isus określił Plemieniem żmijowym czy synagogą szatana!!! W zasadzie system tygodniowy obejmy cały świat. Co pisze w artykule wiki o nazwach dnia tygodnia!!!


A teraz zauważmy, wszelkie kłótnie czy to sobota czy też niedziela jest szabatem są tak naprawdę tematem drugorzędnym. Gdyż sam podział na tygodnie wywodzi się z Babilonu i jest on systemem innym od tego którzy stosowali starożytni Izraelici. 


Ten system tygodniowy szybko opanował cały świat. 


A zatem Brein Breaker trafił kulą w płot. Dlaczego???


Ponieważ cały tydzień to Babiloński system podziału roku i grupowania dni w tygodnie, mający na celu uczczenie Babilońskich bóstw!!!! 


Brein Breaker nie zauważył, że niedziela to jest dzień ku czci słońca - Lucyfera, ale co z tego skoro sobota to dzień ku czci innego upadłego anioła Saturna!!!! 


Efraimita pokazał, że szatan potrafi nam wcisnąć cały system a my kłócimy się o mało znaczące daty!!!!


Izraelici wcale nie dzielili roku na tygodnie ale inaczej obliczali szabat. Obecnie cały świat oblicza dni w roku wg tygodni.

Oznacza to, że wszyscy ludzie są niewolnikami Babilonu i muszą pracować wg czasu wyznaczonego przez szatana i łamać szabat. Gdyż sam system tygodniowy został pomyślany tak aby ktoś złamał szabat w któryś dzień roku!!!!

Ale temat jest znacznie ciekawszy:


wikipedia napisał:Nazwy dni tygodnia, jak również tydzień, w języku polskim, podobnie jak w większości języków słowiańskich, wywodzą się z czasów początków chrystianizacji Słowian przez misjonarzy w VII wieku[1][2], a nazwy dni zostały utworzone w sposób numeryczny[3] „odliczając” ich kolejność po niedzieli, która pierwotnie była początkiem tygodnia, jednak w potocznym użyciu, nazwy te zostały uznane za numer dnia w tygodniu czego skutkiem jest uznanie poniedziałku za pierwszy dzień tygodnia[3].
Miejsce i czas powstania siedmiodniowego tygodnia nie jest znany. Przypuszcza się, że został on wprowadzony w kulturze babilońskiej, w której system nazewnictwa kolejnych dni pochodził od nazw siedmiu planet (tj. ruchomych obiektów) znanych w starożytności, z którymi związane były jednocześnie odpowiadające im bóstwa[4]. Siedmiodniowy cykl został zaadoptowany w kulturze hebrajskiej, jednak Izraelici nie przejęli nazw dni od planet lecz zastosowali system liczebnikowy z jednym wyróżnionym dniem odpoczynku[5].

Języki słowiańskie[edytuj kod]










języku polskim oraz większości języków słowiańskich tydzień i nazewnictwo dni tygodnia zostało wprowadzone wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa. Za twórcę nazw dni tygodnia w językach słowiańskich uznaje się św. Metodego. Ustalone przez niego nazwy miały następujące znaczenie:

  • niedziela: nazwa w większości języków słowiańskich nawiązuje do obowiązku powstrzymania się od pracy i pochodzi od prasłowiańskiego ne dělatĭ – nie działać, nie pracować – oznacza dzień odpoczynku. Zgodnie z chrześcijańską tradycją był to pierwszy dzień tygodnia;
  • poniedziałek: oznacza literalnie dzień, który następuje „po niedzieli”, był to drugi dzień tygodnia;
  • wtorek: jest „wtórym”, czyli drugim dniem po niedzieli[3] (wtóry – drugi, prasłowiański vtorŭ);
  • środa: nazwa pochodzi od słowa "środek" i oznacza środkowy dzień tygodnia, według niektórych źródeł nazwa ta ma pochodzenie w dosłownym tłumaczeniu nazwy staroniemieckiej, która oznaczała środek tygodnia[5][6];
  • czwartek: nazwa wywodzi się od liczby cztery i jest czwartym dniem po niedzieli;
  • piątek: nazwa pochodzi od liczby pięć i jest piątym dniem po niedzieli;
  • sobota: nazwa wywodzi się od szabatu – świątecznego dnia odpoczynku obchodzonego przez wyznawców judaizmu i niektórych Kościołów chrześcijańskich, który trwa odzachodu słońca w piątek do zachodu słońca w sobotę.


Głównym powodem utworzenia nowych nazw była chrystianizacja Słowian, która mogła być utrudniona przez nazwy stosowane w językach zachodnioeuropejskich, gdyż pochodziły one od planet i bóstw mitologicznych[1]. Pierwotne liczebnikowe znaczenie nazw dni tygodnia uległo zatarciu, gdy za początek tygodnia uznano poniedziałek, a nazwy dni za numer dnia w tygodniu[3].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nazwy_dni_tygodnia


Otóż co oznacza, ze Słowianie po Chrystianizacji przyjęli nazwy dni tygodnia???

Otóż Słowianie zapewne przed Chrystianizacją, stosowali wyliczanie dnia wolnego od pracy tak jak opisywał to efraimita: czyli wg Biblii i Tory. Po chrystianizacji Słowianie przyjęli Babiloński system podziału  roku na tygodnie. Ale Słowianie nie przyjęli nazwy dni tegoż tygodnia ku czci pogańskich bóstw, dlatego u nas Niedziela nie jest dniem ku czci Słońca - jak to ma miejsce w językach angielskim czy niemieckim!!!


Ale sprawa jest znacznie ciekawsza:



wikipedia napisał:

Sobota[edytuj kod]









Szabat (Judaizm)










https://pl.wikipedia.org/wiki/Nazwy_dni_tygodnia

Otóż słowianie tylko dzień szósty nazwali sobotą od nazwy - żydów chazarów - czyli szabatu!!!

Jakie słowa w języku polskim są bliskie słowu szabat???

Sabotaż:


wikipedia napisał:Sabotaż – umyślne niewypełnienie albo wypełnianie wadliwie swoich obowiązków w zamiarze wywołania dezorganizacji, strat i szkód. Sabotaż ma na celu uniemożliwienie lub utrudnienie prawidłowego funkcjonowania zakładów albo urządzeń lub instytucji o poważnym znaczeniu dla działania państwa.
W obowiązującym w Polsce kodeksie karnym penalizowany jest jedynie sabotaż komputerowy. Zgodnie z artykułem 269 kodeksu karnego polega on na niszczeniu, uszkadzaniu, usuwaniu lub zmianie danych informatycznych o szczególnym znaczeniu dla obronności kraju, bezpieczeństwa w komunikacji, funkcjonowania administracji rządowej, innego organu państwowego lub instytucji państwowej albo samorządu terytorialnego albo zakłócaniu lub uniemożliwianiu automatycznego przetwarzania, gromadzenia lub przekazywania takich danych. Sabotaż komputerowy zagrożony jest karą pozbawienia wolności od pół roku do 8 lat. Karalności podlega także niszczenie, uszkadzanie lub zmienianie komputerowego urządzenia służącego do automatycznego gromadzenia, przetwarzania i przesyłania informacji.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sabotaż


Sabotować:


sjp.pl napisał:sabotować
uprawiać sabotaż dla utrudnienia realizacji czegoś
http://sjp.pl/sabotować



pwn napisał:sabotaż
1. «forma walki z wrogiem lub protestu polegająca na uchylaniu się od pracy, wadliwym jej wykonywaniu lub na uszkadzaniu maszyn i narzędzi»
2. «ukryte działanie mające na celu przeszkodzenie komuś w realizacji jakiegoś planu»

• sabotażowy • sabotażysta • sabotażystka • sabotować

http://sjp.pwn.pl/slowniki/sabotować.html

Zobaczmy Słowianie określili dzień szósty jako dzień żydów - czyli dzień sabotażystów, niszczycieli państw i narodów Słowiańskich.

Brein Breaker pisał co masoreci uczynili z imieniem Boga:
https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2016/08/27/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-42-zapomnielismy-imienia-bozego-na-rzecz-imienia-baala/

A my się zastanówmy co synagoga szatana uczyniła z nazwą dnia siódmego!!!!


Dlaczego w Bibliach na określenie dnia siódmego, poświęconego Bogu używa się terminu szabat, czyli terminu oznaczającego psucie owoców czyjejś pracy - czyli sabotażu???


Przecież dzień siódmy jest odpoczynkiem po sześciu dniach pracy i korzystanie z owoców tej pracy, a nie sabotowaniem owoców tejże pracy!!!! Czy nas nie zastanawia dlaczego żydzi mieszkający przez setki lat wśród Słowian - określili swój dzień odpoczynku jako szabat... czyli sabotaż!!!!


Chyba że czytając ten artykuł:
http://www.proroctwa.com/lucyfer-bogiem-judaizmu.htm


Wiadomo komu chcą oddać hołd żydzi największemu sabotażyście w dziejach świata - szatanowi, czyli Lucyferowi!!!! 
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

18th Kwiecień 2017, 20:52
Notki od Nathaniela...


W kwestii Sabatu...

Stwierdzenie, że Sobota lub Niedziela jest dniem odpoczynku jest typowo sekciarskim motywem. Septuaginta i Peszitta mówią, że Bóg skończył pracę dnia szóstego. Osobiście wolę Soboty, gdyż w Niedzielę człowiek szykuje na następny tydzień w Piątek zwykle ludzie idą do szkoły/pracy a Sobota jest dniem neutralnym.

Jednym z przykładów na forsowanie lucyperianizmu w Polsce (oprócz sztucznego sporu o Aborcje, bo jak wiadomo nikomu tam nie chodziło o dobro rodzin a głównie o wywołanie chaosu i podziału, skłócenia społeczeństwo), jest w Polsce narzucenie święcenia dnia na cześć imienia Helios/Sol/Sun czyli Słońca. Uważam jednak, że najlepszym wyjściem jest kiedy cześć ludzi odpoczywa w Soboty a część w Niedziele. Nie trzeba wtedy zamykać sklepów czy szpitali ale jak wiemy chodzi także o pieniądze i wpływy.

Wracając do abortowania, całkowity zakaz tego mógłby spowodować efekt zakazanego owocu inaczej mówiąc podziemie, konspiracja i demoralizacja. Przestrzeganie Prawa Mojżesza zakłada nasze posłuszeństwo względem Kreatora tego prawa nad ofiarami, postami i innymi wyrzeczeniami. Każdy człowiek ma przecież swoje słabości i wady które prowadzą nas do łamania Prawa, czyli grzechu. Obowiązkiem człowieka jest dążenie do doskonałości czyli pokonywanie nałogów jak np. Alkoholizm itd.

Nieznajomość dokładnego dnia odpoczynku jest więc świetnym wyjściem dokonanym przez Boga, który pozwolił na częściowe manipulacje w Bibliach. Nie sądzę jednak że obecnie temat Sabatu jest najważniejszy. Ważniejsze jest staranie się o bycie ”lepszą wersją siebie z wczoraj”.

Saul był przeciwny sporom w sprawie rodowodów (ukrywał istnienie Izraela z Kaukazu), ale sam powodował konflikty o obrzezanie, jedzenie świnek, sabat i wiele innych.

Nie świętując sabatu czy jedząc wieprzowinę nie ryzykujemy potępieniem przez Boga, jednakże odbieramy sobie cześć dodatkowych bonusów zwanych też błogosławieństwami. Ważniejsze jest miłowanie Boga i bliźnich, a jest to cała Konstytucja Państwa Bożego w pigułce.
avatar
Łukasz.s
Liczba postów : 102
Join date : 25/09/2016
Skąd : Warszawa

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

19th Kwiecień 2017, 02:03
Message reputation : 100% (3 votes)
Sobota za to jest poświęcona Saturnowi, "Czarnemu Słońcu", czyli de facto kwestia tego czy "szabat" powinien być obchodzony w sobotę czy w niedzielę jest kwestią bezsensu. Według mnie to jaki dzień dzisiejszego tygodnia obchodzimy jako "szabat" nie ma znaczenia. Ważne jest abyśmy trzymali się schematu jaki wyznaczył dla nas Bóg swoim przykładem. Powinniśmy sześć kolejnych dni pracować a siódmego dnia odpoczywać a czy ten wolny dzień wypada na poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę, czy niedzielę jest dzisiaj nieistotne. Dopiero w królestwie Bożym ten dzień dla wszystkich będzie wspólny, ale do tego czasu najważniejsza jest idea żebyśmy się nauczyli w siódmym dniu odpoczywać po sześciu dniach pracujących.
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

29th Maj 2018, 10:11
Message reputation : 100% (1 vote)
w temacie sabatu wypowiedź jednego z naszych braci w dyskusji na fb na temat Prawa Bożego


Przyznaję, że i ja mam problem z szabatem. Także uznawałem, iż nie ważne który to będzie dzień tygodnia, czy to sobota, czy niedziela. Jednak po przeczytaniu fragmentu z Księgi Jubileuszów, fragmentu dotyczącego kalendarza, a co za tym idzie i szabatu, uważam że obchodzenie szabatu w taki sposób jaki wymaga od nas tego sam Bóg jest niemożliwe, chociaż i tak próbuje uczynić niedzielę dniem wolnym, dniem innym niż dni powszednie, ale nie zawsze mam możliwość.

Oto fragment z Księgi Jubileuszów (rozmowa anioła z Mojżeszem):

NAKAZ ZACHOWANIA 364- DNIOWEGO KALENDARZA
6:32 A ty rozkaż dzieciom Izraela, niech zachowują lata w tej liczbie dni - 364 dni, to będzie cały rok. Nikt nie może zmieniać wyznaczonych czasów lub świąt, ponieważ wszystkie one będą nadchodzić według ich świadectwa. Nie będzie się więc przedłużać tych czasów ani o jeden dzień, ani się nie będzie przesuwać świąt.
33: Gdyby zostały one zmienione i nie byłby zachowane według tego przykazania, pomieszają się wszystkie ustalone czasy, lata zmienią swój porządek i NIE BĘDZIE MOŻNA ZACHOWAĆ PRZEPISÓW.
34 Zapomną o nich wszyscy Izraela i nie rozpoznają biegu lat. Zapomną o początku miesiąca (nowym księżycu) o ustalonych czasach i SZABATACH. Zaniedbają wszystkie przepisy roku.
35 Ja to wiem i dlatego to ci oznajmiam - nie z mego serca, gdyż ta książka jest napisana przede mną i to wszystko co dotyczy podziału czasu jest postanowione na niebieskich tablicach - tak się stanie, JEŻELI ZAPOMNĄ O ŚWIĘTACH PRZYMIERZA I BĘDĄ ŚWIĘTOWAĆ JAK POGANIE, W ICH BŁĘDACH I NIEWIEDZY.
36: Ale będą ci, co obserwując pilnie księżyc dostrzegą, że on zniekształca okresy czasu tak, że każdego roku będzie zbywać dziesięć dni.
37 Będą oni uznawać rok zniekształcony i uczynią hańbę dla dnia świadectwa, a ZWYKŁY DZIEŃ UCZYNIĄ ŚWIĘTEM, WYMIESZAJĄ WSZYSTKO, ŚWIĘTY DZIEŃ BĘDZIE UWAŻANY ZA ZWYKŁY, A ZWYKŁY JAKO ŚWIĘTY, GDYŻ ODRZUCĄ WSZYSTKIE MIESIĄCE, SZABATY, ŚWIĘTA I JUBILEUSZE.
38: Dlatego Ja nakazuję tobie i dam tobie świadectwo tak, abyś im wszystkim zaświadczył, gdyż po twojej śmierci twoi synowie zagubią się i nie będą zachowywali roku 364 - dniowego. Także ODRZUCĄ MIESIĄCE I ICH OKREŚLONE OKRESY CZASU, SZABATY I ŚWIĘTA, będą też spożywali każde mięso z krwią. .......

Dlatego z powodu odrzucenie przymierza zawartego między Wszechmocnym i Izraelitami obchodzenie szabatu w taki sposób w jaki należy to czynić, w jaki wymagałby od nas tego sam Bóg jest nie możliwy.

Nasi przodkowie ( myślę, że śmiało mogę tak napisać) porzucili kalendarz 364 - dniowy i poszli w kierunku kultów pogańskich, przyjęli ich zwyczaje i święta (boże narodzenie i wielkanoc oraz wcześniejsze święta przed chrześcijańskie) przez co raz jeszcze napiszę... nie zrobimy tego zgodnie z Prawem, chyba... że ustalimy z powrotem kalendarz 364 - dniowy.

Mimo wszystko nie twierdzę, że każdy z nas powinien porzucić obchodzenie szabatu, bo myślę że Bóg to wszystko widzi i wie jak bardzo pragniemy Jego niezwykle mądrego i sprawiedliwego Prawa... myślę też, że to powód dlaczego Pomazaniec tak nie nalegał na szabat, no chyba że się mylę i ktoś mnie poprawi Smile ... szabat to tylko jeden problem, innym jest nieczystość mężczyzny czy kobiety i jeszcze parę innych Praw nie możliwych do wypełnienia w obecnych warunkach, warunkach niewoli. Najważniejsze jest miłuj Boga i bliźniego, bo w tym mieści się całe Prawo i prorocy Wink

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
avatar
Będzimysł
Liczba postów : 61
Join date : 29/12/2016

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

29th Maj 2018, 13:11
Ostatnio zastanawiałem się nad Sabatem.

Z pewnością jesteśmy w niewoli i nie wszystko da się wykonać perfekcyjnie. Ale Sabat to siódmy dzień odpoczynku po sześciu dniach pracy. Musi być ważny skoro pochodzi od Boga.

Osobiście nie przywiązuję wagi do dzisiejszych nazw: sobota / sabat, niedziela / nie dziala / nie działaj, Sunday / dzień słońca itp. bo do żadnego sensu nie dojdę.

Dzisiejsze nazwy dni tygodnia w strefie angielskojęzycznej liczone są od niedzieli jako dnia pierwszego aby na żydowskim sabacie tydzień skończyć. Można to łatwo sprawdzić:

https://www.google.pl/search?q=calendar&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjv6sLu3arbAhWOr6QKHX_pBVsQsAQINw&biw=1366&bih=662#imgrc=_

W chrześcijańskich kalendarzach pierwszym dniem jest poniedziałek, siódmym niedziela i to też łatwo sprawdzić:

https://www.google.pl/search?q=kalendarz+2018&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiXwdyW3qrbAhVS16QKHV12A04QsAQIOQ&biw=1366&bih=662#imgrc=_

W Polsce, w Europie oraz w wielu innych krajach pracujemy (na etatach) od poniedziałku i władza daje nam wolne dnia siódmego, czasami także szóstego.

Dlatego uważam, że niedziela nadaje się dla mnie najbardziej na niedoskonały Sabat i w tym czasie staram się odpoczywać.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7514
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

29th Maj 2018, 14:17
Z uwagi na zupełnie odmienny kalendarz od kalendarza biblijnego wybór dnia jest niemal nie istotny. Nie mamy wielkich szans na odnalezienie właściwego dnia, a zwłaszcza nie mamy wielkich szans na święcenie sabatu.

Ale.. sabat jest tak obowiązkowy jak - nie zabijaj czy nie cudzołóż.

Mówiąc najprościej - nie ma nieważnego przykazania, lub mnie ważnego.

Jakbyśmy na to nie patrzyli - 10 Przykazań czy miłuj Boga i bliźniego, to w zasadzie to samo polecenie.

Miłujesz Boga? Bądź Mu posłuszny.

Czyli wypełniaj Jego wolę, a wolą jest wypełnianie przykazań.

A w przykazaniach nie ma absolutnie żadnego wyjątku. To nie są sugestie. To są Przykazania samego Boga.

Nie chciałbym przez to powiedzieć, że nie stosowanie się do sabatu pozbawi nas zbawienia. Ale w pewnych przypadkach MOŻE nas pozbawić bycia w gronie: 144.000 lub w gronie Narodu Wybranego.

Może ktoś być czystym Słowianinem ale podejrzewam, że jeżeli ma oczy otwarte na Prawo i Prawdę Bożą, a zaniedbuje sabat, może pozostać pośród narodów.

Czyli zbawienie uzyska, nie ale będzie częścią szczególnie obdarzanego przez Boga łaskami Narodu Wybranego, dla którego Bóg obiecał znaczne wywyższenie ponad inne narody, które są skażone i nie na poziomie, jaki Bóg zaplanował dla stworzonej przez niego ludzkości.

W skrajnym przypadku może taka osoba zostać pozbawiona ochrony Boga i zapłacić za zbawienie ścięciem głowy za odmowę wzięcia znaku Bestii.

Z tych przyczyn uważam, że nie celebrowanie sabatu to bardzo poważny problem w zastosowaniu miłości do Boga.

Biblijną podstawą jest nakaz przestrzegania Przykazań, bez jakichkolwiek wyjątków, ponieważ nie podano nam żadnego wyjątku. Obowiązują nas wszystkie przykazania.

Dalej, nie jest to kwestia, czy będziemy przestrzegać sabatu czy nie.

I tutaj trzeba podkreślić bardzo wyraźnie.

Nie przestrzeganie sabatu jest... GRZECHEM.

I to nie jest moja opinia czy zdanie ale każde łamanie Przykazania jest przestępstwem Prawa.

Wielu zostanie zbawionych włącznie z katolikami, którzy łamią zakaz bałwochwalstwa i na domiar złego modlą się nadal do królowej niebios.

Oni dopiero obudzą się z tego koszmaru na pustyni.

Ale... ci z nas, którzy już otrzymali zrozumienie Bożych planów są w zupełnie innej sytuacji.

Bóg wybaczy tym, którzy zostali omamieni czarami i praniem mózgów Kościoła.

Może być znacznie trudniej dla tych, którzy już to dzisiaj rozumieją.

Pozostaje nam pamiętać, że nie przestrzeganie sabatu jest przestępstwem Prawa - grzechem.

Decyzje pozostawiam czytelnikom.

Konsekwencje jakie podałem mogą być mylne i są moimi spekulacjami.

Ale łamanie sabatu jest grzechem i co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Z uwagi na brak pewności odnośnie dnia, powinniśmy starać się obchodzić sabat według naszych ograniczonych możliwości czyli wtedy, kiedy możemy.

Nie stosujący się do sabatu są grzesznikami łamiącymi sabat czyli Boże przykazanie.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Jacek86
Jacek86
Liczba postów : 291
Join date : 31/08/2015
Age : 37
Skąd : Bydgoszcz

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

30th Maj 2018, 00:04
Przy okazji..

38: Dlatego Ja nakazuję tobie i dam tobie świadectwo tak, abyś im wszystkim zaświadczył, gdyż po twojej śmierci twoi synowie zagubią się i nie będą zachowywali roku 364 - dniowego. Także ODRZUCĄ MIESIĄCE I ICH OKREŚLONE OKRESY CZASU, SZABATY I ŚWIĘTA, będą też spożywali każde mięso z krwią.

Zaznaczony na czerwono fragment, pośrednio jest dowodem na to, że zaginiony Izrael to obecnie narody nieżyjące według tradycji Żydowskiej, czyli jedzące mięso nieczyste... a więc Chrześcijanie/Słowianie...

bounce bounce bounce
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7514
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

1st Luty 2019, 04:24
Message reputation : 100% (3 votes)
Wczoraj cały dzień nie miałem prądu, więc czytałem wiele godzin Biblię. Muszę to robić częściej ponieważ ciągle znajduję rzeczy nowe, nie w sensie NOWYCH, ale z powodu  już posiadanej wiedzy wszystko zaczyna być coraz bardziej realne i ewidentnie zapowiedziane wcześniej przez Boga.

Powtórzonego Prawa 4:(26) To biorę dziś niebo i ziemię na świadków przeciwko wam, że rychło doszczętnie wyginiecie w tej ziemi, do której przeprawiacie się przez Jordan, aby ją wziąć w posiadanie. Długo w niej nie będziecie, gdyż zostaniecie całkowicie wytępieni.

(27) I rozproszy was Pan między ludami, a pozostaniecie tylko nieliczną garstką wśród narodów, do których was Pan zaprowadzi.

(28) A tam będziecie służyli bogom będącym dziełem rąk ludzkich z drzewa i kamienia, którzy nie widzą i nie słyszą, nie jedzą i nie wąchają.

(29) I będziecie tam szukać Pana, swego Boga. Znajdziesz go, jeżeli będziesz go szukał całym swoim sercem i całą swoją duszą.

(30) Gdy znajdziesz się w niedoli i spotka cię to wszystko u kresu dni, nawrócisz się do Pana, swego Boga, i będziesz słuchał jego głosu,

(31) Gdyż Pan, twój Bóg, jest Bogiem miłosiernym, nie opuści cię ani cię nie zniszczy i nie zapomni o przymierzu z ojcami twoimi, które im zaprzysiągł.

(32) Zapytaj się dawnych czasów, które były przed tobą od dnia, kiedy stworzył Bóg na ziemi człowieka, i od krańca aż po kraniec niebios, czy stało się już coś tak wielkiego albo czy słyszano kiedy o czymś podobnym?

(33) Czy kiedykolwiek jakiś lud słyszał głos Boga przemawiającego spośród ognia, jak ty słyszałeś, i pozostał żywy?

(34) Albo czy spróbował jakiś bóg przyjść i wziąć sobie jakiś naród spośród innego narodu przez doświadczenia, znaki i cuda oraz przez wojnę, ręką możną i wyciągniętym ramieniem, przez wielkie i straszne czyny, jak to wszystko, co Pan, wasz Bóg, na oczach twoich uczynił dla was w Egipcie?

(35) Tobie to ukazano, abyś poznał, że Pan jest Bogiem. Oprócz niego nie ma innego.


Zanim Izraelici weszli do Ziemi Obiecanej, Bóg już o tym wszystkim wiedział. 

A te wersety wskazują na to, że Słowianie muszą jeszcze dostać sporo po grzbiecie od nasienia węża i być może owa bezradność i rozpacz spowoduje masowe nawracanie się do Boga.


Powtórzonego Prawa 7:(25) Posągi ich bogów spalisz ogniem. Nie pożądaj srebra i złota, które jest na nich, abyś się przez nie nie usidlił, gdyż jest to obrzydliwością dla Pana, Boga twego.
(26) Nie przynoś tej obrzydliwości do twego domu, bo zostaniesz obłożony klątwą tak, jak ono. Będziesz się tym brzydził i czuł do tego wstręt, gdyż jest to obłożone klątwą.

Trudno o bardziej dosadne wyjaśnienie Boże bałwochwalstwa.

Każdy krzyż, krucyfiks, 'święty' obraz, posążek jest obłożony klątwą przez samego Boga.

Oznacza to, że posiadanie tych rzeczy w domu powoduje Bożą klątwę na całej rodzinie.

Owa klątwa na narodzie polskim jest doskonale widoczna.

O Ziemi Obiecanej.

Powtórzonego Prawa 11:(10) Gdyż ziemia, do której idziecie, aby ją posiąść, nie jest taką jak ziemia egipska, skąd wyszliście, którą zasiawszy swoim ziarnem, nawadniałeś swoimi nogami, jak ogród warzywny.

(11) Lecz ziemia, do której się przeprawiacie, aby ją posiąść, to ziemia gór i dolin, zraszana z nieba wodą deszczu.

(12) Jest to ziemia, o którą Pan, Bóg twój, się troszczy. Stale spoczywają na niej oczy Pana, Boga twego, od początku roku do końca roku.

(13) A zatem, jeżeli słuchać będziecie moich przykazań, które Ja wam dziś daję, miłując Pana, Boga waszego, i służąc mu z całego serca swego i z całej swojej duszy,

(14) To On będzie spuszczał deszcz na waszą ziemię we właściwym czasie: jesienny i wiosenny, a ty będziesz zbierał swoje zboże, swój moszcz i swoją oliwę;

(15) On też będzie dawał na twoich polach trawę dla twego bydła, a ty będziesz jadał do syta.

(16) Strzeżcie się, aby wasze serce nie dało się zwieść i abyście nie odstąpili i nie służyli bogom innym i nie oddawali im pokłonu,

O czym wczoraj pisałem i teraz powtórzę, czy raczej Bóg powtórzy, ponieważ to Jego słowa!

Wyjścia 18:(5) I przybył Jetro, teść Mojżesza, z synami jego i żoną jego do Mojżesza na pustynię, gdzie obozował pod górą Bożą,

Czyli miejsce święte to albo Syjon, albo Góra Synaj. Więcej wskazuje na górę Synaj, którą sam uświęcił Bóg!

Ale obserwujmy oba miejsca.No i wreszcie na temat sabatu, który nie jest zbyt popularny pośród Słowian.

I w końcu na temat sabatu.

Wyjścia 31:(13) Powiedz synom izraelskim: Zaiste, przestrzegać będziecie sabatów moich, gdyż to jest znakiem między mną a wami po wszystkie pokolenia wasze, abyście wiedzieli, żem Ja Pan, który was poświęcam.

(14) Przestrzegajcie więc sabatu, bo jest dla was święty. Kto go znieważy, poniesie śmierć, gdyż każdy, kto wykonuje weń jakąkolwiek pracę, będzie wytracony spośród swego ludu.

(15) Sześć dni będzie się pracować, ale w dniu siódmym będzie sabat, dzień całkowitego odpoczynku, poświęcony Panu. Każdy, kto w dniu sabatu wykona jakąkolwiek pracę, poniesie śmierć.

(16) Synowie izraelscy będą przestrzegać sabatu, zachowując sabat w pokoleniach swoich jako przymierze wieczne.

(17) Między mną a synami izraelskimi będzie on znakiem na wieki, bo w sześciu dniach stworzył Pan niebo i ziemię, a dnia siódmego odpoczął i wytchnął.

Oznacza to, że wszelkie zachowanie się, które łamie Przykazania powoduje Bożą klątwę i zezwolenie na gnębienie nas przez nasienie węża.

Jest więc oczywiste, że sytuacja Wyjścia z Egiptu się powtórzy i plagi na nasienie węża także spadną surowe.

Staje się jasne, ze jedynie wypełnianie Prawa, z sabatem włącznie spowoduje ochronę Boga nad nami.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Sponsored content

Czy powinniśmy obchodzić sabat? - Page 3 Empty Re: Czy powinniśmy obchodzić sabat?

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach