Go down
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 38
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Wypadanie włosów Empty Wypadanie włosów

17th Czerwiec 2016, 12:56
Przyczyn wypadania włosów jest tyle ile ludzi, oczywiście usuwając przyczynę prawdopodobnie problem przejdzie, ale w wielu przypadkach przyczyny nie da się usunąć. Wtedy można bardzo dużo zdziałać pielęgnując włosy i skórę głowy olejem – wiedziały o tym nasze babki a do teraz stosują to kobiety na całym świecie, prócz Europy.
Do pielęgnacji włosów i skóry głowy nadaje się każdy olej, jeśli tylko nie został wcześniej poddany obróbce termicznej. Na opakowaniu powinno być napisane zimnotłoczony, Virgin lub nierafinowany, bo to oznacza, że te najcenniejsze składniki na których nam zależy nie zostały zniszczone. Olej nakłada się na skórę i cały włos na przynajmniej 10 minut, potem myje się jak zawsze. Poniżej opisuje działanie kilku olei na włosy i cebulki włosowe
Olej rycynowy (castor oil)– stosowany na skórę głowy doskonale wzmacnia cebulki włosów i hamuje wypadanie, łagodnie przyciemnia włosy i nadaje im przyjemny połysk,
Olej musztardowy – poprawia mikrokrążenie skóry, przez co odżywia cebulki włosów i hamuje ich wypadanie, także pobudza do pracy nowe mieszki włosowe, stosowany na włosy ułatwia rozczesywanie i nadje połysk
Ojej z czarnuszki (black seed oil, cumin oil)– specjalista od ciężkich przypadków cienkich i rzadkich włosów, stosowany na skórę głowy szybko poprawia stan cebulek włosów i wygląd włosa na całej długości. Ma też sporo innych, można go spożywać na zimno i też działa cuda
Olej z miodli indyjskiej (neem seed oil) – ja zaczynałam od tego oleju, ponieważ można usuwać nim wszy, a moja córka przynosiła wszy ze szkoły w każdy poniedziałek przez wiele miesięcy. Szukając jakiegoś skutecznego lecz łagodnego środka, który nie zawalał mi połowy dnia znalazłam ten olej. Ja robiłam tak: wyciskałam trochę oleju z miodli indyjskiej i szamponu na rękę, mieszałam, nakładałam córce na głowę, pianę trzymałam 10-20 minut, spłukiwałam. Po pierwszym użyciu wsza już się dalej nie rozmnaża, po 2 lub trzech zdychają wszystkie wszy. Włos po tej kuracji jest miękki i ładny. Wadą jest nieprzyjemny zapach oleju i półstała konsystencja.
Olej z łopianu – podobnie jak czarnuszka powinien pomóc nawet tam, gdzie włosy są bardzo cienkie i rzadkie
Nafta – ten sposób znany jest starszym pokoleniom, nafta nadaje ładny wygląd włosom, ale wg mnie na cebulkę włosa nie działa jakoś szczególnie
Jest też wiele innych olejów, które są popularne do stosowania na włosy i skórę głowy, każdy działa trochę inaczej, dlatego ten kto stosuje tą kuracje ma swoje ulubione typy i dobiera działanie do swoich oczekiwań. Uwaga – niektóre oleje mogą podrażnić wrażliwą skórę, ale znowu nie jest to częste. Większość olejów doskonale działa na cebulki, a wiadomo, że jak cebulka będzie zdrowa i mocna to tak samo włos, który z niej wyrośnie.
https://www.google.co.uk/#q=olej+na+w%C5%82osy
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach