Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

+15
Arkadia
Lotion
Milosc
Cyryl
Andrzej
polskapaw
Kasia
Henry Kubik
levrone55
anileve
Liksar
lusia
Obserwator
Hugo
efraimita
19 posters
Go down
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 6 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

6th Grudzień 2016, 10:41
Jeśli Eliasz przyszedł jako Jan chrzciciel to dwóch świadków to może być Eliasz i Mojżesz , a może znany duet z czasów Achaza : Eliasz i Elizeusz?.

W sumie nie istotne aż tak. Możliwe Ze to nie będą Litearnie te osoby ale chodzi o analogię do czasów, będą wykonywać analogicznie tę samą robotę co robił Eliasz za czasu króla Achaza!.

Przykładem może być Król Dawid i Chrystus , jest między nimi analogia ale zupełne dwie inne osoby.

Abraham i Mojżesz, jeden wyprowadził lud z Ur , drugi wyprowadził ten sam naród 500lat później z Egiptu. Też analogia między nimi!

Ciekawe to jest!
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 6 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

6th Grudzień 2016, 10:53
Message reputation : 100% (1 vote)

Apokalipsa 1

9) Ja, Jan, brat wasz i uczestnik w ucisku i Królestwie, i w cierpliwym wytrwaniu przy Isusie, byłem na wyspie, zwanej Patmos, z powodu zwiastowania Słowa Bożego i świadczenia o Isusie.

A co sądzicie o tym?

O jakim ucisku mowa i o jakim Królestwie?

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 6 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

6th Grudzień 2016, 10:59
Tak w Biblii zawsze wszystko zdarza się 2 razy




Ostatnio zmieniony przez lusia dnia 9th Grudzień 2016, 07:42, w całości zmieniany 1 raz

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 6 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

6th Grudzień 2016, 11:19
No to teraz patrzcie na to!

Mateusza 16

(28) Zaprawdę powiadam wam, że są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w Królestwie swoim.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7514
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 6 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

6th Grudzień 2016, 11:32
Dla mnie 2 świadków to największa tajemnica i w sumie nie mamy nic pewnego. Są podejrzenia o różne osoby jak o Mojżesza czy Eliasza. Mojżesz umarł raz a świadkowie mają razem umrzeć.

Gdyby jednym z nich był Mojżesz, zakosztowałby śmierci podwójnie.

Po za tym Mojżesz nie zna realiów dzisiejszego świata a publiczne głoszenie musi zawierać prawdy historyczne, biblijne czyli prorocze i świadkowie ci będą ukazywali światu, w jaki cudowny sposób wypełniają się proroctwa biblijne.

Z kolei ludzie... nie wyglądają na osoby aż tak zaawansowane w mądrość, inteligencję i wiedzę potrzebną do krytyki upadłych aniołów, szatana i Nefilimów.

Inteligencja Nefilimów dochodzi do 180!!!

Muszą więc to być istoty co najmniej im równe, aby ich przemówienia były na takim poziomie, że nikt z szatańskich atakujących osobistości w mediach nie był w stanie ich czymkolwiek ośmieszyć i w ten sposób podważyć wiarygodność świadków.

Z tego punktu widzenia wskazywałoby to na dwóch mocnych aniołów Bożych.

Ale jest z tym przypuszczeniem jeden problem. Oni muszą umrzeć z rąk zwierzęcia. Aniołowie?

Ale... jeżeli Chrystus umarł na Naród Wybrany i zmartwychwstał, jest moim zdaniem prawdopodobne, ze ową misję będą jednak prowadzić aniołowie Boży, znający doskonale realia życia w niebie przy Bogu oraz znający doskonale wszelką znaną nam a nawet nieznaną technologię, aby pokazywać ludziom wiele ukrytych sekretów czy nawet filmów z okresu przed potopem czy też samego potopu.

Mamy więc wiele spekulacji i hipotez i z tych przyczyn dla mnie jest to najmniej zrozumiany temat i w moim odczuciu są ku temu niezwykle poważne powody.

Dwaj świadkowie będą reprezentować i Boga i Syna i przemawiać bezpośrednio w Boga i Syna imieniu.

Jak w przypadku Chrystusa, szatan został całkowicie wymanewrowany przez Boga i Syna i sam sobie na szyję założył pętlę, podejrzewam, że i w przypadku 2 świadków będzie to jakieś spektakularne wydarzenie, zupełnie niespodziewane dla nas wszystkich ale druzgocące całą kłamliwą propagandę szatan i upadłych aniołów.

Może to być także dwóch ludzi już mieszkających od wieków w niebie, jak Eliasz i Henoch, którzy już znają wszystkie tajemnice i nieba i ziemi.

Biblia nam nie ujawnia szczegółów i są tego określone przyczyny.

Ale... niedługo ich zobaczymy - najprawdopodobnie w tym samym momencie, w jakim ujawni się Bestia, która otrzyma władzę od szatana.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 6 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

6th Grudzień 2016, 19:22
Message reputation : 100% (3 votes)
thewordwatcher napisał:


Po za tym Mojżesz nie zna realiów dzisiejszego świata a publiczne głoszenie musi zawierać prawdy historyczne, biblijne czyli prorocze i świadkowie ci będą ukazywali światu, w jaki cudowny sposób wypełniają się proroctwa biblijne.

Z kolei ludzie... nie wyglądają na osoby aż tak zaawansowane w mądrość, inteligencję i wiedzę potrzebną do krytyki upadłych aniołów, szatana i Nefilimów.

Inteligencja Nefilimów dochodzi do 180!!!

Muszą więc to być istoty co najmniej im równe, aby ich przemówienia były na takim poziomie, że nikt z szatańskich atakujących osobistości w mediach nie był w stanie ich czymkolwiek ośmieszyć i w ten sposób podważyć wiarygodność świadków.

Z tego punktu widzenia wskazywałoby to na dwóch mocnych aniołów Bożych.

Ale jest z tym przypuszczeniem jeden problem. Oni muszą umrzeć z rąk zwierzęcia. Aniołowie?



Nie możemy zapomnieć że dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Patrząc w dzisiejszych realiach żaden z ludzi nie nadawałby się na świadka Bożego ale przypomnijmy sobie kim był Mojżesz.

Właściwie to nikim szczególnym ale był wiernie oddanym sługą Bożym i stawał w obronie swoich bliźnich tak jak w przypadku zabicia Egipcjanina.
Czyli jeszcze przed nadaniem Dziesięciu Przykazań posługiwał się swoim sumieniem które mówiło mu co jest słuszne a co nie.

Wystarczyło by spodobał się Bogu do nadania mu tak wielkiej misji jak wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu.

[quote]Księga Wyjścia 4

10) A Mojżesz rzekł do Pana: Proszę, Panie, nie jestem ja mężem wymownym, nie byłem nim dawniej, nie jestem nim teraz, odkąd mówisz do sługi swego, jestem ciężkiej mowy i ciężkiego języka.

(11) I rzekł Pan do niego: Kto dał człowiekowi usta? Albo kto czyni go niemym albo głuchym, widzącym albo ślepym? Czyż nie Ja, Pan?

(12) Idź więc teraz, a Ja będę z twoimi ustami i pouczę cię, co masz mówić.

(13) Ale on rzekł: Proszę, Panie, poślij kogo innego!

(14) Wtedy rozgniewał się Pan na Mojżesza i rzekł: Czy nie ma Aarona, brata twego, Lewity? Wiem, że on umie mówić; a nawet jest już w drodze i idzie na spotkanie twoje, a gdy cię zobaczy, uraduje się w sercu swoim.

(15) Ty będziesz mówił do niego i włożysz słowa w usta jego, a Ja będę z ustami twoimi i z ustami jego i pouczę was, co macie czynić.


Z powyższego wynika iż Mojzesz bal się tak trudnego powierzonego mu zadania i wręcz prosił Boga by wybrał kogoś innego.

Jednak Bóg znalazł rozwiązanie i Mojżesz wykonał polecenie Boga .
Oprócz daru mówienia miał również możliwość dokonywania cudów a przecież był człowiekiem z krwi i kości a nie Aniołem Bożym.


Dlatego uważam że możliwe jest by "najgłupszy prostaczek" mógłby spełnić wolę Bożą .

Bóg zawsze stosował proste rozwiązania i posługiwał się prostymi ludźmi .

Zwykła prosta kobieta Maryja miała zaszczyt porodzić Syna Bożego a Józef dostąpił zaszczytu wychowania Go.


Moż być taka możliwość że Dwóch Świadków już istnieje wsród zwykłych ludzi i tylko czekają na znak może nawet o tym nie wiedząc,że zostali wybrani.


Z resztą tak jak za czasów kiedy oczekiwano "Króla Żydowskiego" pojawił się "Człowiek na osiołku".

Teraz może również się zdarzyć że my przypuszczamy że to może być Eliasz ,Jan Chrzściciel itp a w rezultacie Šwiadkami mogą się okazać najmniej oczekiwane osoby.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 6 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

7th Grudzień 2016, 07:55
Message reputation : 100% (4 votes)
Ciekawy fragment o mowieniu w Czasach Ostatecznych.....Mateusza 10.19

19) A gdy was wydadzą, nie troszczcie się, jak i co macie mówić; albowiem będzie wam dane w tej godzinie, co macie mówić.

(20) Bo nie wy jesteście tymi, którzy mówią, lecz Duch Ojca waszego, który mówi w was.

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 28
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 6 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

13th Grudzień 2016, 00:01
Message reputation : 100% (1 vote)

Ps 15

(1) Psalm Dawidowy. Panie! Kto przebywać będzie w namiocie twoim? Kto zamieszka na twej górze świętej? ( w ziemi obiecanej )

(2) Ten, kto żyje nienagannie I pełni to, co prawe, I mówi prawdę w sercu swoim.

(3) Nie obmawia językiem swoim, Nie czyni zła bliźniemu swemu Ani nie znieważa sąsiada swego.

(4) Sam czuje się wzgardzony i niegodny, A czci tych, którzy boją się Pana. Choćby złożył przysięgę na własną szkodę, nie zmieni jej.

(5) Pieniędzy swych nie pożycza na lichwę I nie daje się przekupić przeciw niewinnemu. Kto tak czyni, nie zachwieje się nigdy.


Czyli przestrzega PRAWA Very Happy

Ps 22

(27) Ubodzy jeść będą i nasycą się. Będą chwalić Pana ci, którzy go szukają... Niech serce wasze ożyje na zawsze!

(28) Wspomną i nawrócą się do Pana Wszystkie krańce ziemi. I pokłonią się przed nim wszystkie rodziny pogan.

(29) Bo do Pana należy królestwo, On panuje nad narodami.

(31) Potomstwo będzie mu służyć, Będzie opowiadać o Panu przyszłemu pokoleniu.

(32) Przyjdą i ogłaszać będą sprawiedliwość jego Ludowi, który się urodzi, gdyż tak uczynił.

Ps 28

(Cool Pan jest moją ludu swego I twierdzą zbawienia pomazańca swego...

(9) Zbaw lud swój i błogosław dziedzictwo swoje! Paś ich i podtrzymuj na wieki!


Tutaj chyba kolejny opis wybrańców czyli 144

Ps 24

(3) Któż może wstąpić na górę Pana? I kto stanie na jego świętym miejscu? ( przed tronem Boga ? )

(4) Kto ma czyste dłonie i niewinne serce, Kto nie skłania duszy swej ku próżności i nie przysięga obłudnie,

(5) Ten dostąpi błogosławieństw od Pana i miłosierdzia od Boga, swego Zbawiciela.

(6) Takie jest pokolenie tych, co go szukają, Tych, którzy szukają oblicza twego, Boże Jakuba. Sela.


Ps 31

(24) Miłujcie Pana wszyscy wierni jego! Pan strzeże wiernych, A wyniosłemu odpłaca tak jak zasługuje.

(25) Bądźcie mocni! A serce wasze niech będzie dzielne, Wy wszyscy, którzy macie nadzieję w Panu.


zapowiedź tego że Bóg zniweczy plany narodów, czyli NWO etc Smile
Ps 33

(Cool Niech się boi Pana cała ziemia! Niech drżą przed nim wszyscy mieszkańcy świata!

(9) Bo On rzekł - i stało się, On rozkazał - i stanęło.

(10) Pan unicestwił plan narodów, Wniwecz obrócił zamysły ludów.

(11) Plan Pana trwa na wieki, Zamysły serca jego z pokolenia w pokolenie.

(12) Błogosławiony naród, którego Bogiem jest Pan, Lud, który wybrał sobie na dziedzictwo.

Ps 37

(11) Lecz pokorni odziedziczą ziemię I rozkoszować się będą obfitym pokojem.

(12) Bezbożny źle myśli o sprawiedliwym I zgrzyta na niego zębami.

(13) Ale Pan śmieje się z niego, Bo widzi, że nadchodzi dzień jego.

Ps 25

(22) Boże, wybaw Izraela Od wszelkich niedoli jego!


Ps 33
(22) Niech spocznie na nas łaska twoja, Panie, Ponieważ w tobie mamy nadzieję!

Ps 44

(5) Tyś sam królem moim, Boże; Dajże Jakubowi wybawienie!

(10) A jednak opuściłeś i zawstydziłeś nas, I nie wyruszyłeś z wojskami naszymi.

(11) Sprawiłeś, że cofnęliśmy się przed nieprzyjacielem, A ci, którzy nas nienawidzą, złupili nas.

(12) Wydałeś nas jak owce na żer I rozproszyłeś nas między narodami.

(13) Sprzedałeś lud swój za darmo I nic nie zyskałeś z ich sprzedaży.

(14) Wystawiłeś nas na wzgardę sąsiadom naszym, Na drwiny i na pośmiewisko tym, którzy nas otaczają.

(15) Uczyniłeś nas tematem przysłowia wśród narodów, Ludy kiwają głową nad nami.

(16) Co dzień hańba moja jest przede mną, A wstyd okrywa oblicze moje

(17) Na głos bluźniercy i szydercy, Gdy mam przed sobą mściwego nieprzyjaciela.

(18) To wszystko przyszło na nas, A jednak nie zapomnieliśmy ciebie I nie sprzeniewierzyliśmy się przymierzu twemu.

(19) Serce nasze nie odwróciło się od ciebie, A kroki nasze nie zeszły ze ścieżki twojej.

(20) Rozbiłeś nas tam, gdzie grasują szakale, I okryłeś nas cieniem śmierci.

(21) Gdybyśmy byli zapomnieli imienia Boga naszego, A wyciągnęli ręce nasze do Boga cudzego:

(22) Czyżby Bóg tego nie odkrył? Wszak On zna skrytości serca.

(23) Ale z powodu ciebie co dzień nas zabijają, Uważają nas za owce ofiarne.

(24) Obudź się! Dlaczego śpisz, Panie? Przebudź się, nie odrzucaj nas na wieki!

(25) Dlaczego zakrywasz oblicze twoje, Zapominasz o nędzy i udręce naszej?

(26) Powalona bowiem w proch jest dusza nasza, Przylgnęło do ziemi ciało nasze.

(27) Powstań, przyjdź nam z pomocą I wyzwól nas dla łaski swojej!


50

(3) Bóg nasz przybywa i nie milczy; Przed nim ogień pochłaniający, A dokoła niego sroży się potężna burza.

(4) Przyzywa niebiosa z góry I ziemię, aby sądzić swój lud:

(5) Zgromadźcie mi wiernych moich, Którzy zawarli ze mną przymierze przez ofiarę.

(15) I wzywaj mnie w dniu niedoli, Wybawię cię, a ty mnie uwielbisz!





_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 28
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 6 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

17th Grudzień 2016, 12:15
Message reputation : 100% (3 votes)
Tyle wieków, a nic się nie zmieniło !

Oz 4
(1) Słuchajcie słowa Pana, synowie Izraela, bo Pan ma powód do skargi na mieszkańców kraju: Nie ma w kraju ani wierności, ani miłości, ani poznania Boga.

(2) Jest natomiast krzywoprzysięstwo, kłamstwo, zabójstwo, kradzież, cudzołóstwo, rabunek, morderstwa idą za morderstwami.

(3) Dlatego kraj okrywa się żałobą i mdleją wszyscy jego mieszkańcy wraz ze zwierzętami polnymi i ptactwem spod nieba, nawet i ryby morskie giną.

(4) Lecz niech nikt nie oskarża i niech nikt nie robi zarzutów, gdyż z tobą wiodę spór, kapłanie!

(5) Dlatego potkniesz się za dnia, a wraz z tobą potknie się i prorok w nocy; prowadzisz swój lud do zguby.

(6) Lud mój ginie, gdyż brak mu poznania; ponieważ ty odrzuciłeś poznanie, i Ja ciebie odrzucę, abyś mi nie był kapłanem, a ponieważ zapomniałeś o zakonie swojego Boga, Ja też zapomnę o twoich dzieciach.

(7) Im więcej ich jest, tym więcej grzeszą przeciwko mnie, swoją chwałę zamienili w hańbę.

(Cool Żyją z ofiar za grzech mojego ludu i pożądają ich winy.

idealnie pasuje do dzisiejszego kapłaństwa. Żyją z tacy ( ofiary) i ciągle mówią o grzechu innych.


(9) Dlatego stanie się z ludem to, co z kapłanem; ukarzę ich za ich postępowanie i odpłacę im za ich uczynki.

(10) Gdy będą jedli, nie nasycą się; będą uprawiali nierząd, lecz się nie rozmnożą, gdyż opuścili Pana, oddając się wszeteczeństwu.

(11) Wino i moszcz odbiera rozum.

(12) Mój lud radzi się swojego drewna, a jego kij daje mu wyrocznię, gdyż duch wszeteczeństwa ich omamił, a cudzołożąc odstąpili od swojego Boga.

(13) Na szczytach gór składają ofiary, a na pagórkach spalają kadzidła, pod dębem, pod białą topolą i pod terebintem, bo ich cień jest przyjemny. Dlatego wasze córki oddają się nierządowi, a wasze młode kobiety cudzołożą.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 38
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 6 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

17th Grudzień 2016, 20:29
Message reputation : 100% (1 vote)
To co napisał Liksar jest słuszne, ale wg mnie należy to rozszerzyć. Chodzi mi o rolę kapłanów, którą niedawno zaczęłam postrzegać inaczej niż dotychczas. Do kapłanów należało to co zwykle jest rozumiane jako kapłaństwo czyli składanie ofiar, ale też byli oni lekarzami, urzędnikami, sędziami prostych spraw. Byli pewnie jedynymi ludźmi, którzy odbierali wykształcenie podobne do naszego. Na dowód tego należy przeczytać księgę kapłańską i liczb, wiele przepisów jest skierowanych tylko do kapłanów.
Tak więc nie tylko dzisiejsi kapłani prowadzą nas na manowce, ale wszelkie osoby, które w jakikolwiek decydują o naszym życiu lub wpływają na nasze życie tak, że my podejmujemy błędne decyzje.
Profesorowie uczelni, którzy uczą o wielkim wybuchu, ewolucji
Lekarze, którzy nie leczą lecz zaleczają objawy chorób, powodując inne gorsze
Politycy, tworzący prawo które komplikuje nam życie
Dziennikarze i media
Korporacje tworzące produkty naładowane chemią, trujące nas i środowisko
Wymieniać można by bez liku, wszelkie osoby wymuszające nasze działania lub działania mniejszych podmiotów, które by być przeżyć muszą się dostosować. To wszystko mieści się w pojęciu kapłanów, bo to była dawniej rola kapłanów.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 6 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

17th Grudzień 2016, 21:12
Dokładnie Hugo!

Jest masa opisów, które wskazują na to, że to właśnie Lewici, jako plemie kapłańskie, było odpowiedzialne za wszelkie sprawy, że tak powiem duchowe i urzędowe.

Od skarbników po dyplomatów, takie były funkcje prawne w państwie monarchicznym, które posiadało status prawny i własną konstytucję, czyli Prawo  dane od Boga.

Lewici byli odpowiedzialni za dbanie o przybytek Pana, Jego Prawa i Ustawy, oraz wszelkie sprawy związane z polityką prowadzoną przez Królestwo Izraela.

Co ważne...to było jedno plemię pochodzące od Lewiego, które było specjalnie stworzone i szkolone do pełnienia owych funkcji...cecha danego plemienia Smile
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 28
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 6 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

25th Grudzień 2016, 13:54
Pewnie kiedyś było , ale warto przypomnieć Very Happy

Amosa 9

(9) Bo oto każę przesiać wśród wszystkich ludów dom Izraela, jak się przesiewa w przetaku, tak że ziarnko nie upadnie na ziemię.

Czyli Bóg zbierze cały zaginiony lud.

(10) Od miecza poginą wszyscy grzesznicy mojego ludu, którzy mówią: Nie dosięgnie nas ani nie zaskoczy nieszczęście.

każdy kto dalej będzie grzeszył a będzie z Bozego ludu, zginie.

(11) W owym dniu podniosę upadły szałas Dawida i odbuduję jego ruiny, i połączę ich części, które zostały podzielone i będę budował jak za dawnych dni,

zebranie Izraela i odbudowanie dawnej chwały Królestwa.

(12) A resztka ludzi i wszystkie narody, nad którymi wzywane było moje Imię, może mnie gorliwie szukać, mówi Pan, który czyni te wszystkie rzeczy.

(13) Oto idą dni, mówi Pan, w których oracz będzie przynaglał żniwiarza, a tłoczący winogrona siewcę ziarna; i góry będą ociekały moszczem, a wszystkie pagórki nim opływały.

(14) I odmienię los mojego ludu izraelskiego, tak że odbudują spustoszone miasta i osiedlą się w nich. Nasadzą winnice i będą pić ich wino, założą ogrody i będą jeść ich owoce.

(15) Zaszczepię ich na ich ziemi; i nikt ich już nie wyrwie z ich ziemi, którą im dałem - mówi Pan, twój Bóg.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Sponsored content

Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic - Page 6 Empty Re: Razem szukamy słów Boga i Jego obietnic

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach